Bedrijven in Brabant en Zeeland verdeeld over spitstaks
EINDHOVEN - Een kleine meerderheid van ondernemers in Brabant en Zeeland is voorstander van het invoeren van rekeningrijden, om de bereikbaarheid over de weg te verbeteren. Dat blijkt uit een enquête van VNO-NCW Brabant Zeeland.
Uit de peiling van de werkgeversorganisatie blijkt dat 53 procent van de ondernemers in Brabant en Zeeland voorstander is van het invoeren van een vorm van rekeningrijden. Met name de leden van VNO-NCW die dagelijks in de file staan, pleiten voor zo’n kilometerheffing. Het zou dan gaan om tolheffing in de ochtend- en avondspits. Hierdoor gaat een aantal weggebruikers buiten de spits om rijden, is de achterliggende gedachte.
In Brabant, met name ook in en rondom Eindhoven, zijn de laatste jaren de files fors toegenomen. Het zijn vooral de transportbedrijven die zich groen en geel ergeren aan de capaciteit van het wegennet in Zuid-Nederland, blijkt uit de enquête van VNO-NCW. Driekwart van de 200 ondernemers die daaraan deelnamen, zegt dagelijks met ‘bedrijfsmatige hinder’ geconfronteerd te worden.
Geen taboe meer
Dat een kleine meerderheid van de Brabantse en Zeeuwse VNO-leden nu voor een kilometerheffing is, duidt erop dat rekeningrijden ook voor het bedrijfsleven geen taboe meer is. Onder druk van vooral de VVD werd het thema eerder in de ijskast gezet voor deze kabinetsperiode. Maar uit een recente enquête van I&O Research bleek eind vorige maand dat een dergelijke heffing ook voor de achterban van VVD en CDA nu wel bespreekbaar zou zijn. Van de 3265 ondervraagde deelnemers was 58 procent voor de invoering van een vorm van rekeningrijden.
Eric van Schagen, voorzitter van VNO-NCW Brabant Zeeland, is tevreden over de uitkomsten van de enquête. “De meningen zijn flink verdeeld, dus het vergt nog de nodige discussie en uitwerking -hoe ga je het aanpakken, wat zijn de consequenties- om te bezien of dit een goed idee is of niet”, zegt Van Schagen, tevens topman bij ict-bedrijf Simac in Veldhoven.
Brede steun
Uit de peiling onder de eigen achterban, die in totaal 2000 leden heeft, blijkt volgens Van Schagen vooral de brede steun van het bedrijfsleven om ‘mee te werken aan de financiering van een betere bereikbaarheid’. “Ondernemers zijn bereid om hiervoor in de buidel te tasten, via rekeningrijden of op een andere manier”, constateert Van Schagen. “Een betere bereikbaarheid scheelt enorm veel voor de productiviteit van bedrijven. Nu hebben zij per dag een half tot een heel uur verlies door de drukte op de weg.” Pluspunt is volgens Van Schagen ook dat 65 procent graag mee wil denken over oplossingen voor de fileproblematiek.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Het Wilhelminakanaal in Son: je kunt er al honderd jaar niet omheen
Son, Breugel -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUM
Het eindsignaal komt voor FC Eindhoven twee minuten te laat, en dat is best wel typisch: ‘Het zit me dwars’
Ja, deze dreunt nog wel even na bij FC Eindhoven. Twee minuten, langer hoefden de blauw-witten niet stand te houden voor nieuw play-off-succes. Maar uit bij Almere City ging het - typisch genoeg - in blessuretijd mis, en in de verlenging spatte de promotiedroom helemaal uiteen: 3-1.Eindhoven -
PREMIUM
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
Eén goede vraag helpt handballer Luuk Santing nog steeds verder: ‘Het blijft een gevoelige sport’
Wat moet ik doen om beter te worden? Het is misschien wel de belangrijkste vraag die handballer Luuk Santing tot nu toe heeft gesteld. Hij zit op dat moment bij EHV én traint extra bij de Limburgse handbalschool. ,,Een soort van verplichting als je in contact wil komen met de Oranje-selecties.” Mede door zijn vraag heeft hij nu 16 jeugdinterlands op zijn naam staan.Veldhoven
-
De acceptgiro gaat verdwijnen: gebruik jij de ‘gele betaalstrook’ nog wel eens?
-
-
-
FC Eindhoven AV-verdediger Tom Dekkers (30) neemt afscheid: ‘Ik wil tijd maken voor andere leuke dingen’
Verdediger Tom Dekkers (30) van FC Eindhoven AV zet een punt achter zijn voetbalcarrière. De thuiswedstrijd tegen Marvilde maandag op de slotdag van de competitie in de eerste klasse B wordt zijn laatste duel. Dekkers, die onder andere bij Rood-Wit Veldhoven, De Valk, UNA, Geldrop en Blauw-Geel’38 voetbalde, speelt sinds januari bij FC Eindhoven AV.Eindhoven -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven