Bedrijven rond Eindhoven Airport en Flight Forum gaan elkaar stroom leveren
EINDHOVEN - Bedrijven op bedrijventerreinen Flight Forum en Eindhoven Airport willen duurzaam opgewekte energie aan elkaar gaan leveren. Om een energiehandelsplatform op te kunnen zetten, hebben vier bedrijven, Flight Forum en de gemeente Eindhoven vrijdag een intentieverklaring ondertekend.
Het initiatief komt van Flight Forum, licht projectleider François van Son toe. ,,Eigenaren van zonnepanelen mogen op termijn hun opgewekte stroom niet meer terug leveren aan het net. Duurzame energie die bijvoorbeeld in het weekend wordt opgewekt door een bedrijf dat op zondag stilligt, zou daarmee verloren gaan. Door het handelsplatform kunnen we ervoor zorgen dat die stroom rechtstreeks aan de buurman, die wel in bedrijf is en energie hard nodig heeft, wordt geleverd.”
Zonder tussenkomst van leverancier
Bij de pilot zijn vier bedrijven betrokken: Eindhoven Airport, Van Acht Koel- & Vriesopslag, Fasterix en Valid. Het ‘slimme energienetwerk’ kan, als de pilot succesvol is, stroom gaan leveren aan alle ondernemers op Flight Forum, Eindhoven Airport (een grootverbruiker), het tussenliggende bedrijventerrein en Brainport Industries Campus (BIC).
Via het netwerk wordt onderling energie geleverd en afgenomen en zonder tussenkomst van een leverancier in de markt gezet. Dat is voordeliger, zeggen de initiatiefnemers en stimuleert tevens de plaatsing van zonnepanelen.
Netwerk ontlast
Door het eigen energienetwerk wordt het netwerk van Enexis, ook betrokken bij het project, ontlast, aldus Van Son, tevens eigenaar van Solaris Parkmanagement. ,,Dat is momenteel een groot probleem voor veel bedrijventerreinen en óók voor Enexis.”
Het Eindhovense platform, het eerste concrete project dat voortkomt uit de visie Eindhoven Airport District, is niet het enige. Brabant, Zeeland en Vlaanderen tellen er momenteel vijf, weet Van Son. De Brabantse Ontwikkelings Maatschappij (BOM) bereidt de aanvraag van een Europese subsidie voor.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Eindhoven Airport District ondergaat metamorfose komende twintig jaar
-
PREMIUM
Boerenfamilie over vernatting van de Peel: ‘Weggegooid geld’
ASTEN-HEUSDEN – Om de natuur weerbaarder te maken en hoogveen terug te laten keren, moet de Peel natter worden. Veel natter. Maar volgens veel boeren is het vechten tegen de bierkaai, omdat het natuurgebied ‘zo lek als een mandje’ zou zijn. Staatsbosbeheer bestrijdt dat met kracht.Eindhoven -
PREMIUM
Voedselbank Eindhoven wil met supermarktmodel meer mensen bereiken
EINDHOVEN - Geen vast voedselpakket meer, maar zelf kiezen. Om de drempel voor klanten te verlagen wil Voedselbank Eindhoven nog dit jaar de verdeling van het eten gaan veranderen. Daarvoor is het oog gevallen op het pand van de buurman.Eindhoven -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
PREMIUM
VDL Nedcar: hoe een succesverhaal alsnog eindigt in een drama
EINDHOVEN/BORN - Met een massaontslag en nog 2100 onzekere arbeidsplaatsen is VDL Nedcar bijna terug bij af. Het was toch zo’n succesverhaal, met een groei naar ooit 7200 banen? Hoe kon het misgaan?Eindhoven
-
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
-
-
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
PREMIUM
Waarom PSV bouwt aan een groter internationaal netwerk: ‘Dit gaat in de toekomst meer renderen’
PSV heeft in het buitenland een aantal strategische en commerciële samenwerkingen gesloten. Met welk oogmerk gebeurt dat? Is het om snel nieuwe spelers aan te kunnen trekken of om wat extra te verdienen?Eindhoven
In samenwerking met indebuurt Eindhoven