Sportpas, evenementen en genoeg ruimte in de stad om Eindhoven in beweging te krijgen
EINDHOVEN - Inwoners van Eindhoven moeten (nog) meer gaan bewegen. En wat de gemeente daarvoor wil gaan doen, is woensdag bekendgemaakt. Zo krijgt elke Eindhovenaar een ‘sportpas’, blijft er tussen de hoogbouw in het centrum ruimte over om te sporten en gaat de gemeente geld sparen om topsportevenementen te organiseren.
Delen per e-mail
De Eindhovenaar beweegt relatief veel. Meer dan de helft van de inwoners beweegt voldoende en dat percentage stijgt. Maar in sommige buurten zoals bijvoorbeeld Kronehoef blijven de bewoners achter. ,,Onze uitdaging is om mensen die op dit moment niet sporten en onvoldoende bewegen, blijvend in beweging te krijgen’’, staat in het plan van de gemeente.
Blik op de toekomst
Wethouder Stijn Steenbakkers zegt in een toelichting dat de aandacht in de afgelopen jaren ging naar (voetbal)clubs in de problemen en bijvoorbeeld de voortslepende discussie over nieuwbouw voor zwembad de Tongelreep. Volgens hem is het nu tijd om ambities te bepalen en de blik op de toekomst te richten.
Zijn plan staat boordevol specifieke doelen en ideeën om die te bereiken. Het percentage inwoners dat voldoende beweegt moet de komende vijf jaar met 5 procentpunt omhoog en voor middelbare scholieren en 65-plussers is 7,5 procentpunt zelfs het doel. Vijf buurten die een inhaalslag moeten maken krijgen extra aandacht.
In 2025 is 70 procent van de Eindhovense kinderen lid van een sportclub (in 2019 was dat 67 procent). Op de basisschool krijgen ze gymles van een vakleerkracht en leerlingen halen allemaal hun zwemdiploma.
Passend aanbod via sportpas
Een manier om de doelen te bereiken is de al eerder aangekondigde ‘sportpas’ die zwemabonnementhouders dit jaar al ontvangen en vanaf volgend jaar zal worden verspreid onder alle inwoners. Gebruikers kunnen hun persoonlijke voorkeuren op het platform bekendmaken en krijgen dan een passend aanbod om te gaan sporten en bewegen.
Sportverenigingen (die door corona) in de problemen komen kunnen rekenen op hulp maar de gemeente wil ook steun bieden aan clubs die de zaakjes uitstekend op orde hebben en nog een extra stapje willen zetten. De gemeente is bijvoorbeeld bereid om garant te staan voor vitale sportverenigingen als ze willen investeren in hun accommodatie.
Ruimte in de stad
Met een speciale norm die bijvoorbeeld Amsterdam ook al heeft wil de gemeente garanderen dat er in de stad ruimte blijft om te kunnen bewegen als er nog meer hoogbouw komt en veel meer mensen wonen. Dit jaar nog wil de gemeente ook gaan experimenteren met pop-up sportfaciliteiten in de stad of in de wijk.
Met de organisatie van grote topsportevenementen moeten bewoners geïnspireerd en gemotiveerd raken om te sporten. De gemeente gaat daarom geld opzij leggen om in te zetten als kansen zich aandienen. Eindhoven richt zich daarbij op voetbal, zwemmen, hockey en urban sports. De aangekondigde finale van de Champions League voor vrouwen in 2023 in het Philips Stadion is zo’n voorbeeld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Met de wilskracht van zijn zieke vriend Theo in het achterhoofd loopt Frans (61) uit Eindhoven 160 kilometer
EINDHOVEN - Nog geen tien mensen ter wereld hebben de afwijking in het PHKA1-gen wat een spierziekte veroorzaakt. Koen (8) en zijn opa Theo van den Hurk (60) uit Eindhoven zijn twee van hen. Zaterdag start Frans Kriesels (61) uit Eindhoven met een 160 kilometer lange hardlooptocht. Doel: geld inzamelen voor twee goede doelen, uitgezocht door zijn vriend Theo. -
Eindhovens restaurant De Kiet houdt zondag de deuren toch dicht voor gasten die naar binnen willen
EINDHOVEN - Eindhovens restaurant De Kiet gaat zondag niet open zoals eerder werd aangekondigd. De deuren blijven gesloten, maar gasten kunnen wel eten afhalen en laten bezorgen. -
Philips zet in op betere kans van slagen bij vruchtbaarheidsbehandeling
EINDHOVEN - Een betere kans van slagen bij vruchtbaarheidsbehandelingen. Daar zet Philips op in met een nieuwe samenwerking met farmaceutische reus Merck. De twee bedrijven willen samen slimme digitale oplossingen ontwikkelen voor vruchtbaarheidsbehandelingen. -
PREMIUM
PSV heeft het toegestane aantal off-days dit seizoen al bijna verbruikt
PSV verloor tegen AZ een belangrijke slag en kan zich tot de volgende topper (Feyenoord-uit, 31 januari) geen geknoei meer permitteren. -
PREMIUM
Coronavirus Ziekenhuizen houden de zorg nog in de benen, maar het kraakt wel
VELDHOVEN - Ondanks de drukte hoeven de vier ziekenhuizen in Zuidoost-Brabant de meest dringende operaties niet af te zeggen. Ze voldoen daarmee aan de regels die door de overheid zijn opgelegd. Het gaat om zorg die binnen zes weken moet worden gegeven, zoals operaties en behandelingen wegens kanker.
-
Blunder in zwakke eerste helft nekt FC Eindhoven uit bij Excelsior
FC Eindhoven is de derde periode begonnen met een nederlaag, uit bij Excelsior: 1-0. De Rotterdammers, die de voorgaande zes duels verloren, maakten in een van Eindhovense kant slechte eerste helft het verschil. Een blunder van Jason Bourdouxhe leidde de enige goal in. -
Zorgcentrum Ekelhof staat leeg; laatste verpleeghuisbewoners deze week verhuisd
EINDHOVEN - Zorgcentrum Ekelhof in Eindhoven staat leeg. De laatste vijftien verpleeghuisbewoners die op deze locatie van zorggroep Archipel woonden, zijn deze week vertrokken. ,,Het was een enorm intensief project, daar zijn we een heel jaar mee bezig geweest.” -
Meer doden dan normaal: DELA plaatst (weer) koelcontainers bij uitvaartcentra
EINDHOVEN - Uitvaartorganisatie DELA heeft in onder meer Eindhoven koelcontainers geplaatst om het grote aantal overleden mensen te kunnen koelen. Het bedrijf heeft het 's winters sowieso al drukker, maar door corona is het aantal doden zo hoog dat er extra ruimte nodig is.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven