Eindhovense GoodHabitz verhuist naar oude studentenhonk in nieuwe BunkerToren
EINDHOVEN - Het Eindhovense bedrijf GoodHabitz gaat de 4000 vierkante meter kantoorruimte huren in de BunkerToren-in-aanbouw op de Kennedylaan. Volgend jaar wil het bedrijf in online trainingen de ruimte betrekken waar ooit de studentenverenigingen hun honk hadden. En waar directeur Maarten Franken (53) als student nog regelmatig op stap ging.
Dat bericht komt terwijl de bouw van de BunkerToren nog in volle gang is. De toren, met 210 huur- en koopappartementen, wordt uiteindelijk 32 verdiepingen en 100 meter hoog. Momenteel zijn er nog vijf appartementen te koop. De bouw is te volgen via een live-stream.
Dat hebben de ontwikkelaars RED Company en Being samen met GoodHabitz, bekendgemaakt. Het bedrijf zit nu nog aan de Willemstraat. Onder andere, want gestart in Eindhoven, heeft GoodHabitz inmiddels vestigingen in tien Europese landen. Daar bedient het een miljoen cursisten. Met in totaal zo'n 200 medewerkers. Waarvan er in Eindhoven zo'n 110 werken. In de BunkerToren kan GoodHabitz doorgroeien, tot zo'n 200-300 mensen. ,,Ter vergelijking: toen we vier, vijf jaar geleden verhuisden naar de Willemstraat hadden we 18 mensen in dienst... We groeien superhard. En dat wordt door corona nog maar eens versterkt. Omdat veel bedrijven kiezen voor training op afstand", aldus Franken.
En directeur/eigenaar Franken wil 'zijn roots’ in Eindhoven zeker niet ‘verloochenen’. ,,Dat doen we ook met sponsoring van PSV. En daarom kiezen we voor deze vette locatie. Waar ik dan ook nog een historie heb. Want ik studeerde wel in Utrecht, maar ik ging met veel maten uit in Eindhoven, ook in de Bunker. Dan is het extra mooi om daar onze bijdrage aan Brainport te leveren.”
GoodHabitz gaat in de ruimte waar vroeger het Eindhovens Studenten Corps zat vier of vijf professionele studio’s onderbrengen. ,,We halen het Mediapark hierheen, met een kwaliteit van Disney. Waar straks bekende sprekers uit de hele wereld hun lezingen gaan opnemen of live masterclasses gaan uitzenden. Daarnaast hebben we dan nog 3000 vierkante meter kantoor. Daar kunnen we dan wel weer een tijd mee vooruit. Ook al nemen we hier regelmatig veel mensen aan.”
Tekst gaat door onder de foto's
De oude Bunker, het voormalige studentencentrum van de TU/e, wordt zoveel mogelijk in de oude staat hersteld, met zijn 'brutalistische’ betonnen uiterlijk. Binnen komen onder meer de houten wandbekleding, rode stalen hekken en hardstenen vloeren terug. Het souterrain, de begane grond en de eerste verdieping van de toren wordt helemaal naar wens van de nieuwe huurder afgewerkt.
Nanne de Ru, medeoprichter van RED Company en oprichter van architectenbureau Powerhouse Company is blij dat de BunkerToren daarmee een ‘bruisende plint’ krijgt ‘waar kennis delen en interactie tussen onderwijs en het bedrijfsleven een prominente rol hebben’.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
PSV heeft nog behoorlijk wat kopzorgen richting NEC-uit en mist kwartet spelers
PSV hervat zaterdag tegen NEC de competitie en mist nog behoorlijk wat spelers. Op de eerste plaats is Jarrad Branthwaite niet inzetbaar. Hij heeft nog te veel last van zijn dijbeenklachten en traint individueel op het veld. Komende week stroomt hij normaal gesproken weer in bij PSV, dat Olivier Boscagli net terug heeft van een blessure.Eindhoven -
Woning aan Boterhoek Best gesloten na vondst hennepkwekerij
BEST - Een woning aan de Boterhoek in Best is tot en met 19 juni gesloten op basis van de Opiumwet op last van de burgemeester. De sluiting is al ingegaan op 20 maart.Best -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
PREMIUM
Brabants stroomnet loopt opnieuw vol: ‘Wachtlijst voor nieuwe of zwaardere aansluiting is verdrievoudigd’
EINDHOVEN/DEN BOSCH - Bedrijven in Brabant moeten er rekening mee houden dat ze pas over een aantal jaar in aanmerking komen voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting. Het elektriciteitsnet in de provincie loopt opnieuw razendsnel vol.Eindhoven -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg.
-
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
-
-
met video
Brandweer uit voorzorg naar Eindhoven Airport, toestel met barst in een ruit landt veilig
EINDHOVEN - De brandweer is donderdagavond rond 21.30 uur met meerdere voertuigen naar Eindhoven Airport gereden. Een passagiersvliegtuig dat al onderweg was naar dit vliegveld, kreeg te maken met een technisch mankement. Het toestel is veilig geland.Eindhoven -
PREMIUM
Thijn (12) bedacht een rolstoelglijbaan die er écht zou komen, maar nu toch niet: ‘Niet alle ideeën zijn haalbaar’
EINDHOVEN - Hij bedacht een prachtplan en werd een held. Maar de rolstoelglijbaan van Thijn Broers (12) uit Eindhoven wordt toch niet gebouwd. Er was geld én een concreet plan, maar ergens kwam een kink in de kabel. Onduidelijk is waarom precies, Thijn is zwaar teleurgesteld.Eindhoven
In samenwerking met indebuurt Eindhoven