Forse schade aan zonneauto Solar Team Eindhoven bij overtocht
DARWIN (AUS) - De zonneauto waarmee Solar Team Eindhoven meedoet aan het WK, heeft bij de overtocht naar Australië forse schade opgelopen. Een balk van de transportkist sloeg een gat in een zonnepaneel. Deze beschadiging brengt de voorbereidingen van de regerend wereldkampioen voor de Bridgestone World Solar Challenge in gevaar.
Delen per e-mail
De zonneauto, genaamd Stella Era, kwam donderdag in Darwin aan. Daar treffen de studenten van de Technische Universiteit Eindhoven de komende weken de laatste voorbereidingen.
,,Het dak van de auto bestaat uit meerdere zonnepanelen die op hun beurt weer bestaan uit losse zonnecellen. De transportkist waarin de auto werd vervoerd heeft onderweg waarschijnlijk zo’n grote klap gekregen, dat een van de balken door de stevige beschermhoes van het paneel is geslagen", aldus woordvoerster Marije Sesink.
,,De planning was dit jaar al erg krap doordat we ervoor kozen extra innovaties zoals autonoom rijden te ontwikkelen. Nu moet er nog veel getest worden en door de transportschade blijft er nog minder tijd over. Hoe minder kilometers we kunnen maken, hoe kleiner de kans op een betrouwbare auto.”
Het kapotte zonnepaneel moet compleet uit elkaar worden gehaald, om te onderzoeken wat nog bruikbaar is. De wedstrijd start op 13 oktober in Darwin.
Verder in het nieuws
-
Politie wil nieuw groot kantoor in Eindhoven, plek voor 1250 medewerkers
EINDHOVEN - De Nationale Politie wil een nieuwe grote afdeling openen in Eindhoven. In een verzamelgebouw van 50.000 vierkante meter op Land Forum in Meerhoven moeten 1250 medewerkers gehuisvest worden. -
Vernieuwd zwembad de Tongelreep in Eindhoven wordt stuk groter
EINDHOVEN - Dankzij de komst van de KNZB en door de bijdrage van Brainport telt het vernieuwde zwembad de Tongelreep na de verbouwing 1500 vierkante meter zwemwateroppervlakte. -
PREMIUM
Telefoonscherm afplakken en horloge inleveren bij het stappen in discotheek Lab-1
EINDHOVEN - Alle bezoekers van discotheek Lab-1 moeten zaterdagavond bij binnenkomst hun telefoonscherm afplakken en horloge inleveren. Zo hoopt de organisatie van het technofeest Quarantaine een gevoel van tijdloosheid te creëren. -
PREMIUM
Huurder oude school Hemelrijken Eindhoven hoopt op extra tijd
EINDHOVEN - Domien Coppelmans hoopt dat de kantonrechter hem nog laat zitten in de oude school op Hemelrijken totdat die daadwerkelijk verkocht wordt door de gemeente Eindhoven. Of dat gaat gebeuren, blijkt net voor of net na Kerstmis. -
PREMIUM
PSV gaat Europa uit met nieuwe wanprestatie
PSV heeft donderdagavond met een kater afscheid genomen van het internationale toneel in dit seizoen. Niet met de vooraf al bijna ingecalculeerde tien punten en wat teruggewonnen prestige, maar met een gelijkspel tegen het matige Rosenborg. De Noren hadden na 120 pouleduels van 48 teams in de Europa League als enige ploeg nul punten verzameld. In het Philips Stadion hielden ze PSV op 1-1 en dat was opnieuw een regelrechte wanprestatie van de Eindhovenaren.
-
PREMIUM
Dit willen we van de baas: Met tegoedmuntjes je tas vullen en nog een borrel drinken met collega's
-
PSV houdt ruim 9 miljoen euro over aan Europees seizoen, inclusief recettes
PSV heeft aan de Europese campagne in dit seizoen naar schatting ruim 9 miljoen euro overgehouden, inclusief recettes. Vorig seizoen was dat bedrag nog ongeveer 34 miljoen euro. -
PREMIUM
Perfect spelende violist kluistert aan de snaren in Mendelssohns vioolconcert
RECENSIE - Het is een van de meest gespeelde soloconcerten, toch blijft het fijn om te horen, het vioolconcert in E van Mendelssohn. De inzet is precair, maar de luisteraar hoort meteen wat voor vlees hij in de kuip heeft.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven