Gemeente Eindhoven: veiligheid cliënten Centrale24 niet in gevaar
EINDHOVEN - Bij zorgaanbieders noch bij de Inspectie voor de Gezondheidszorg zijn klachten ontvangen die aanleiding geven voor onderzoek bij zorgcentrale Centrale24 in Eindhoven. Voor zover te overzien is de veiligheid van cliënten niet in het geding.
Delen per e-mail
Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en de Eindhovense zorgwethouder Renate Richters hebben dat geantwoord op vragen naar aanleiding van het verhaal van een groep (ex-)werknemers van Centrale24. Vijf klokkenluiders sloegen vorige maand in deze krant alarm over hoge werkdruk, hoog ziekteverzuim, hoog verloop, inzet van ongeschoold personeel, een angstcultuur en gevaren voor de cliënten.
Zorgaanbieders verantwoordelijk
Centrale24 levert zorg-op-afstand aan verschillende grote zorgaanbieders in de regio. Vanuit een telefooncentrale in Eindhoven houden werknemers het welzijn in de gaten van enkele duizenden cliënten, waaronder bijvoorbeeld ouderen en gehandicapten.
Vanwege het alarmerende verhaal van de vijf centralisten vroegen het Eindhovense raadslid Tjerk Langman (LPF) én Tweede Kamerlid John Kerstens (PvdA) om onderzoek door de Inspectie voor de Gezondheidszorg.
Zowel de minister als de wethouder benadrukt dat de zorgaanbieders die gebruikmaken van Centrale24 verantwoordelijk zijn voor de kwaliteit.
Veiligheid niet in het geding
Wethouder Richters zegt dat zij de inspectie niet aan het werk kan zetten. ,,Het is niet aan ons om te zeggen of de inspectie ingeschakeld moet worden.’’
Ze benadrukt bovendien dat de aangesloten zorgaanbieders geen klachten hebben ontvangen over de dienstverlening door Centrale24. ,,Voor zover wij kunnen overzien is de veiligheid van cliënten en kwaliteit van zorg niet in het geding.’’
De minister voegt toe dat er door de inspectie ook geen klachten of signalen zijn ontvangen die aanleiding geven tot nader onderzoek naar Centrale24.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Weergaloze Ronald Goedemondt toont zich vakman in nieuwe show
In onze Playlist maken we je wegwijs in het actuele aanbod van on demand-films, series, albums en podcasts. Wat moet je gezien of geluisterd hebben en waarom? Vandaag de nieuwste show van Ronald Goedemondt. -
PREMIUM
Analyse Heimwee naar het bejaardenhuis
EINDHOVEN - Het vertrouwen van kwetsbare thuiswonende ouderen in het alarmsysteem van de Eindhovense Centrale24 heeft een deuk opgelopen. In een verzorgingshuis waren ze beter af, maar dat is wegbezuinigd. -
Vakbond geschokt door angst bij werknemers Centrale24
EINDHOVEN - Werknemers van zorgcentrale Centrale24 in Eindhoven hebben een gesprek met vakbond FNV Zorg en Welzijn afgezegd vanwege aanwijzingen dat de bedrijfsleiding de jacht heeft geopend op een aantal klokkenluiders. De vakbond noemt de angst van het personeel terecht en reageert geschokt. -
PREMIUM
Centralist van Centrale 24: ‘Als ouders dit weten, breekt de hel los’
EINDHOVEN - Werknemers van de regionale zorgcentrale Centrale24 in Eindhoven slaan alarm over de veiligheid van aangesloten cliënten. Het personeel spreekt van grote werkdruk, een angstcultuur, onverantwoorde personeelsreductie en de inzet van ongekwalificeerde studenten. -
PREMIUM
Familievereniging Lunet: ‘Alarmerende signalen bevestigen onze zorg over Centrale24’
EINDHOVEN - Cliëntenvertegenwoordigers bij Lunet zorg hebben geschokt en verontrust gereageerd op alarmerende signalen over problemen bij zorgcentrale Centrale24 in Eindhoven.
-
PREMIUM
Eindhovense Hayat S. hoeft niet terug naar de cel maar ‘was wél op weg naar IS’
EINDHOVEN - De Eindhovense Hayat S. (37) krijgt in hoger beroep opnieuw een voorwaardelijke celstraf. Het gerechtshof in Den Bosch vindt net als eerder de rechtbank Oost-Brabant bewezen dat ze heeft geprobeerd zich aan te sluiten bij de terroristische organisatie IS. -
Grote zorgen in raad en Kamer om chaos bij Eindhovens Centrale24
EINDHOVEN - Er moet onmiddellijk worden ingegrepen bij zorgcentrale Centrale24, de Eindhovense onderneming die waakt over de veiligheid van duizenden cliënten van zorginstellingen als Lunetzorg, Archipel en Vitalis. Dat vindt het Eindhovense gemeenteraadslid Tjerk Langman van de LFP. -
PREMIUM
Personeel Eindhovense zorgcentrale slaat alarm: ‘Het is wachten op een hele grote fout’
EINDHOVEN - Werknemers van zorgcentrale Centrale24 in Eindhoven slaan alarm over de veiligheid van aangesloten cliënten. Familieleden moeten beseffen dat hun dierbaren worden bewaakt door onervaren of ernstig overbelast personeel, waarschuwen ze.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven