Heropening DAF Museum in Eindhoven. ‘Hub en Wim hadden het prachtig gevonden’
VIDEOEINDHOVEN - Hoog bezoek vrijdag bij de opening van het vernieuwde DAF Museum in Eindhoven. Na een grote verbouwing telt de toonzaal 1.100 extra vierkante meters.
Het was tijdens een rally in het Limburgse Vaals toen Pieter van Vollenhoven in de jaren zestig de top van een van de heuvels net niet haalde. Door gebrek aan lucht in een van de banden liep deze van de velg en kantelde zijn DAF 33. Dit tot grote hilariteit van het publiek, dat van een plaatselijke brigadier de opdracht kreeg er nooit over te praten. Dat gebeurde natuurlijk toch en vrijdag tijdens de opening van het vernieuwde DAF Museum in Eindhoven kreeg Van Vollenhoven er in de zaal de lachers mee op zijn hand.
DAF Pony
Dat juist de echtgenoot van prinses Margriet de openingshandeling verrichtte was ook geen toeval. De oud-hoogleraar vertelde uitvoerig over zijn bijzondere band met de familie van Doorne, de oprichters van DAF. Dat een Dafje uitkomst bood toen Van Vollenhoven slecht ter been was. ,,Want een DAF rijden kon iedereen en dat bleek aardig te kloppen.” Toen hij in 1975 naar Huis Het Loo in Apeldoorn verhuisde kregen Van Vollenhoven en zijn vrouw een DAF Pony in bruikleen. ,,Ideaal voor het bosrijke gebied vol heuvels. Eigenlijk heb ik nog spijt dat ik het wagentje later aan het DAF Museum heb geschonken.”
Lees verder onder de foto.
1.100 vierkante meter
Vrijdag nam Van Vollenhoven voor de opening weer plaats achter het stuur van de Pony. De geur van benzine vult de ruimte als hij samen met onder meer loco-burgemeester Marcel Oosterveer het museum binnenpruttelt. Honderden betrokkenen zijn erbij als met een druk op de knop 1.100 vierkante meter nieuw museum zichtbaar wordt vanachter een doek. Genodigden, heel veel vrijwilligers en een aantal nazaten van DAF-oprichters Hub en Wim van Doorne.
,,Ze hadden het prachtig gevonden”, denkt Huub van Doorne junior. ,,Mijn vader Hub zei vroeger al dat het belangrijk was om het verhaal van DAF te blijven vertellen. Prachtig om te zien hoe het museum vandaag de dag nog leeft.” Zelf rijdt Van Doorne nog steeds in een DAF 66. ,,Hetzelfde model als de eerste auto die ik van mijn ouders kreeg. En als ie kapot is kruip ik er zelf onder om hem te repareren.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Waarom zoenen gezond is: ‘Bij een zoen gaan 1 miljard bacteriën van de ene naar de andere mond’
Vandaag is het Wereld Kusdag. Gezondheidsjournalist Tijn Elferink schreef het boek Kusje erop, de waarheid achter 70 gezondheidsmythes. Wat is er waar van: ‘zoen in het rond, dan word je gezond?’ -
Dit is wat bruidsparen dit jaar gemiddeld uitgeven aan hun huwelijk
Gemiddeld geven bruidsparen dit jaar ruim 16.000 euro uit aan hun huwelijk. Dat is 2000 euro meer dan voor corona. We hebben weer zin in een feestje, maar: trouwen is ook duurder geworden. Leveranciers worden steeds vaker gedwongen de gestegen kosten door te berekenen. -
PREMIUM
CV-sjoemelaar verzwijgt ontslag na conflict bij Philips en keert er terug in topbaan
EINDHOVEN - Ze werd door Philips buitengezet na stelselmatig ruzie zoeken met haar collega’s, maar solliciteerde er een paar jaar later naar een topfunctie. Door het ontslag van haar cv te poetsen, wist de vrouw die Philips-baan tóch binnen te slepen. -
Schennispleger veroorzaakt overlast in en rondom Eindhoven
-
WhatsApp wil laten verbergen of je online bent
Een nieuwe functie in WhatsApp moet het mogelijk maken je online status te verbergen, zodat vrienden niet kunnen zien of je de app open hebt staan.
-
PREMIUM
Hart onder de riem voor de boeren wordt cocktail van onvrede jegens de overheid: protestmars van ‘Samen voor Nederland’ door Eindhoven
EINDHOVEN - De stikstofplannen zijn een nieuwe reden om de regering diep te wantrouwen, zo maakten anti-overheidsdemonstranten zondag duidelijk in een demonstratie en mars door Eindhoven. -
PREMIUM
Opnieuw Amerikaanse druk voor exportverbod ASML-machines naar China
VELDHOVEN - De Amerikaanse overheid lobbyt nog steeds voor een verbod op de export van wat oudere chipmachines van ASML richting China. Amerika wil zo zijn technologische voorsprong behouden. -
Ruilen en doorgeven van persoonlijke objecten moet leiden tot mooie contacten in de buurt
EINDHOVEN - 22 foto's met verhalen van buurtbewoners staan in de Adriaen Brouwerstraat in de wijk Lakerlopen. Met een voorwerp dat ze ruilden met iemand. Van een champagnehouder, koeienbot of Pokémonkaart tot een fitnessmat.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven