HOV-lijn naar Eindhoven Airport en BIC gaat 30 miljoen kosten
EINDHOVEN - De aanleg van een derde lijn voor hoogwaardig openbaar vervoer (HOV) in Eindhoven, tussen busstation Woensel en Eindhoven Airport en de Brainport Industries Campus (BIC), gaat een slordige dertig miljoen kosten.
Delen per e-mail
Dit blijkt uit een voorstel aan de Eindhovense gemeenteraad, waarin om een aanvullend voorbereidingskrediet wordt gevraagd. Een half miljoen is nodig voor het uitwerken van een voorlopig ontwerp van de nieuwe buslijn. Eerder al werd 950.000 euro uitgetrokken voor het schetsontwerp.
Ook mag de raad zich buigen over het voorkeurstracé. Dit voert vanaf het busstation Woensel via de Huizingalaan, Marathonloop en Ant. Fokkerweg naar het bedrijventerrein in Acht. Via de Schakel en de Mispelhoefstraat loopt de nieuwe HOV-lijn straks onder de randweg door naar de Landsard en Luchthavenweg naar Eindhoven Airport. De buslijn gaat onder meer over het Beatrixkanaal. Voor fietsers komt hier een tweede brug naast te liggen.
Volgens de planning wordt met de aanleg van het eerste stuk van de buslijn volgend jaar gestart. In 2025 zou het project moeten worden opgeleverd.
Busgebruik
Het stadsbestuur vindt een tweede HOV-verbinding met het vliegveld en het nieuwe BIC -ter vervanging van de huidige Airportshuttle via Woensel- noodzakelijk. De HOV-bussen tussen Eindhoven Centraal en Airport via Meerhoven zitten vaak overvol. Sowieso is het busgebruik -althans vóór de uitbraak van corona- toegenomen, en dan vooral op de lijnen naar het vliegveld. Busmaatschappij Hermes heeft eerder al het aantal ritten per uur verhoogd. Meer rek in de capaciteit van de wegen zit er volgens het college van B en W niet in.
Bovendien voorziet het college dat door de groei van Brainport ook de vraag naar mobiliteit blijft toenemen. Rond Airport, het BIC en het Goederen Distributiecentrum in Acht werken nu zo'n 14.000 mensen. Dat aantal gaat de komende jaren bijna verdubbelen, is de verwachting.
Spoortunnel
Om de HOV-lijn aan te kunnen leggen moet hier en daar het wegprofiel worden verbreed en grond van particuliere eigenaren worden aangekocht. Ook houdt het college rekening met extra kosten, bijvoorbeeld vanwege het verplaatsen van kabels en het vernieuwen van funderingen. Nog een onzekerheidje vormt de spoortunnel op de Anthony Fokkerweg. Mogelijk dat deze aangepast moet worden voor de aanleg van de busbaan. Dit alles wordt bij de uitwerking van het voorlopig ontwerp in kaart gebracht.
Voor HOV-3 ontvangt Eindhoven de nodige subsidies. Eerder stelde het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat al ruim 10 miljoen euro beschikbaar.
Bekijk hier onze meest bekeken video's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
PSV in een spagaat met ‘puberale’ Ihattaren, komt het nog goed tussen hem en de club?
Mohamed Ihattaren toont het hele seizoen bij tijd en wijle onvolwassen gedrag bij PSV. Van het weggooien van hersteldrankjes tot negatief gedrag in de kleedkamer, zo wordt beweerd. Een definitieve breuk dreigt nu tussen de club en het 19-jarige talent. Kunnen algemeen directeur Toon Gerbrands en trainer Roger Schmidt de contractuele (Gerbrands) en sportieve situatie (Schmidt) nog keren? -
Eindhovense woning halfjaar dicht na drugsvondst
EINDHOVEN - Een huis aan de Cornelis Dopperstraat in Eindhoven is maandag gesloten door de gemeente. In Oktober vond de politie er ‘een grote hoeveelheid drugs.’ -
Gemeente Eindhoven: ‘Kom op Koningsdag niet naar de stad’
EINDHOVEN - De gemeente Eindhoven roept op om 27 april, met Koningsdag, niet naar Eindhoven te komen. Koning Willem-Alexander viert die dag zijn 54e verjaardag en bezoekt de stad dan op een besloten locatie. Zonder publiek dus, in verband met het coronavirus. Iedereen kan thuis vanaf de bank kijken naar het bezoek van het koningspaar, laat de gemeente weten. -
Wethouder Torunoglu in gesprek met stad over Stadhuisplein in Eindhoven
EINDHOVEN - Wat moet er met het Stadhuisplein gebeuren? Die vraag wordt dezer dagen niet alleen in (digitale) vergaderingen, maar ook gewoon op straat gesteld. Maandag op het Trudoplein bijvoorbeeld. En dinsdag gaat ook nog een enquête online met diezelfde prangende vraag. -
Relschopper (17) moet bijna 10.000 euro betalen voor plunderen Jumbo in Eindhoven
DEN BOSCH/EINDHOVEN - Een 17-jarige jongen uit Eindhoven heeft dinsdag van de kinderrechter in Den Bosch zeventig uur werkstraf gekregen voor het plunderen van de Jumbo-winkel op het station van Eindhoven, tijdens de rellen van 24 januari. Daarnaast kreeg hij een maand voorwaardelijke celstraf en moet hij een schadevergoeding betalen van 9.950 euro.
-
PREMIUM
GGD-directeur Jeurissen over hoe de storm die corona heette een vulkaan werd
EINDHOVEN - Het is een jaar na het ‘briefje van minister Bruins’, een bijna synoniem geworden begrip voor de entree van corona in Nederland. De eerste patiënt was een man uit Loon op Zand. Een paar dagen later volgde een vrouw uit Helmond. Hoe kijken directeur Ellis Jeurissen en arts infectieziekten Ronald ter Schegget van GGD Brabant Zuidoost terug op het voorbije jaar? -
PREMIUM
Vergevingsgezind PSV biedt Ihattaren nog één laatste kans voordat een transfer noodzakelijk wordt
-
PREMIUM
Oudere die nog ‘zelfstandig’ woont blijft in de wacht - ook tante Tonny van 102
EINDHOVEN - Het is nog onduidelijk hoe huisartsen de groep ouderen die nog wel zelfstandig woont maar niet meer mobiel is moeten gaan vaccineren. Ouderen zoals ‘tante Tonny’ van 102 uit Sint-Oedenrode blijven nog in de wachtkamer.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven