Landelijke staking streekvervoer, vanaf maandag voor onbepaalde tijd geen bussen
EINDHOVEN - Het streekvervoer gaat vanaf maandag opnieuw staken. Dit keer voor onbepaalde tijd. Dat meldt de FNV.
Dit betekent dat er direct na de periode van de herexamens in het middelbaar onderwijs in heel Nederland nauwelijks tot geen stad- en streekbussen rijden.
Tussen de werkgevers en werknemers is inmiddels een hoog opgelopen conflict. Werknemers willen meer loon en minder werkdruk. ,,Werkgevers nemen ons na vele stakingsdagen, landelijk en regionaal, nog steeds niet serieus", zegt Jack d’Hooghe, buschauffeur en lid van de FNV-onderhandelingsdelegatie. ,,We praten al jaren over de werkdruk, maar maatregelen blijven uit. We gaan door met acties tot er concrete afspraken liggen over het terugdringen van die werkdruk."
De bond geeft aan dat de twee verkenners, die sinds afgelopen week een poging doen om een oplossing dichterbij te brengen, ,,dus in ieder geval deze week de tijd krijgen om met name de werkgevers te bewegen om concrete en goede afspraken te maken over werkdruk en loon".
Meer loosverhoging, minder werkdruk
Werknemers in het streekvervoer staakten al meerdere keren. Op 30 april en 1 mei hielden ze een landelijke staking, daarna kregen de acties regionaal een vervolg in estafettevorm.
De vakbonden eisen onder meer een loonsverhoging van 3,5 procent, maatregelen om de werkdruk te verminderen en elke tweeënhalf uur een (plas)pauze. Werkgeversorganisatie VWOV zegde eerder toe de plaspauzes mogelijk te maken, maar daarmee was de angel nog niet uit het conflict.
Arriva heeft nog geen informatie over de consequenties van de op handen zijnde staking. "Wij hebben vanmorgen de aankondiging gezien", zegt Suzan van Beek, woordvoerster bij Arriva. "Zodra wij meer weten, communiceren wij dat met de reizigers."
'Echt onnodig'
De werkgevers zijn verrast door de aankondiging van de bonden. Donderdag kondigden de bonden nog aan dat er bemiddelaars zouden komen. ,,De bemiddelaars zijn nog niet concreet gestart en vier dagen later kondigen de bonden nieuwe stakingen aan", zegt Fred Kagie, voorzitter van de Werkgevers Openbaar Vervoer (VWOV). ,,Nu zelfs voor onbepaalde tijd. Dit zal ongelooflijk veel reizigers duperen en het is echt onnodig."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Beiaardier Rosemarie Seuntiëns in televisieprogramma Binnenste Buiten
HELMOND - Rosemarie Seuntiëns is een van de negentig beiaardiers van Nederland, onder meer in Asten, Eindhoven, Helmond, Oirschot, Roermond en Venray. Als een van de weinige vrouwelijke beiaardiers beklimt ze dagelijks kerktorens om bovenin op het carillon te spelen. -
PREMIUM
’Gemeenschappelijk wonen vraagt meer van je, wordt verwacht dat je met elkaar praat’
EINDHOVEN - Woongemeenschap Lismortel deed zaterdag mee aan de landelijke GemeenschappelijkWonenDag. Wie meer wil weten over gemeenschappelijk wonen kon een kijkje nemen op de Tourslaan in Eindhoven. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
PREMIUMIn herinnering
Eindhovenaar Jan van de Ven (1953-2020) leefde in reservetijd en overleed vier maanden na zijn jongere zus Brigid
Eindhovenaar Jan van de Ven wist dat hij in reservetijd leefde nadat in 2012 ernstige hartproblemen aan het licht waren gekomen. Het drummen bij de Never Mind Jazz Band moest hij opgeven, en ook kon hij niet meer volle kracht vooruit in café Caravelle dat hij samen met zijn vrouw Mieke runde. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.
-
PREMIUM
Stakende buschauffeurs in Eindhoven vinden hun werk superleuk, ‘maar je kunt ’s avonds niet eens fatsoenlijk eten’
EINDHOVEN - ,,Ik was sneller op de fiets geweest”, zegt mevrouw Deckers uit Eindhoven. Ze wilde zaterdagochtend vanuit Strijp met de bus naar haar dochter in Tongelre, maar strandde op het station. Ze wist niets van een busstaking. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Verwarde Eindhovenaar opgepakt met ruim 40.000 euro cash in plastic tas
EINDHOVEN - Een Eindhovenaar uit de buurt Vaartbroek is vrijdagnacht aangehouden, omdat hij een plastic tas met daarin ruim 40.000 euro aan briefgeld bij zich had. Agenten die hem aantroffen waren rond 02.00 uur afgegaan op een melding dat er een verwarde man op de John F. Kennedylaan zou lopen.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven