Londen en Budapest populairste bestemmingen vanaf Eindhoven Airport
EINDHOVEN - Londen is nog steeds de populairste bestemming voor reizigers vanaf Eindhoven Airport. Het aantal passagiers groeide vorig jaar ten opzichte van 2018 met 22 procent, blijkt uit onderzoek van Markteffect. Budapest staat op de tweede plek als populairste bestemming.
Delen per e-mail
Een kwart van de reizigers naar Londen gaat voor zaken weg, bijna zestig procent voor vrije tijd en ontspanning en zo'n twintig procent brengt bezoek aan familie en/of vrienden.
Top 10 bestemmingen
Londen
Budapest
Malaga
Alicante
Faro
Valencia
Lissabon
Krakow
Ibiza
Palma
Budapest trok elf procent meer passagiers dan in 2018. Daarvan was 26 procent zakelijk, 51 procent voor vrije tijd en ontspanning en 23 procent bezocht vrienden en/of familie. Malaga sluit de top 3 af als populairste bestemming. Daar gingen vier procent meer reizigers heen met vooral vrije tijd en ontspanning als reden.
Volgens het onderzoek hebben Londen en Budapest de beste balans als het gaat om reismotieven. De weersomstandigheden ter plekke blijken hier nauwelijks van invloed. Opvallend is verder dat Londen en Budapest significant meer inkomende passagiers trekken dan andere bestemmingen van Eindhoven Airport. Op bestemming Londen Stansted was 16 procent van de passagiers inkomend passagier (in 2019: ruim 50.000). Op Budapest was negentien procent inkomend passagier (in 2019: ruim 55.000 passagiers).
Nieuw in de top 10 is de Poolse stad Krakow. Dit komt door het toegenomen aantal vluchten naar deze stad (in 2019 74% meer dan in 2018). Krakow is de enige bestemming van Eindhoven Airport waarop zowel Ryanair als Transavia en WizzAir op vliegen.
Uit cijfers over 2019 blijkt dat de bezettingsgraad van de vliegtuigen op Eindhoven Airport opnieuw is gestegen. Deze lag vorig jaar op 88,8 procent. In 2018 en 2017 was het respectievelijk 88,5 en 86,2 procent.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Man stuurt Eindhovense vrouw honderden kaarten en duizenden mails. Per dag...
DEN BOSCH - De man wilde een Eindhovense vrouw ‘aandacht geven’. Dus stuurde hij mailtjes, en wenskaarten. Leuk. Maar ruim 3100 mails? In een enkele nacht? Of 384 wenskaarten? Op één dag? Die je zelf hebt betaald? En dan zijn dit de ‘vriendelijke’ voorbeelden van wat een stalker uithaalde. -
Oud-politiechef Henk Tromp overleden
WAALRE - Geheel onverwacht is donderdag oud-politiecommissaris Henk Tromp overleden. Hij was van 1970 tot zijn pensioen in 2014 werkzaam bij de politie Oost-Brabant. -
VIDEO Brand in kelder van woning in Eindhoven
EINDHOVEN - In een kelder van een woning aan de Offenbachlaan in Eindhoven is maandagochtend brand uitgebroken. In de kelder lagen onder andere papieren documenten opgeslagen. -
PREMIUM
Lisa-Mae strijdt voor een hoger minimumloon: ‘Ik werkte heel erg veel, maar verdiende ramweinig’
EINDHOVEN - Tot laat in de avond ploeteren en ‘s ochtend 7.00 uur weer aan de slag. Lisa-Mae Slijk had het afgelopen jaar drie baantjes tegelijk, maar hield er nauwelijks iets aan over. Samen met vakbond FNV strijdt ze voor een hoger minimumloon. -
OPROEP: Thuiswerken of liever toch niet?
EINDHOVEN - Werk thuis, tenzij het niet anders kan. Dat is nog altijd de oproep die het kabinet doet aan iedereen in Nederland. Toch lijken wegen drukker en treincoupés minder leeg dan in het voorjaar.
-
Jong PSV doet NAC in Eindhoven pijn met remise
Jong PSV heeft NAC maandagavond op eigen veld pijn gedaan door de Bredanaars op een 1-1 te houden. Het levert Jong PSV een punt op in het streven om richting het linkerrijtje van de Keuken Kampioen Divisie op te rukken. Voor NAC is het duur puntenverlies in de strijd om promotie. -
PREMIUM
Van zeer netjes tot 25 kilo kattenpoep op zolder, Patrick Dücker uit Eindhoven ruimt huizen leeg
EINDHOVEN - Patrick Dücker uit Eindhoven ruimt met zijn bedrijf Double Ducks woningen leeg. Van zeer nette woningen tot huizen met 25 kilo kattenpoep op zolder. -
Actiegroep wil demonstreren in Eindhoven na verbod en geweld in Amsterdam
EINDHOVEN - De actiegroep die aan de wieg stond van de demonstratie die zondag in Amsterdam volledig escaleerde wil komende zondag demonstreren in Eindhoven. Nederland in Verzet (weg met dit kabinet) heeft een demonstratie aangemeld bij de gemeente, laat een woordvoerder desgevraagd weten. Of er toestemming komt, besluit burgemeester John Jorritsma later deze week. Eerder werd bekend dat ook Pegida zondag in Eindhoven wil demonstreren.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven