Plan voor sneller groene taxi's in Eindhoven lijkt van de baan
EINDHOVEN - Ook de Eindhovense gemeenteraad en het college van B en W twijfelen er aan of de taxibranche in de stad wel sneller milieuvriendelijk moet gaan rijden dan aanvankelijk de bedoeling was. De kans dat die snellere vergroening ondernemers de kop gaat kosten is te groot.
Delen per e-mail
Daarmee sluiten de raadsfracties en de wethouder zich aan bij de reserves die de taxibranche zelf daarbij al had uitgesproken, en die door ambtenaren als zeer reëel bestempeld worden. Nu is afgesproken dat de meer dan 300 Eindhovense taxi's in 2026 geen emissie meer mogen produceren.
Struikelblok is vooral de subsidie van 5.000 euro per taxichauffeur die nodig lijkt om hen over de streep te trekken om een elektrische en dus milieuvriendelijke auto aan te schaffen, in plaats van de luchtverontreinigende diesels waar de meeste chauffeurs nu in rondrijden.
Waar vandaan
Zo'n subsidie zou het stadsbestuur op een rekening van maar liefst 1,3 miljoen euro kunnen komen te staan. ,,Als de raad zo'n subsidie wil, zullen de partijen ook moeten aangeven waar ze dat geld vandaan willen halen", was de praktische reactie daarop van de Eindhovense mobiliteitswethouder Monique List (VVD).
Enkele raadsfracties, waaronder GroenLinks en de SP, hadden er op gezinspeeld dat zo'n subsidie ingezet kon worden om een snellere vergroening van de Eindhovense taxiwereld tot stand te brengen. Zo'n vergroening is dringend gewenst om de luchtkwaliteit in Eindhoven te verbeteren, betoogde GroenLinks-raadslid Samir Toub. Daarnaast vormen elektrische taxi's een beter visitekaartje voor de stad dan ronkende diesels.
De meeste fracties zijn dat met GroenLinks eens. VVD-raadslid Tom Meylink suggereerde dat een middenweg gevonden kon worden door vanaf 2022 dieselmotoren met een roetfilter verplicht te stellen, de zogenoemde Euro 5-norm. ,,De investering daarin is voor de chauffeurs beperkt. Dan zetten we er tenminste de vaart in.”
Coulance
Maar de meeste fracties in de Eindhovense gemeenteraad hebben vanwege de huidige coronacrisis, waardoor de meeste taxichauffeurs nauwelijks inkomen hebben, vooral oog voor het particuliere economische belang van de taxi-ondernemers. ,,Onder de huidige omstandigheden is coulance nodig", zo zei Tjerk Langman namens de LPF. ,,Want zo'n versnelling zou zo maar de nekslag voor veel ondernemers kunnen zijn."
Precies dat ook betoogde secretaris Patrick van de Sande van de Stichting Taxi EHV, een van de toegelaten elf taxiondernemingen (TTO's) in Eindhoven. In deze krant van dinsdag werd hij ten onrechte opgevoerd als spreekbuis van alle TTO's.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Corona slaat hard toe in Eindhovens verpleeghuis De Passaat, 8 van de 20 bewoners overleden
-
PREMIUM
DAF staat na coronadreun weer fier overeind: optimisme over productieverhoging trucks
EINDHOVEN - DAF is de coronadip bijna helemaal te boven. De vraag naar nieuwe vrachtwagens trekt aan. Topman Harry Wolters is optimistisch over de kans dat de productie dit jaar verder wordt verhoogd. -
PREMIUM
Dankzij Unnerstall kan Schmidt zich weer verheugen op een loting
PSV-trainer Roger Schmidt kan komend weekend weer eens genieten van een loting waarin een papiertje met de naam van zijn team in de kokers gaat. Met dank aan Lars Unnerstall zit PSV in de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker. -
PREMIUM
Eindhovense genocideverdachte raakt Nederlands paspoort definitief kwijt, uitzetting naar Rwanda dreigt
EINDHOVEN - Een 65-jarige Eindhovenaar die wordt verdacht van betrokkenheid bij de genocide in Rwanda raakt zijn Nederlandse paspoort definitief kwijt. De Raad van State heeft dat woensdag bepaald in het hoger beroep van de man tegen het besluit om zijn Nederlandse nationaliteit in te trekken. -
Treinstoringen namen af in coronajaar: ook minder meldingen in Eindhoven
EINDHOVEN - In het coronajaar 2020 nam het aantal treinstoringen flink af. Zo ook in Eindhoven, waar het aantal meldingen met 12,4 procent afnam. Dit blijkt uit cijfers van LocalFocus en storinginformatiesite Rijdendetreinen.nl
-
PREMIUM
Dossier Huishoudelijke Hulp zal een litteken blijven voor het Eindhovens college
EINDHOVEN - Alles wat mis kon gaan, ging ook mis en een zeer kwetsbare groep Eindhovenaren was daarvan de dupe. Samengevat de conclusie van de rekenkamer over de wijze waarop de gemeente Eindhoven de nieuwe werkwijze rond het toewijzen van huishoudelijke hulp invoerde. -
PREMIUM
Tbc-vaccin werkt niet tegen corona: inenting biedt kwetsbare ouderen geen bescherming
Een vaccin waarvan werd gehoopt dat het kwetsbare ouderen zou beschermen tegen corona blijkt niet te werken. Onderzoek van onder meer ziekenhuis Bernhoven onder ruim 6000 kwetsbare patiënten wijst dat uit. Gehoopt wordt nog dat het wel werkt voor andere groepen, zoals zorgmedewerkers. -
PREMIUM
Lars Unnerstall toont zich de ploegmakker die elke voetballer zich wenst: ‘Ik steun Yvon’
De beste man van het veld had er dinsdagavond in Volendam helemaal geen trek in om zijn gelijk te halen of een lange neus te maken. Integendeel, tweede PSV-goalie Lars Unnerstall toonde zich na een nogal moeizame bekerzege van PSV op FC Volendam (0-2) een super-collega naar zijn ploeggenoten en eerste keeper Yvon Mvogo van PSV.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven