Ruben Warnshuis wint Kazerne Design Award met schoenenproject
EINDHOVEN - De derde Kazerne Design Award is vanavond uitgereikt aan Ruben Warnshuis. De prijs is een aanmoedigingsprijs voor recent afgestudeerden van Design Academy Eindhoven. De winnaar mag exposeren en krijgt een bedrag van 5.000 euro.
Warnshuis won de prijs voor zijn afstudeerproject ‘Industrial Devolution: the workshop'. Uit nieuwsgierigheid naar de groeiende afstand tussen producent en consument decentraliseerde hij de schoenproductie naar een werkplaats waar iedereen deze kan maken. Het werk bestaat uit vier houten werkstations die uitnodigen om zelf zolen te weven, bovengaren door deze zolen te rijgen, het bovenwerk te weven en het schoeisel af te werken.
De andere genomineerden waren Adaptism, Bruno Baietto, Hsin Min Chan, Eva Jagerman, Leo Maher, Fé Ramakers, Moonseop Seo en Barbora Středová.
De Kazerne Design Award is de enige designprijs van Eindhoven. De jury bestond uit Kiki van Eijk, Annemoon Geurts en Anne Ligtenberg.
De expositie met werk van alle genomineerden is tot eind september te bezoeken in de Kazerne, Paradijslaan 2-8 in Eindhoven. Dinsdag t/m zondag, vanaf 12u. Toegang is gratis.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMINTERVIEW
De zoon van ‘snoepman’ Gerbrands zwaait af als directeur van snoepwinkel PSV: ‘Veertig jaar op adrenaline geleefd’
Veertig jaar leefde PSV-directeur Toon Gerbrands (64) op adrenaline en draaide hij zijn rondjes mee in het bijzondere rad dat rondom de topsportwereld draait. Nu staat hij er ineens naast. ,,De neiging is om er meteen weer in te springen. Dat gaat dus niet gebeuren.” -
INGEZONDEN OPINIE
Mening | Inspectie kritisch; studenten en leraren blijvend onder druk door lerarentekort
EINDHOVEN - Binnen twee jaar moet er een kentering zijn in de dalende lijn van de onderwijsprestaties in ons land, vindt de Inspectie. Maar studenten en leraren staan onverminderd onder druk. -
PREMIUM
Speelpark krijgt een nieuw hok voor de varkens
EINDHOVEN - Wie jarig is, trakteert, dacht directeur Geert Hurks van het gelijknamige 105 jaar oude Eindhovense bouwbedrijf. De varkens van speelpark De Splinter zullen hem dankbaar zijn. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Eredivisiedroom FC Eindhoven spat uiteen na teleurstellende wedstrijd tegen ADO
Het succesjaar van FC Eindhoven is abrupt ten einde gekomen: de ploeg van trainer Rob Penders bleek in de terugwedstrijd van de halve finale voor de play-offs om promotie niet opgewassen tegen ADO Den Haag. Het eindigde in 1-2, nadat uit ook al met 2-1 werd verloren.
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
PREMIUMmet video
Dit is de nieuwe hoofdredacteur van het ED: Joris Roes was als schelm al verzot op nieuws en wordt nu de baas
Wie is de nieuwe hoofdredacteur van het Eindhovens Dagblad en waarom is Joris Roes (50) zo trots om de krant en site te mogen leiden? ,,Of verhalen ertoe doen, dat bepaalt de lezer zelf steeds meer.” -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven