Scholenkoepel SKPO naar rechter om misgelopen subsidie
EINDHOVEN - Scholenkoepel SKPO in Eindhoven stapt naar de rechter om circa 130.000 euro aan misgelopen subsidie op te eisen van het ministerie van onderwijs en de uitvoeringsinstantie DUO.
Het gaat om een subsidie voor basisschool De Wereldwijzer in Eindhoven, waar kinderen van nieuwkomers uit het buitenland onderwijs krijgen. De subsidieaanvraag moet elk kwartaal opnieuw worden aangevraagd, maar in 2020 gebeurde dat een keer te laat, vertelt bestuurder Peter Tijs van SKPO.
„Zowel de directeur als de administratieve kracht van de school was ziek en het was de begintijd van corona. Het was een geval van overmacht”, verklaart Tijs. „DUO zegt dan: ‘Pech gehad, je hebt te laat gereageerd.’ We erkennen dat we de procedure niet precies gevolgd hebben. Maar het gaat hier om gemeenschapsgeld dat uitgegeven is voor onderwijs aan kinderen. We vinden dat we niet kunnen zeggen: ‘Dan laat maar zitten.’”
Niet in verhouding
En dus staat de SKPO donderdag voor de bestuursrechter in Den Bosch. De scholenkoepel gaat zich in de rechtbank beroepen op het evenredigheidsbeginsel, zegt Tijs. „Wij vinden dat de maatregel van het niet uitkeren van de subsidie niet in verhouding staat tot het te laat indienen van de aanvraag.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
-
PREMIUM
Opnieuw blijkt Helmond te streng voor bijstandsmoeder en wordt teruggefloten
HELMOND - Weer fluiten rechters Helmond terug omdat ze een bijstandsmoeder onrecht heeft aangedaan. De gemeente claimt dat haar bijstandsbeleid sociaal is, maar ze blijkt nu voor de tweede keer in korte tijd juist onredelijk streng te zijn.Helmond -
indebuurt.nl
Mysterie: zoveel bolletjes ijs eten Helmonders gemiddeld
Het is zomer, dus tijd voor ijsjes! Wat ons betreft mag je meerdere keren per dag een bezoekje brengen aan een Helmondse ijssalon, al krik je het gemiddelde van het aantal ijsjes dan wel op. Maar eh.. hoeveel ijs eet een Helmonder gemiddeld? -
Man vernielde dertig auto’s in één nacht in Veldhoven, nu is verdachte zelf zijn auto kwijt
VELDHOVEN - Een 28-jarige man uit Veldhoven is donderdag aangehouden, omdat hij wordt verdacht van het vernielen van dertig auto’s in zijn woonplaats. Agenten denken dat hij de man is die zo tekeer ging in de nacht van 30 april op 1 mei.Veldhoven -
PREMIUM
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen.
-
Lekker weer in Eindhoven vandaag
-
-
-
indebuurt.nl
Helmond in het hart en op het lijf: het verhaal achter de tattoo's van Frits en Jari
Natuurlijk zijn wij Helmonders trots op onze stad en dat dragen we allemaal op onze eigen manier uit. De een draagt een I love Helmond-shirt, de ander doet het via inkt. Zo ook Jari en Frits, die een ode aan Helmond op hun lichaam hebben vereeuwigd. -
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
Hans de Vries (40) uit Amsterdam woont in een studio en is op sommige vlakken afhankelijk van zijn VvE. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven