Slimme Eindhovense verzender stoomt door: 200 banen erbij na kapitaalinjectie van 12 miljoen voor SendCloud
EINDHOVEN - Al 140 medewerkers kwamen er dit jaar bij. Nog eens 200 extra krachten werft de Eindhovense start-up SendCloud voor de uitbouw van zijn slimme verzendplatform voor webshops.
Flexibele bezorging van je webshop-pakket. Als je wilt door een fietskoerier. Softwareprogrammeurs van SendCloud gaan dat mogelijk maken voor webshops.
Innoveren na kapitaalinjectie
Het hard groeiende bedrijf wil de volgende stap zetten met zijn verzendplatform. Dankzij een kapitaalinjectie van 12,6 miljoen euro kan het verder innoveren.
SendCloud regelt het volledige verzendproces voor webwinkels, van de afrekenpagina tot en met de retourzendingen. Webshopeigenaren hoeven alleen labels uit te printen en op de pakketjes te plakken. Klanten worden met trackingberichten op de hoogte gehouden van de status van de bestelling. Doordat het bedrijf contracten heeft afgesloten met diverse lokale vervoerders hebben webshops de keuze uit meerdere bezorgopties.
We willen de bezorgingervaring optimaliseren.”
Toegenomen eisen van de online shoppende consument brengen SendCloud tot een uitbreiding van de mogelijkheden voor webshops. Zo is het Zweedse Budbee toegevoegd aan de lijst van mogelijke vervoerders. Die biedt avondbezorging, een tijdvak van zeven minuten waarbinnen je het pakket kan verwachten en de mogelijkheid om de bezorgauto realtime te volgen.
,,We willen de bezorgingervaring optimaliseren", vat directeur Rob van den Heuvel de doelstelling samen. Zo heeft SendCloud ook fietskoeriers gecontracteerd, voor de internetkoper die prijs stelt op milieuvriendelijke bezorging. In de afrekenpagina die de consument op zijn scherm krijgt, moeten dergelijke bezorgopties worden verwerkt.
Internationaal netwerk
Tweede speerpunt voor het Eindhovense bedrijf is internationalisering. Het is al in acht Europese landen actief. ,,In die landen willen we ons netwerk komend jaar verder verdiepen", zegt Van den Heuvel.
Een negende land is nog niet in beeld. Gecontroleerd groeien is het parool. In het afgelopen jaar nam het personeelsbestand toe van 120 naar 260 medewerkers, mede onder invloed van de explosieve toename van internetaankopen. Het gehele komende jaar wordt uitgetrokken voor het aanstellen van 200 nieuwe krachten.
Nieuwe aandeelhouders
Door de kapitaalinjectie van 12,6 miljoen euro heeft SendCloud nieuwe aandeelhouders aan boord gekregen. De investeringsronde werd geleid door AXA Venture Partners uit Londen, aangevuld met BOM Brabant Ventures, Bonsai Partners en een lening van de Rabobank. Van den Heuvel en zijn twee mede-oprichters hebben samen nog de grootste pluk aandelen in handen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMColumn
John gaf het woord sociaal ’n geheel eigen, nieuwe dimensie
Donderdagavond heb ik op een zeer geanimeerde avond John van den Oetelaar na ruim 12 jaar als hoofdredacteur en 27 jaar als naaste collega uitgezwaaid. -
PREMIUMUPDATE
Het lukt Somerense politiek maar niet om nieuw gemeentebestuur te vormen, poging van vier partijen strandt
SOMEREN - Na ruim honderd dagen zit Someren nog steeds zonder een nieuw gemeentebestuur. De poging van vier partijen om samen te werken is mislukt. De Gemeenschapslijst, CDA, Wij zijn Someren/VVD en LSH gaan ieder hun eigen weg en zoeken naar andere mogelijkheden. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
PREMIUMTRANSFERNIEUWS
PSV gaat maar door op de transfermarkt en wil nu ook Guus Til, terwijl Georginio Wijnaldum de droomkandidaat is
PSV is nog lang niet tevreden op de transfermarkt en wil na Luuk de Jong ook nog Guus Til inlijven. Dat bevestigen betrouwbare Belgische bronnen aan het ED. Til had naast Feyenoord ook een aanbieding van Royal Antwerp FC en heeft die club vandaag laten weten dat hij niet naar de Belgische competitie gaat. Op de Bosuil, waar Mark van Bommel de scepter zwaait, vinden ze dat jammer. -
PREMIUMUPDATE
PSV-directeur Brands over het aantrekken van Xavi Simons: ,,We hebben hem definitief binnen en een goede relatie met PSG gehouden’’
Tijdens zijn eerste werkdag als topman van PSV ging Marcel Brands vrijdag in op een aantal actuele en beleidsmatige zaken bij de club. Een van de kwesties was de overeenkomst tussen Xavi Simons en PSV van deze week en de manier waarop die tot stand is gekomen. Hij kwam naar Eindhoven en ondertekende een contract voor vijf jaar.
-
OEFENDUEL
PSV moet Belgische middenmoter gelijkspel toestaan
PSV heeft zaterdagmiddag tijdens een oefenwedstrijd met het Cercle Brugge gelijkgespeeld. Nadat vorige week het Duitse BW Lohne met 6-0 werd teruggewezen, ging de middenmoter uit de Jupiler Pro League met een 2-2 remise naar huis. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven