Student onwel op feest in Eindhoven, brandweer meet te hoge CO-waarde
VideoEINDHOVEN - Op een studentenfeestje in het gebouw van vereniging Demos in Eindhoven is maandagavond iemand onwel geworden. De brandweer mat aan de Keizersgracht een verhoogde waarde koolstofmonoxide (CO).
De status van de student was dermate ernstig dat er een ambulance werd opgeroepen. De CO-meter bij de ambulance sloeg vervolgens aan, waarop met spoed de brandweer is ingeschakeld.
Ook kwam er een Adviseur Gevaarlijke Stoffen op het incident op het feest aan de Keizersgracht af. Er werd een wat verhoogde concentratie CO gemeten. Dit is een kleur- en geurloos gas dat giftig kan zijn. Het komt vrij bij onvolledige verbranding.
Aanleiding onduidelijk
Waar het in dit geval precies door kwam is nog onduidelijk. Demos meldde dat de vereniging dinsdag met een persbericht naar buiten komt over het incident. “Daarin gaan we in op hoe het incident afgelopen is. Die conclusie is wat ons betreft genoeg”, verklaart een bestuurslid van de studentenvereniging.
Demos laat dinsdagavond in het persbericht weten dat de onwel geworden bezoeker inmiddels thuis is en dat het goed met hem gaat. ,,Meerdere metingen van de brandweer en de adviseur Gevaarlijke Stoffen brachten naar voren dat er geen grenswaarden zijn overschreden. Er lijkt dan ook geen verband te zijn tussen de luchtkwaliteit ter plaatse en het incident.”
Geen commentaar
In het Demos-gebouw werd op het moment van het incident een feestje van studievereniging Gewis gehouden. Een woordvoerster van de vereniging voor wiskunde- en informaticastudenten wilde dinsdagmiddag niet ingaan op vragen over het incident: „We willen hier geen commentaar op geven.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kort nieuws
Ontdek de geschiedenis van het kasteel in Geldrop
HELMOND/GELDROP - De werkgroep seniorenwandelingen van IVN Helmond brengt op woensdag 29 maart een bezoek aan de collega’s uit Geldrop. Samen wandelen ze door de tuin van het Geldropse kasteel.Geldrop-Mierlo -
Vraag en aanbod: Lezer Henk geeft een ‘Springer’ weg en Rian zoekt een bijzondere kop en schotel
Al jaren op zoek naar dat ene speciale kopje? Of wil u graag van uw oude stoeptegels af? Kan jullie nieuwe rockband muzikanten gebruiken? Of heeft u iets verloren of juist gevonden? In de rubriek Vraag&Aanbod van het ED helpen lezers elkaar!Eindhoven -
PREMIUMReportage | Met video
Twents feestje wordt landelijk succes: 'Wie houdt er nou niet van vroeg feesten en lang slapen?’
Het begon met een simpel oproepje op Facebook: wie heeft zin in een vroeg feestje? Inmiddels is VroegZat - ‘vroeg feesten, lang slapen’ - uitgegroeid tot landelijke culthit. Een avond met Tukkers on Tour in een stijf uitverkocht Tivoli in Utrecht. „Dit is geen feest, maar een beweging.”Eindhoven -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
-
Spin for Life-deelnemers sponsoren kankeronderzoek door de longen uit hun lijf te trappen
EINDHOVEN - De stichting Fight Cancer wil mensen inspireren in actie te komen voor meer onderzoek naar kanker. Swim to Fight cancer kennen we al langer, maar nu was er voor het eerst Spin for Life! In de Stratumse Gerarduskerk deden zo’n 85 deelnemers mee.Eindhoven -
-
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
PREMIUMVIerde klasse G (Zuid I)
Nieuw Woensel verbaast vriend, vijand én zichzelf, ook in derby met Woenselse Boys: ‘Heeft een tijdje gekost’
Promovendus Nieuw Woensel draait ook in de vierde klasse bovenin mee, tot ieders verrassing. In de derby tegen Woenselse Boys (4-0) verstevigde de ploeg zijn plek in de subtop, terwijl in het zuiden van Woensel minder voortvarende tijden worden beleefd.Eindhoven
In samenwerking met indebuurt Eindhoven