Te veel aanmeldingen voor Eindhovense Zomerschool, zo'n honderd kinderen teleurgesteld
EINDHOVEN - De Zomerschool in Eindhoven voor kinderen met een taalachterstand heeft dit jaar zoveel aanmeldingen dat ongeveer honderd basisschoolleerlingen niet mee kunnen doen. Waarschijnlijk als gevolg van de schoolsluitingen door corona hebben ouders nog meer kinderen aangemeld, in totaal bijna 950. Ondanks extra inspanningen kan toch niet iedereen meedoen.
Vóór de uitbraak van de coronapandemie telde de Zomerschool ongeveer 350 deelnemers. In 2020 is dat aantal geëxplodeerd. Vorig jaar werden 638 kinderen ingedeeld voor deelname.
De gemeente Eindhoven die het project financiert had voor dit jaar gerekend op 700 aanmeldingen maar ook dat is een onderschatting geweest.
Meer begeleiders, grotere groepen
Door meer begeleiders te werven en de groepen groter te maken (van zeven naar acht kinderen) is het gelukt om bijna 800 kinderen te laten deelnemen. Scholen zorgen dat de kinderen die het programma het hardst nodig hebben in ieder geval kunnen meedoen.
We hebben alle registers opengetrokken
Het enorme aantal aanmeldingen toont volgens wethouder Stijn Steenbakkers het succes van het programma aan. ,,We hebben alle registers opengetrokken’’, zegt hij. Geld is volgens hem niet het probleem maar wel de werving van begeleiders. Vorig jaar werden 63 leerkrachten en begeleiders aangenomen. ,,Ik ben supertrots dat we 85 begeleiders hebben kunnen vinden.’’
De wethouder onderstreept dat het programma direct bijdraagt aan het herstel van de onderwijsachterstanden die door corona zijn veroorzaakt.
Gratis kaartjes voor de Ontdekfabriek
Kinderen die buiten de boot vallen, staan niet helemaal met lege handen. Ze krijgen voor het hele gezin toegangskaarten voor de Ontdekfabriek op Strijp-S en een tas met een leesboek en vouchers om kennis te maken met sportclubs en kindfondsen.
Deelnemers aan de de Zomerschool krijgen in de eerste of laatste twee weken van de zomervakantie een programma van zes dagen aangeboden op dertien scholen in Eindhoven en bij de Ontdekfabriek.
Aan de hand van een leesverhaal worden kinderen uitgedaagd om iets te bouwen en hun uitvindingen of ontwerpen te presenteren. De Zomerschool wordt afgesloten met een tentoonstelling in de Ontdekfabriek. Kinderen kunnen daar laten zien wat ze hebben gemaakt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podium Klassiek weer in startblokken: intimiteit en beleving in designdecor
EINDHOVEN - Podium Klassiek, de concertserie in de Eindhovense Kazerne die laagdrempeligheid als leidraad heeft, staat in de startblokken voor een nieuw seizoen. -
Duurder tijdens levertijd: prijzen nieuwe auto’s blijven maar stijgen
Nieuwe auto’s zijn de afgelopen maanden rap duurder geworden, meldt dataleverancier Autotelex. Prijsverhogingen van vijf of zelfs tien procent zijn geen uitzondering en kunnen ook plaatsvinden ná het tekenen van het koopcontract. -
Energierekening
Ferdi: 'We hebben geen afwasmachine. Echt, klinkt raar hè? Ik zou niet weten waarom’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ferdi Verberk (57) uit Sint Anthonis. -
PREMIUM
PSV heeft lijstjes klaar als Gakpo zou vertrekken: Manchester United kan aan zijn voorwaarden voldoen
PSV heeft een lijstje opvolgers klaar voor het geval Cody Gakpo volgende week of de week daarop naar Manchester United of een andere club zou vertrekken. Gakpo en PSV zijn in afwachting van een bod van ‘The Mancunians’, die op dit moment voor Ajacied Antony gaan en Ajax pushen om hem te verkopen. Donderdag werd al duidelijk dat Ajax een bod van 80 miljoen euro heeft afgewezen en de verwachting is dat United nog terugkomt. -
PREMIUM
Acute kiespijn ’s nachts? Dan kan je zomaar een flinke rit staan te wachten
Acute kiespijn of tandpijn? Tand afgebroken of een kroon eruit gevallen? Door personeelsproblemen bij spoedartsen moet je voor hulp buiten de reguliere openingstijden van de tandarts regelmatig steeds verder rijden. Het overkwam René Heus uit Apeldoorn. ,,Naar Deventer? Kan dat niet gewoon in Apeldoorn?”
-
PREMIUMOldtimers
De liefde voor oude trucks kwam bij Peter Camps tot leven in de showroom van DAF
WINTELRE - De vader van Peter Camps werkte in de jaren 70 tot en met 90 bij DAF Trucks aan de Geldropseweg in Eindhoven. Als kind mocht hij wel eens in de showroom kijken. ,,Die grote wielen! Ik vond het fantastisch!” -
PREMIUM
Op de fiets naar New York, Marrakech of Italië met het fietslabyrint
EINDHOVEN - Op de fiets naar alle uithoeken van de wereld. Maar een kleine minderheid kan zeggen dat ooit te hebben gedaan. De cliënten van het SWZ Activiteitencentrum Eindhoven kunnen dat wel en zijn vast van plan nog veel meer van zulke reisjes te maken. -
PREMIUMANALYSE
Jakobs zal met Philips eigen koers moeten varen
EINDHOVEN - Juist over de tak met de grootste problemen heeft de nieuwe Philips-topman al meer dan tweeënhalf jaar de leiding. En toch is ‘slaapapneu-baas’ Roy Jakobs, gerijpt in de keuken van Frans van Houten, de beste keus volgens de toezichthouders.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven