Testlocaties Eindhoven en Helmond afgeschaald, nog 50 tests per dag
EINDHOVEN/HELMOND - In Eindhoven zijn twee grote tenten op de corona-testlocatie aan de Antoon Coolenlaan afgebroken. De teststraat sluit nog niet helemaal: de kleine tent, die er vanaf het begin heeft gestaan, blijft ook nu nog staan. Ook in Helmond is de testcapaciteit flink afgeschaald.
De afgelopen tijd is de vraag naar coronatests zeer sterk teruggelopen. Volgens de GGD is er nu sprake van een structurele situatie, waardoor er flink afgeschaald kan worden. In Eindhoven zijn de twee grote tenten sinds vorige week al niet meer in gebruik en wordt er alleen in de kleine tent getest.
Hoogtepunt in januari
Per dag worden er nu gemiddeld 50 tests afgenomen. Heel wat minder dan op het hoogtepunt in januari van dit jaar, toen dagelijks meer dan 3600 mensen zich meldden voor een test.
Net als in Helmond zijn de openingstijden van de testlocatie aangepast en is het aantal medewerkers teruggebracht. In Helmond wordt van maandag tot en met vrijdag getest, tussen 09.00 en 12.30 uur. In Eindhoven is de teststraat gedurende dezelfde tijden zeven dagen per week geopend.
Op beide locaties is nog één testlijn per dag open, met een maximale capaciteit van 120 testen per dag.
Diverse scenario's
Volgens de GGD Brabant-Zuidoost kan de testcapaciteit eventueel weer snel opgeschaald worden. Achter de schermen is men druk bezig met de voorbereidingen en het uitwerken van diversce scenario's. ,,Zodat we voorbereid zijn op een eventuele opleving van het coronavirus", aldus een woordvoerster.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
Treinen tussen Eindhoven en Weert rijden weer na aanrijding
EINDHOVEN - Tussen Eindhoven en Weert reden tot zaterdagavond 20.30 uur geen treinen. Dat kwam volgens de NS door een aanrijding. Inmiddels is het spoor weer open voor treinverkeer. -
PREMIUM
Gemertse gynaecoloog verwekte in kliniek Elsendorp zelf drie donorkinderen
ELSENDORP - Er is ophef ontstaan rond de Gemertse gynaecoloog Henk Ruis omdat met zijn sperma drie kinderen werden verwekt in zijn voormalige vruchtbaarheidskliniek in Elsendorp. Hij heeft inmiddels twee van de drie ontmoet. -
PREMIUMUPDATE
PSV-directeur Brands over het aantrekken van Xavi Simons: ,,We hebben hem definitief binnen en een goede relatie met PSG gehouden’’
Tijdens zijn eerste werkdag als topman van PSV ging Marcel Brands vrijdag in op een aantal actuele en beleidsmatige zaken bij de club. Een van de kwesties was de overeenkomst tussen Xavi Simons en PSV van deze week en de manier waarop die tot stand is gekomen. Hij kwam naar Eindhoven en ondertekende een contract voor vijf jaar. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari.
-
Koninklijke onderscheiding voor Joep Verbugt voor verbeteren van geestelijke gezondheidszorg
EINDHOVEN - Joep Verbugt mag zich sinds donderdag Officier in de Orde van Oranje-Nassau noemen. Hij kreeg de onderscheiding bij zijn afscheid als voorzitter van de Raad van Bestuur bij de Stichting GGzE. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
PREMIUM
Saskia uit Eindhoven richtte haar eigen school op, maar hoe doe je dat eigenlijk?
EINDHOVEN - Saskia Moesman kon voor haar zoon geen geschikte basisschool vinden, vanwege zijn prikkelgevoeligheid. Dus besloot ze er zelf maar eentje op te zetten in Eindhoven. Vijf vragen over de oprichting van (particuliere) scholen.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven