Valentijnsboodschap met hartenkoekjes en wenskaarten
EINDHOVEN - Ruim 3500 Valentijnsboodschappen met een hartverwarmende verrassing kregen de bewoners van 23 zorginstellingen in Eindhoven. Op Valentijnsdag startte de actie van ‘Hart Verwarmend Samen’ een initiatief tegen eenzaamheid en een oproep voor meer vrijwilligers.
Delen per e-mail
Alle bewoners ontvangen een tas met hartvormige koekjes, een kaart met een hartverwarmend gedicht en een hart als wenskaart. Op de kaart schrijven zij een wens en hangen die vervolgens in de wensbomen die in alle tehuizen staan.
Etentje met vriend
Bewoonster Gineke Roggen van Archipel Landrijt hangt als eerste een wens in de boom: een etentje met haar vriend Toon. ,,Toon komt iedere zondag op bezoek, maar ik kan moeilijk naar buiten vanwege de rolstoel. Een keertje samen Italiaans eten zou heel fijn zijn.”
Bij Vitalis Peppelrode is de eerste wens een pluktuin. De bewoner ging vaak op vakantie naar Zwitserland en genoot van de weides met bloemen. Vanuit zijn kamer kijkt hij uit op de tuin en precies daar wil hij een pluktuin.
Hart onder de riem
De actie Hart Verwarmend Samen is een hart onder de riem voor de 3.500 senioren in Eindhoven bij de 23 woonzorgcentra locaties van Archipel, OKTOBER en Vitalis. De eenzaamheid onder deze groep is mogelijk nog groter tijdens deze tweede golf van het coronavirus en lockdown, dan bij de eerste keer.
Het is een initiatief van Samen voor Eindhoven. Zij zorgen voor verbinding tussen bedrijven en maatschappelijke organisaties met donaties uit het bedrijfsleven. Zij bouwen met elkaar aan een hechtere samenleving waar iedereen mee kan doen.
,,De eenzaamheid gaan we met deze actie niet oplossen, maar we geven het zo wel de nodige aandacht. Het gaat om de verbinding en aandacht voor de bewoners. Het is weer even iets anders”, zegt Judith Helderman, intermediair bij Samen voor Eindhoven.
Minder initiatieven
,,En een beetje aandacht is wel gewenst. Bij de eerste lockdown was de taart nog niet op of de bloemen stonden er al weer. Er zijn nu veel minder initiatieven, terwijl er toch meer kan”, zegt Saskia van Nieuwland, adviseur communicatie bij Archipel.
Bedrijfsvrijwilligers van onder andere ASML, DELA, NXP en Philips gaan de wensen in vervulling brengen. ,,De wensen vervullen we gedurende heel het jaar. We kijken wat al coronaproof mogelijk is. Samen wandelen, samen koken of videobellen of een eigen bedachte wens”, zegt Marbritta van Boldrik, communicatie manager bij Samen voor Eindhoven.
10.000 hartenkoekjes
Betrokken maatschappelijke organisaties zijn Lunetzorg en stichting Uit de Buurtfabriek. Cliënten van Lunetzorg hebben 10.000 Sweethearts hartenkoekjes gebakken bij de dagbesteding van Groendomein Wasven. De wensbomen komen van de Uit de Buurtfabriek. Ron Krielen, manager: ,,De bomen zijn een ontwerp van Fanny Griveau en gemaakt in onze houtwerkplaats door mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt.”
De actie is tevens een oproep voor meer vrijwilligers. Van Boldrik: ,,Tijdens de eerste lockdown was er veel sympathie en waren er veel vrijwilligers. Nu, bij de tweede keer, nemen de hulpvragen toe, maar het aantal vrijwilligers neemt af.”
Van Nieuwland: ,,Wij kunnen niet al onze vrijwilligers inzetten. Het zijn veel ouderen die kwetsbaar en angstiger zijn voor het virus.”
,,Maar daar kunnen wij op aansluiten met onze bedrijfsvrijwilligers. Zij zijn over het algemeen jonger en minder huiverig”, zegt Helderman.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Philipp Max heeft bij PSV zijn grenzen verlegd: ‘Het was ongelooflijk gaaf en misschien ook wel krankzinnig’
Philipp Max leek eind vorig jaar alles aan te kunnen bij PSV, strooide met assists en schopte het zelfs tot de nationale ploeg van Duitsland. De afgelopen periode bleek ook hij maar een mens en moest de linksback even op adem komen. ,,Volgend seizoen wil ik Champions League spelen met PSV en een emotionele verbinding met de supporters voelen.” -
PREMIUM
Pijnloze borstkankerscan een stapje dichterbij; prototype komt er en er zit nog meer in het vat
EINDHOVEN - Een toegankelijk en vrouwvriendelijk apparaat om vroegtijdig borstkanker op te sporen is een stapje dichterbij. Het streefbedrag van 50.000 euro is gehaald en dus kan het prototype van de Early Warning Scan (EWS) gebouwd worden. Op naar de tweede fase. -
PREMIUM
PSV en Philips kondigen medische topprimeur aan: Veel beter na te gaan of training topsporters aanslaat
PSV maakt de komende vier jaar gebruik van een nieuwe technologie in topsport, waarmee spieren van de spelers eenvoudig via een echo worden gemeten. Daarmee kunnen de trainers, medische staf en spelers zelf een schat aan informatie opdoen. -
INGEZONDEN OPINIE
Mark Rutte moet in Tweede Kamer en tegenover het volk nog veel doen om vertrouwen te herstellen
EINDHOVEN - ‘Ik ga hard werken aan vertrouwen’. Dat waren de woorden van Mark Rutte na de motie van afkeuring in de Tweede kamer, ontstaan door de uitgelekte notitie van informateur Kajsa Ollongren met de inmiddels gevleugelde woorden: positie Omtzigt functie elders. -
Peesjevee-podcast | ‘PSV hoopt dat iedereen dit seizoen minstens één keer naar het stadion kan’
Commercieel directeur Frans Janssen van PSV hoopt dat er een serieuze kans is dat in mei ook nog twee thuiswedstrijden met publiek gespeeld mogen worden. Dat zegt hij in de nieuwste aflevering van de Peesjevee-podcast, waar hij aanschuift bij de journalisten Rik Elfrink (ED), Guus Peters (Volkskrant) en Mascha Prins (PSV-supporters).
-
PREMIUM
Joodse familie eist ‘roofschilderij’ uit Van Abbemuseum terug, Eindhoven wil soepele regels voor herbeoordeling claim
EINDHOVEN - Het verzoek van een Joodse familie om teruggave van een schilderij van Kandinsky uit het Van Abbemuseum komt door een beslissing van de gemeente Eindhoven mogelijk in een stroomversnelling. Eindhoven wil dat nieuwe, versoepelde regels over de teruggave van roofkunst worden toegepast bij de herbeoordeling van het verzoek van de familieleden. -
Liever speeltuintje dan padelbanen: ‘We zijn altijd een kindvriendelijke vereniging geweest’
EINDHOVEN - Niemand bij Genneper Parken Tennis in Eindhoven is tegen de aanleg van twee padelbanen. Maar de beoogde locatie roept weerstand op bij sommige leden. ,,Dat moet weer een speeltuintje worden.” -
ED
Een kijkje in de nieuwe keuken van activiteitencentrum Orka in Eindhoven
EINDHOVEN - Activiteitencentrum Orka heeft de afgelopen maanden een ingrijpende verbouwing gehad. Met hart en ziel is gewerkt om er een nieuwe keuken te realiseren.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven