Vanaf vrijdag ook boosterprik zonder afspraak in Eindhoven
EINDHOVEN - Met ingang van vrijdag 14 januari kunnen alle 18-plussers zonder afspraak een boosterprik halen in het Beursgebouw in Eindhoven, net als in Helmond.
Wie nog helemaal niet gevaccineerd is, of gedeeltelijk, is voortaan in Eindhoven ook welkom zonder afspraak. Datzelfde geldt ook voor de GGD-priklocatie aan de Haverdijk in Helmond. Beide locaties zijn dagelijks van 9 tot 16.30 uur open.
Voorwaarden voor de boostervaccinatie zijn dat mensen 18 jaar of ouder zijn. Ook moet hun laatste prik of positieve testuitslag van langer dan 3 maanden terug dateren. Verder adviseert de GGD om de coronaprik minimaal 14 dagen vóór of na de griepprik of pneumokokkenprik te halen.
Mensen moeten er wel rekening mee houden dat ze op de priklocatie mogelijk een tijd moeten wachten. En verder geldt: op is op. Per dag is een vaste hoeveelheid vaccin beschikbaar. Wie nog twijfelt, kan ter plekke ook informatie vragen bij artsen.
Mensen moeten wel hun ID-bewijs meenemen. De gezondheidsverklaring kunnen bezoekers ter plekke invullen. Het dragen van een mondkapje is verplicht. Wie een stempel in het gele boekje wil, dient dit zelf mee te nemen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hoge koninklijke onderscheiding voor neuroloog Boiten uit Maarheeze
MAARHEEZE - Neuroloog Jelis Boiten uit Maarheeze is vrijdag onderscheiden tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Hij kreeg de onderscheiding opgespeld door burgemeester Roland van Kessel in het Haags Medisch Centrum (HMC). -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
FC Eindhoven houdt na twee rode kaarten knap stand en wint topper van Heracles Almelo
Door twee rode prenten binnen vier minuten beleefde FC Eindhoven een spannende slotfase tegen Heracles, de nummer twee van de eerste divisie. Met negen man trokken de blauw-witten vrijdag knap een 1-0 voorsprong over de streep in de topper. -
‘Deal VS en Nederland over exportverbod; nieuwe chipmachines van ASML mogen niet naar China’
De Verenigde Staten hebben een akkoord bereikt met Nederland en Japan over beperkingen van de export van chiptechnologie naar China. De landen hebben in Washington afgesproken dat bepaalde machines, van onder meer ASML, niet meer aan China mogen worden verkocht. Dat meldt persbureau Bloomberg.
-
Botsing tussen twee auto’s veroorzaakt file op N270 richting Eindhoven
NUENEN -–Twee auto's zijn zaterdagmiddag bij verkeerslichten op de N270 van Helmond richting Eindhoven gebotst. Het ongeval veroorzaakte rond 17.15 uur een file. -
-
-
PREMIUM
Mokkende matchwinner en vreugde-explosie na krankzinnige slotfase: ‘Een Fanta of Fristi zometeen? Een klein beetje whisky’
Een ware vreugde-explosie in het Jan Louwers Stadion: FC Eindhoven won ondanks twee rode kaarten het topduel met Heracles Almelo (1-0), en bracht zo de spanning bovenin weer terug. Velen waren in extase, de mokkende matchwinner niet: ,,Een drankje? Nee, ik ga het niet vieren. Het is gewoon klote.” -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven