Zorgen GroenLinks Eindhoven om data scanauto
EINDHOVEN - Het inzetten van een scanauto om foutparkeerders te betrappen, mag niet leiden tot misbruik van de gegevens die worden verzameld, betoogt GroenLinks Eindhoven.
Delen per e-mail
GroenLinks in Eindhoven is zeer bezorgd over mogelijk misbruik van gegevens die verzameld worden door de scanauto die het stadsbestuur wil gaan inzetten om foutparkeerders op te sporen. Dat blijkt uit schriftelijke vragen van raadslid Eva de Bruijn aan het college van B en W.
Namens GroenLinks dringt De Bruijn er bij het stadsbestuur op aan om maatregelen te nemen die er voor moeten zorgen dat misbruik van die data kan worden voorkomen. Verder wil GroenLinks garanties dat de verzamelde data van foutparkeerders ook niet gebruikt worden om hun gedrag in kaart te brengen.
Pakkans
De scanauto moet vanaf eind dit jaar gaan rondrijden, kondigde het college van Burgemeester en Wethouders begin juli aan. Doel is de pakkans van foutparkeerders te vergroten en de werkdruk voor de gemeentelijke boa's te verminderen. Bijkomend voordeel: de te verwachten extra opbrengst aan boetes is 3,25 miljoen euro per jaar.
Uit de data die de scanauto straks gaat verzamelen, kan volgens Eva de Bruijn ook worden opgemaakt wanneer en hoe laat iemand - bijvoorbeeld - bij een hotel of een dokter heeft geparkeerd. ,,We vinden het beschermen van de privacy en data van de Eindhovenaren heel belangrijk", aldus het raadslid. ,Daarom vinden we het ook noodzakelijk dat de werkwijze die wordt gehanteerd bij het inzetten van de scanauto wordt voorzien van een gegevensbeschermingstoets.”
Graffiti
Ook mogen de data van de scanauto niet gebruikt worden voor andere doeleinden dan waarvoor ze bedoeld zijn. ,,Denk bijvoorbeeld aan het traceren van verwarde personen, controleren of mensen samenwonen of het signaleren van graffiti. Voor elk van deze doelen zijn hele andere ethische afwegingen en richtlijnen van toepassing", houdt GroenLinks het stadsbestuur voor.
Mede met het oog daarop wil GroenLinks een discussie over ethische vraagstukken bij het mogelijk inzetten van deze auto voor andere doeleinden.
Overigens kondigde de Eindhovense wethouder Stijn Steenbakkers net voor de vakantie al aan dat er een gemeentelijke commissie komt die het stadsbestuur moet gaan voorzien van ethische adviezen op digitaal gebied.
Behalve dat GroenLinks bezorgd is voor het scanauto-plan trapte de partij eerder ook al op de rem in een discussie over het vervangen van de papieren stadspas door een digitale stadspass. Ook in dat debat wees de partij op de gevaren voor de privacy en mogelijke datalekken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
FC Eindhoven en stichting Koenraed gaan maatschappelijke slagkracht vergroten: samen de wijken in
EINDHOVEN - Samen de wijken in, en meer maatschappelijke activiteiten opzetten op het gebied van sport en bewegen in Eindhoven en regio. FC Eindhoven en stichting Koenraed gaan samenwerken om dit doel te verwezenlijken. -
PREMIUM
VIDEO Samenvatting | Reddingen Unnerstall bezorgen PSV plek in kwartfinale KNVB-beker
-
Hogeschool TIO wil alleen weg uit Begijnenhof Eindhoven als er een goed alternatief is
EINDHOVEN - De particuliere hogeschool TIO wil het pand aan de Begijnenhof in de Eindhovense binnenstad alleen verlaten als er een goed alternatief is. Of dat al met ingang van collegejaar 2022/2023 is, is nog maar zeer de vraag. Er is nog geen overeenstemming met eigenaar GEVA BV die hier wil gaan bouwen. -
PREMIUM
Dossier Huishoudelijke Hulp zal een litteken blijven voor het Eindhovens college
EINDHOVEN - Alles wat mis kon gaan, ging ook mis en een zeer kwetsbare groep Eindhovenaren was daarvan de dupe. Samengevat de conclusie van de rekenkamer over de wijze waarop de gemeente Eindhoven de nieuwe werkwijze rond het toewijzen van huishoudelijke hulp invoerde. -
Auto uitgebrand in Eindhoven
EINDHOVEN - Een auto is in de nacht van woensdag op donderdag helemaal uitgebrand in de Willem van Konijnenburglaan in Eindhoven. De politie houd ernstig rekening met brandstichting.
-
PREMIUM
Robot 'Hetty’ serveert bij Van der Valk de koffie: ‘Het moet uiteindelijk geld opleveren’
EINDHOVEN - Vier dienbladen in één keer verplaatsen, veertig koffiekopjes dragen zonder te morsen en fluisterstil serveren. Serveerrobot ‘Hetty’ doet het allemaal bij Hotel Van der Valk in Eindhoven. -
Democratie zegeviert, stellen Amerikanen ook hier opgelucht vast
EINDHOVEN - Heel wat Amerikanen hielden twee weken geleden hun adem in, ook in ons land, maar zoals president Joe Biden het in zijn eerste toespraak als nieuwe president woensdag zei: ‘Democracy has prevailed’ . -
PREMIUM
Oproep medewerkster crematorium krijgt snel gehoor: maximaal vijftig bezoekers bij uitvaart in plaats van honderd
EINDHOVEN - Vanaf maandag 25 januari mogen er nog maar maximaal vijftig personen bij een uitvaart aanwezig zijn. Dat maakte het kabinet vanmiddag bekend. Het maximum is nu nog gesteld op honderd. Dat het aantal wordt teruggeschroefd zorgt onder personeel van crematoria in elk geval voor opluchting. Een van hen stuurde onlangs een brandbrief naar ic-baas Diederik Gommers.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven