League of Legends-superster Bjergsen maakt comeback
Voormalig League of Legends-topspeler Søren ‘Bjergsen’ Bjerg wil aankomend seizoen terugkeren als professioneel esporter. Bjergsen kondigde eind vorig seizoen aan te stoppen als speler en begon als coach bij de esportsorganisatie TSM.
Bjergsen komt mogelijk terug bij League of Legends in 2022. Volgens Upcomer.com is de speler op zoek naar een team in de Amerikaanse League of Legends-competitie LCS of de Europese LEC. Het contract van Bjergsen loopt op 16 november af waardoor de Deense superster weer op zoek kan gaan naar een team.
De kans is groot dat Bjergsen ervoor kiest om weer voor TSM te spelen. Hij sloot daar namelijk twee jaar geleden een contract af waardoor hij een mede-eigenaar van de organisatie werd. Ondanks dit contract lijkt Bjergsen alle opties te overwegen en is een mogelijke terugkeer naar Europa niet uitgesloten.
Beste speler in de LCS
Bjergsen werd jarenlang beschouwd als de beste speler in de Amerikaanse League of Legends-competitie. Hij begon zijn carrière in Europa bij de teams Copenhagen Wolves en Ninjas in Pyjamas, maar maakte eind 2013 de overstap naar TSM in Noord-Amerika.
In zijn tijd als speler voor deze esportsorganisatie heeft hij zes LCS-titels en één internationale titel binnengesleept en wist hij zich vijf keer te kwalificeren voor het wereldkampioenschap League of Legends, ook wel bekend als Worlds.
Bekijk onze video’s over Esports:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voormalige League of Legends-prof Yoppa overleden aan Covid-19
Pavle ‘Yoppa’ Kostić is overleden aan de gevolgen van Covid-19. Dat maakt Fortuna Esports bekend. De organisatie beheert de Esports Balkan League, en heeft via het Twitter-account van deze liga het nieuws wereldkundig gemaakt. Yoppa speelde voor onder andere Schalke 04, Team Vitality en MAD Lions. De Serviër is 23 jaar geworden. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Benelux krijgt League of Legends: Wild Rift-toernooi
Een League of Legends-toernooi speciaal bedoeld voor de Benelux zal in januari plaatsvinden. Dat kondigt Riot Games aan in samenwerking met Meta, de producent achter het toernooi. In samenwerking met Riot Games zal er een totale prijzenpot van 1000 euro beschikbaar zijn, en de finale zal bestaan uit twee Belgische en twee Nederlandse teams. -
League of Legends WK vindt dit jaar plaats in IJsland
Het wereldkampioenschap League of Legends (Worlds) vindt dit najaar plaats in IJsland. Bronnen rond spelontwikkelaar Riot Games bevestigen dit. Het WK zou oorspronkelijk in China plaatsvinden, maar door het coronavirus kon dit niet doorgaan.
-
Brancheorganisatie voor esports in Nederland opgericht
In Nederland is voor het eerst een brancheorganisatie voor esports opgericht op initiatief van de werkgroep ‘Nederland top 10 esportsland’. De organisatie moet een aanspreekpunt zijn voor onder meer het NOC*NSF, diverse overheidspartijen en andere belanghebbenden. Het doel is dat Nederland een van de toplanden wordt op het gebied van esports. -
-
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
Esporters strijden voor goud bij de Aziatische Spelen in 2022
Het Aziatisch Olympisch Comité heeft acht games aangewezen als officiële medaille-evenementen tijdens de 19e Aziatische Spelen in 2022 in China. De Aziatische spelen worden erkend door het IOC, dus dit kan de weg openen voor esports op de Olympische Spelen.