Miraculeuze comeback Tim ‘Spam’ Lunenburg in Trackmania Grand League
Trackmania-professional Tim ‘Spam’ Lunenburg heeft gisteravond maar liefst 310 punten bij elkaar gereden op de laatste speeldag van de Trackmania Grand League (TMGL). Net voldoende om op de twaalfde plek in het eindklassement te eindigen, waardoor de Nederlander de degradatiezone op het nippertje ontloopt.
Het zat Trackmania-speler Tim ‘Spam’ Lunenburg zeker niet altijd mee tijdens het afgelopen TMGL-seizoen, waardoor de Nederlander voor aanvang van de laatste racedag zichzelf met 334 punten op de veertiende plek terugvond in het algemeen klassement. Aangezien Lunenburg met bijna driehonderd punten achterstand op de ‘veilige’ twaalfde plek begon aan de laatste speeldag, leek hij gedoemd tot het spelen van promotie- en degradatieraces voor zijn plek in de Champions League van het racespel: de Trackmania Grand League.
Ter illustratie: De Nederlander had dit seizoen gemiddeld ongeveer vijftig punten per wedstrijd bij elkaar gesprokkeld en moest zijn seizoenstotaal tijdens de laatste ronde zo goed als verdubbelen om zichzelf veilig te rijden. Een onmogelijke opgave zou je zeggen. Ware het niet dat de TMGL sinds dit jaar een nieuwe opzet heeft, waarin spelers de mogelijkheid hebben hun punten te vermenigvuldigen.
Verdubbelaars
In die nieuwe opzet rijden de coureurs zes ronden op de eerste vier banen om punten te verzamelen, met een maximum van honderd punten voor vier eerste plaatsen. Het behaalde puntenaantal kan vervolgens op de vijfde baan worden vermenigvuldigd. Deze verdubbelaars worden verdeeld in acht races van twee ronden, waarbij de winnaars een steeds hoger wordende bonus claimen. De eerste vier winnaars verdubbelen hun punten, de volgende twee winnaars krijgen drie keer hun puntentotaal, winnaar zeven verviervoudigd zijn totaal en de laatste winnaar kan zijn behaalde aantal maar liefst vervijfvoudigen.
Lunenburg moest dus goed presteren op de eerste vier banen en op baan vijf vervolgens een van de hogere verdubbelaars in de wacht slepen om überhaupt kans te maken op direct lijfsbehoud. Daarnaast mochten zijn naaste concurrenten in dat geval niet te veel punten verdienen, anders zou hij alsnog buiten de boot kunnen vallen.
Houdini-act
Voorafgaand aan de laatste racedag werd duidelijk dat een van die concurrenten, Carl-Antoni ‘Carl Jr.’ Cloutier, vanwege persoonlijke omstandigheden niet deel kon nemen aan de laatste wedstrijd. De avond zelf begon tegenvallend voor de Nederlander, met een veertiende plek en dus slechts twee punten. Lunenburg herpakte zich vervolgens echter sterk met een vijfde, tweede en derde plek en ging zodoende met 62 punten de verdubbelaar-ronde in.
Een snelle rekensom leerde dat de Nederlander zichzelf zodoende alleen nog bij de top twaalf kon scharen met de felbegeerde vijf keer verdubbelaar. Dat betekende dat Lunenburg één kans had om zijn seizoen te redden. Waarschijnlijk door een combinatie van zijn talent, jarenlange ervaring en misschien een beetje geluk, wist de Nederlander daarin te slagen en de Houdini-act te voltooien. Uiteindelijk sloot Lunenburg het seizoen af op de twaalfde plek, met slechts negentien punten voorsprong op de onfortuinlijke Cloutier.
Bekijk onze video’s over Esports:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
eDivisie
Vitesse zit koploper eDivisie PSV op de hielen
In deze zesde week van de eDivisie weet PSV Eindhoven zich los te schudden van de achtervolgers, maar Vitesse zit ze met één wedstrijd minder gespeeld nog altijd op de hielen. Verder zette Feyenoord een monsterscore neer met zeven doelpunten. -
PREMIUM
Op deze school is gamen een vak: ‘Wij spelen in op een razendsnel groeiende tak van sport’
Gamen is allang niet meer het domein van pizza-etende pubers, maar een miljardenindustrie. Hoog tijd volgens Zadkine om er een schoolvak van te maken. De mbo-school zegt de eerste te zijn in de Rotterdamse regio met een lesprogramma rond computerspellen als Fortnite en League of Legends. -
Dr. K naar VN om te praten over extremisme in games
De beroemde psychiater Alok Kanojia, beter bekend als Dr. K op Twitch, is uitgenodigd door de Verenigde Naties voor een panel over extremisme in videospellen. Dat kondigde de psychiater zelf aan tijdens een livestream. Hij zal er spreken over het verband tussen games en extremisme. -
eDivisie
Knotsgekke resultaten in vijfde week eDivisie
Een aantal knotsgekke resultaten in de eDivisie hebben ervoor gezorgd dat PSV aan kop gaat in het klassement, terwijl Utrecht en Vitesse verrassend verloren. -
Ongemak over donorconceptie van je kind? ‘Leg uit dat iedereen erbij hoort, ook de donor’
Ouders die een kind krijgen met hulp van een spermadonor kampen met psychosociale problemen wanneer zij onvoldoende steun en begeleiding krijgen als het kind er eenmaal is. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Heterostellen, lesbische stellen en alleenstaande moeders lopen in de opvoeding regelmatig tegen dingen aan waarbij ze professionele hulp en contact met lotgenoten missen.
-
Zo verdwijnen je WhatsAppberichten automatisch
Wil je voorkomen dat jouw berichten voorgoed terug te vinden zijn door (oud-)gesprekspartners? Of wil je wat opslagruimte vrijhouden op je smartphone? WhatsApp kan nieuwe berichten na een bepaalde tijd automatisch laten verdwijnen. -
Warzone-spelers smeken toernooiorganisatoren: ‘Stop de toernooien!’
Het spel Call of Duty: Warzone is één van de meest populaire spellen van het moment en heeft recent een flinke update gekregen. Helaas introduceerde die update veel problemen die ervoor zorgden dat het spel soms onspeelbaar is. Professionele spelers smeken toernooiorganisatoren nu om de toernooien af te gelasten. -
Superbespaarder
Jasmina: ‘Door onze buffer hebben we het altijd gered en geen dag zonder eten gezeten’
Sommige mensen kunnen enorm goed met geld omgaan. Of ze nu veel of weinig hebben, ze zijn creatief en mét resultaat. Hoe doen ze dat toch? Elke week laten we hier een superbespaarder aan het woord. Deze keer Jasmina Borgeld (36), die van haar moeder leerde om creatief met geld te zijn.