UEFA klaagt Engeland aan vanwege laserpen in publiek op Wembley
De Engelse voetbalbond FA moet rekening houden met een straf van de UEFA. De Europese federatie heeft drie aanklachten opgesteld tegen de Engelsen.
Zo scheen een supporter woensdag tijdens de halve finale tussen Engeland en Denemarken vanaf de tribunes van Wembley met een laserpen in het gezicht Kasper Schmeichel, terwijl de Deense doelman klaar stond voor de strafschop van Harry Kane. Scheidsrechter Danny Makkelie maakte daar melding van.
Supporters staken ook vuurwerk af en verstoorden voor de aftrap met gefluit het Deense volkslied. De UEFA laat de juridische afdeling onderzoek doen.
Engeland wist zich voor het eerst te plaatsen voor de finale van het EK, door Denemarken na verlenging met 2-1 te verslaan. Kane maakte het winnende doelpunt. De Engelse aanvoerder zag zijn strafschop worden gestopt door Schmeichel, maar in de rebound was het wel raak. Engeland neemt het zondag op Wembley op tegen Italië.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Vriendenploeg van Mancini zorgt voor volksfeest in Italië: ‘Ik had nog wat geluk tegoed’
Onomstreden was Italië de beste ploeg op Euro 2020, zo bleek óók in de finale tegen Engeland op Wembley. Een team van vrienden, gedragen door een bondscoach die zijn belofte waarmaakte. ,,Ik heb altijd gezegd dat Italië thuishoort bij de absolute top.’’ -
PREMIUM
Nieuw penaltytrauma: data-analyses nekken Engeland en Southgate
25 jaar na zijn eigen misser heeft Gareth Southgate er een penaltytrauma bij. De Engelse bondscoach koos in de EK-finale voor de strafschoppenserie tegen Italië doelbewust voor zijn jongste aanvallers, met desastreuze gevolgen. Maar wat dreef Southgate? -
Tsjertsjesov moet na vijf jaar weg als bondscoach Rusland
Stanislav Tsjertsjesov is ontslagen als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Rusland. Hij werd na het EK van 2016 aangesteld door de nationale bond van zijn land. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen.
-
UEFA bevestigt aanstelling Kuipers voor EK-finale tussen Engeland en Italië
Bjorn Kuipers is door de UEFA aangewezen als arbiter voor de eindstrijd tussen Engeland en Italië, zondagavond op Wembley. Kuipers wordt daarmee de eerste Nederlandse arbiter die een EK-finale fluit. -
-
-
Verratti verwacht ‘epische strijd’ met Engeland
De EK-finale zondag tussen Engeland en Italië op Wembley wordt een duel om nooit te vergeten. Dat voorspelt de Italiaanse international Marco Verratti. ,,Ik verwacht een epische strijd”, blikte de 28-jarige middenvelder van Paris Saint-Germain vooruit. ,,De EK-finale spelen is een jongensdroom die uitkomt. Beide landen kunnen geschiedenis schrijven.” -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.