FC Eindhoven-clubman Swinkels vervolgt zijn carrière bij Nederlandse mini-enclave in Pelt
Ruud Swinkels (34) staat komend seizoen onder de lat bij FC Esperanza Pelt, dat uitkomt op het vijfde niveau in België. De doelman uit Moergestel nam eerder deze zomer afscheid van FC Eindhoven, waar hij in totaal negen seizoenen keepte.
Swinkels en FC Eindhoven hadden de intentie om samen door te gaan, maar kwamen er financieel niet uit, tot teleurstelling van de goalie zelf en ook technisch manager Marc Scheepers.
,,Sportief is het een aderlating”, zei Scheepers begin juni, toen bekend werd dat het aflopende contract van Swinkels niet verlengd zou worden. ,,Het paste niet binnen het spelersbudget voor komend seizoen.”
Swinkels kwam over twee periodes (2009-2012, 2015-2021) tot 297 officiële wedstrijden voor FC Eindhoven, droeg vaak de aanvoerdersband, groeide uit tot publiekslieveling en werd lid van het eregenootschap. FC Eindhoven haalde eind juni in de persoon van Nigel Bertrams (28) een opvolger in huis.
Nederlandse mini-enclave
Swinkels treft in Pelt een zeskoppige enclave van Nederlanders. Eindhovenaar Emre Bostanci (ex-RPC en UNA) streek eerder dit jaar neer bij Esperanza. Onder meer Geldroppenaar Sven van de Kerkhof (ex-FC Eindhoven en Helmond Sport) en Eerselnaar Niek van den Putte (ex-Hapert en FC Eindhoven) spelen al langer in Pelt.
Het is het tweede Belgische avontuur van Swinkels. Zijn eerste was bij Witgoor Sport Dessel, in de eerste helft van 2015. In het verleden stond de sluitpost ook onder contract bij PSV (2012-2013), SC Cambuur (2013) en Willem II (2013-2014).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Overzicht | Dit is het bekerprogramma voor de Brabantse clubs
Het KNVB-bekertoernooi wordt deze week vervolgd met de tweede ronde. Er zijn nog zes Brabantse clubs over van de in totaal 32 ploegen die een gooi willen doen naar ‘de dennenappel’. Bekijk hieronder het programma voor alle Brabantse clubs. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
PREMIUM
Teleurstelling bij clubman Swinkels, die er niet uitkomt met FC Eindhoven en vertrekt
Ruud Swinkels (34) neemt afscheid van FC Eindhoven, waar hij in totaal negen seizoenen heeft gekeept. Doelman en club hadden de intentie samen door te gaan, maar kwamen er financieel niet uit. -
PREMIUM
FC Eindhoven is als een tijdmachine voor nostalgische Mokthar: ‘Ik zag alle poppetjes zo weer voor me’
Nee, op het eerste gezicht is er bij FC Eindhoven niet veel veranderd sinds 2012. Alleen dat enkele mensen met wie Youness Mokhtar (31) destijds op het veld stond, nu op kantoor zitten. ,,Jens van Son achter een bureau: ja, dan merk je dat we toch wel wat ouder zijn geworden, hè”, grijnst de kersverse aanwinst van de blauw-witten.Eindhoven -
Helmond Sport-duo, FC Eindhoven-doelman en Lieshoutse middenvelder in de race voor prestigieuze prijs
Helmond Sport en FC Eindhoven spelen dan wel niet meer om de prijzen, voor enkele spelers staat er tóch nog wat moois op het spel met nog een speelronde te gaan: zo zijn Ruud Swinkels en Stijn van Gassel genomineerd als Beste Doelman van de vierde periode. Stemmen kan nog tot dinsdag.
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
-
-
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
Dramatische avond voor FC Eindhoven: late NAC-goal in de verlenging zorgt voor bekeruitschakeling
FC Eindhoven stond dinsdagavond met één been in de volgende bekerronde, toen het wéér mis ging in de slotfase. NAC Breda dwong in blessuretijd een verlenging af via Charles-Jesaja Herrmann (1-1) en sloeg met de penalty’s in zicht nog een keer toe: 2-1.