In korte tijd valt het doek voor FC Eindhoven in Zwolle: ‘Bij ons normaal verdedigend beter op orde’
FC Eindhoven had vrijdagavond na rust zicht op een prima resultaat in een topduel, uit bij hoogvlieger PEC Zwolle. Maar binnen twee minuten liet de ploeg van trainer Rob Penders alles uit de handen glippen: 5-2. De Eindhovenaren, die nog vierde staan, verzuimden zo het gat met de top drie te verkleinen.
FC Eindhoven kreeg in minuut vijftig zicht op een punt op Zwolse bodem, door een doelpunt van basisdebutant Lamine Diaby-Fadiga. De spits, die de voorkeur kreeg boven Naoufal Bannis, knalde na een counter bij de eerste paal een voorzet van Brian De Keersmaecker binnen, 2-2.
PEC zette daarna aan en het leek overleven te worden voor FC Eindhoven, dat niet lang standhield. Toch was de 3-2 enigszins fortuinlijk: een vrije trap van Bart van Hintum leek onderweg aangeraakt en zo was doelman Nigel Bertrams kansloos. Nog geen twee minuten later, in minuut 66, tikte Younes Taha een voorzet van dichtbij binnen en gooide zo de wedstrijd in het slot: 4-2.
Als je toppers wilt winnen, móet je scherp zijn in de eigen zestien
,,Als je toppers wilt winnen, móet je scherp zijn in de eigen zestien”, aldus een balende trainer Rob Penders, die het gat tussen nummer twee PEC en nummer vier Eindhoven zag groeien naar zes punten. ,,Normaal hebben we het verdedigend beter op orde. Doodzonde, want anders kun je hier veel langer meedoen. De stand liegt niet, maar is een beetje geflatteerd: ik vond ons aan de bal in fases goed, maar zij waren uiterst effectief.”
Penders zijn basiself was op vier plekken gewijzigd ten opzichte van maandag bij Jong FC Utrecht (0-1 winst). Pieter Bogaers verving achterin de geschorste Collin Seedorf. De Keersmaecker kreeg de voorkeur boven Yassine Azzagari en Evan Rottier boven Ozan Kökcü. ,,Dat had niets met Ozan te maken. Ik verwachtte ruimte achter de defensie en koos daarom voor Evan, die zich maandag liet gelden in Utrecht.”
Tweemaal verrast over de flank
FC Eindhoven was daar achterin niet scherp, en liet zich voor de pauze ook al tweemaal verrassen over de flanken. Bij de 1-0 van Taha was rechtsback Tibo Persyn bij een steekpass gezien en zijn collega’s in het centrum grepen ook allesbehalve doortastend in.
Bij de 2-1 in minuut negentien liep Luis Görlich bij een hoge steekbal zo weg uit de rug van Jasper Dahlhaus, die met de handen naar het hoofd greep en gefrustreerd op het gras sloeg: dit mag niet gebeuren, wist hij. De laatste linie van FC Eindhoven is dit seizoen vaak zo stabiel, alleen vrijdag op Zwolse bodem allerminst: individuele, defensieve fouten brak het Eindhovense collectief op.
Allesbehalve onfeilbaar
Diezelfde Dahlhaus bracht Eindhoven in minuut dertien nog vrij plots op 1-1, kreeg de duizenden fanatieke PEC-supporters voor even stil en hielp zijn ploeg zo beter in de wedstrijd. PEC toonde zich daarna allesbehalve onfeilbaar, maar de gasten waren niet effectief genoeg en miste te vaak nauwkeurigheid: zo punterde Diaby-Fadiga na de 2-1 in zeer kansrijke positie ver naast.
PEC - dat samen met Heracles Almelo waarschijnlijk de sterkste selectie heeft in de eerste divisie - maakte het Zwolse feestje vlak voor tijd compleet: Samir Lagsir mikte beheerst de 5-2 in de verre hoek.
Scoreverloop: 7. Taha 1-0, 13. Dahlhaus 1-1, 19. Görlich 2-1, 50. Diaby-Fadiga 2-2, 64. Van Hintum 3-2, 66. Taha 4-2, 89. Lagsir 5-2
FC Eindhoven: Bertrams; Persyn, Amevor, Peijnenburg, Bogaers (83. Janssen), Dahlhaus; Van Doorm (76. Kökcü), De Keersmaecker (70. Azzagari); Brym, Diaby-Fadiga (76. Bannis), Rottier (83. Kestens).
Geel: Peijnenburg, Brym (FC Eindhoven).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Peijnenburg strijdbaar na blessure-drama: ‘Alleen een traan gelaten in het kleedlokaal van FC Eindhoven’
Een klap, een traan, maar ook meteen strijdbaarheid. ,,Ik kom sterker terug”, benadrukt Maarten Peijnenburg (25), voor wie het nu al einde seizoen is bij FC Eindhoven: een knieblessure houdt hem lange tijd aan de kant. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
Enorme klap voor FC Eindhoven en Peijnenburg: sterkhouder mist restant van het huidige seizoen
Maarten Peijnenburg (25), de voetballende spil in de defensie van FC Eindhoven, komt dit voetbalseizoen niet meer in actie. Na een botsing op de dinsdagtraining kreeg de centrumverdediger donderdag slecht nieuws vanuit de medische tak -
PREMIUMVoorbeschouwing
Wegvallen FC Eindhoven-sterkhouder overschaduwt gemis van topschutters: ‘Een persoonlijk drama’
FC Eindhoven mist tegen Telstar zijn drie topschutters, maar kreeg donderdag nog veel slechter nieuws: Maarten Peijnenburg komt dit seizoen niet meer in actie. ,,Dit is een persoonlijk drama”, zegt trainer Rob Penders over het blessureleed van zijn reserve-aanvoerder. -
FC Eindhoven raakt op de valreep de ongeslagen thuisstatus kwijt tegen VVV-Venlo
FC Eindhoven verloor vrijdagavond tegen VVV-Venlo voor het eerst dit seizoen in het Jan Louwers Stadion en is daarmee de ongeslagen thuisstatus kwijt. In het laatste kwart incasseerden de Eindhovenaren twee treffers en zodoende gingen de Venlonaren met de zege aan de haal in de subtopkraker: 0-2
-
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
-
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
FC Eindhoven wint met het grootste gemak van Den Bosch en pakt plek drie
Een zorgeloos voetbalavondje voor FC Eindhoven, dat maandag thuis tegen een zwak FC Den Bosch de eerste zege van 2023 boekte: 4-1. Hoewel het slechts 2-1 stond bij rust, was het krachtsverschil groot. De ploeg van trainer Rob Penders stijgt door de overwinning van plaats vijf naar drie in de eerste divisie.