Eindstand Formule 1: Max Verstappen pakt wereldtitel, andere hoofdprijs voor Mercedes
Max Verstappen heeft in de allerlaatste race in Abu Dhabi de wereldtitel gepakt. Daarmee onttroonde de 24-jarige Nederlander de zevenvoudig kampioen Lewis Hamilton en schreef hij sportgeschiedenis voor Nederland.
Mercedes pakte met Hamilton en Valtteri Bottas wel voor het achtste jaar op rij de wereldtitel bij de constructeurs. Hamilton en de Fin Valtteri Bottas reden dit seizoen 613,5 punten bij elkaar. Verstappen en de Mexicaan Sergio Pérez eindigden namens Red Bull op 585,5 punten.
Mercedes domineert al sinds 2014 de Formule 1. De afgelopen jaren waren Hamilton en Bottas in hun bolides vaak zoveel sneller dan de rest, dat Mercedes met grote voorsprong de wereldtitel voor constructeurs binnenhaalde. Dit seizoen maakte Red Bull vooral dankzij de prestaties van Verstappen tot in de slotrace kans op de constructeurstitel.
Red Bull pakte tussen 2010 en 2013 zowel de individuele wereldtitel met Sebastian Vettel als de titel bij de constructeurs. Het prijzengeld in de Formule 1 wordt bepaald op basis van het WK-klassement bij de constructeurs. Hoe hoger een team eindigt in het kampioenschap van de constructeurs, hoe meer geld het krijgt.
Klassementen (Coureurs en Constructeurs)
Kalender
Uitslagen
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Stevige crash Daniel Ricciardo in vrije training
Daniel Ricciardo heeft zijn McLaren in de muur gezet na een flinke crash bij de vrije training. Tijdelijk kwam de vrije training stil te liggen. ,,Is de auto ok, Daniel?”, kreeg hij over de radio te horen. ,,Nee, maar ik wel”, aldus de Australiër. -
Buitenlandse media zien Max Verstappen profiteren van ‘Ferrari-drama’: ‘Hij leek ontroerd op het podium’
Max Verstappen greep zondagmiddag de leiding in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Niet zozeer door door een foutloze prestatie, maar vooral door een ‘dramatisch raceverloop’, zo oordeelden de buitenlandse sportmedia. -
Motorpech kost Charles Leclerc de winst: ‘Geen enkele indicatie dat dit ging gebeuren’
Geen vuiltje was er aan de lucht voor Charles Leclerc, totdat hij halverwege de race in Barcelona te maken kreeg met motorpech. Hij wist nog wel naar de pitstraat te rijden, maar moest zijn auto parkeren in de garage. ,,We kunnen het ons niet veroorloven dat dit vaker gaat gebeuren.” -
Spectaculair slot van Q1 Monaco
-
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk.
-
Bekijk hier de hoogtepunten van de Formule 1: wat kan Max Verstappen vanaf P4?
De Formule 1-wereld is voor de zevende grand prix van dit seizoen neergestreken in Monaco, de woonplaats van wereldkampioen en huidig WK-leider Max Verstappen. Bekijk hier alle video’s van de vrije trainingen, kwalificatie, sprintrace én uiteindelijk de hoogtepunten van de race. -
1
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt?