Hamilton troeft Verstappen af en mag vooraan starten in sprintrace op Silverstone
KwalificatieAls officiële pole position telt hij niet, maar dat mocht de pret niet drukken bij thuisfavoriet Lewis Hamilton. Tot groot genoegen van de uitzinnige Britse racefans bleef hij Max Verstappen met een verschil van 75 duizendsten nipt voor in de kwalificatie voor de sprintrace op Silverstone.
Doordat er dit GP-weekend wordt geëxperimenteerd met een nieuw format, werd op Silverstone niet traditioneel op zaterdagmiddag maar al op vrijdagavond gekwalificeerd. Hierin moest de startgrid bepaald worden voor de 17 rondes durende sprintrace van een dag later, waarin naast een paar WK-punten (3 voor de winnaar) vooral ook pole position en de andere startplekken voor de hoofdrace op zondag verdeeld zullen gaan worden. Op de voormalige militaire vliegbasis was het vanavond dus ook vooral zaak blikschade te vermijden, met het risico anders mogelijk de rest van het weekend achter de feiten aan te lopen. In deze missie slaagde in ieder geval iedereen.
Max Verstappen was eerder op de dag nog bijna 8 tienden sneller dan zijn grote concurrent Lewis Hamilton, maar in de kwalificatie werd al gauw duidelijk dat het daadwerkelijke verschil zeker niet zo groot is. Sterker nog, aan het einde van het tweede gedeelte haalde de Brit uit het niets een halve seconde af van de toptijd van de Nederlandse WK-leider.
En dat het dit weekend gewoon weer dicht bij elkaar zit, bleek nog maar eens in Q3. Het lukte Hamilton niet om zich in de laatste run nog te verbeteren, maar dat was alsnog genoeg om Verstappen nét van zich af te houden. Of de kwalificatienederlaag onverwachts kwam voor de Limburger? ,,Nee, ik ben niet verrast", zei hij direct na afloop. ,,We moeten vooral naar onszelf kijken. De auto is goed, maar ik had heel veel onderstuur dus ik kon de bochten niet aanvallen. Het is nog altijd erg close, alles is hier mogelijk.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video's
Buitenlandse media prijzen ‘koninklijke’ Max Verstappen: ‘Manoeuvreerde zich door de straten van Monaco als een 24-uurs maaltijdbezorger’
-
PREMIUM
Enige smetje voor ongenaakbare Max Verstappen is dat hij niet eens de limiet hoeft op te zoeken
Grappend en zonder de limiet op te zoeken, heeft Max Verstappen zich naar wéér een poleposition gereden. In Barcelona lijken bijna al zijn concurrenten het lastig te hebben, behalve de tweevoudig wereldkampioen zelf. -
PREMIUM
'Hoewel ik duizend keer mijn excuses heb gemaakt voor mijn slippertje, blijft mijn vrouw boos’
Vreemdgaan gebeurt overal. Maar sommigen komen sneller in de verleiding dan anderen. Als artiest heb je het vaker voor het uitkiezen. Maar ook en vooral juist dan geldt: bezint eer ge begint, zegt Debby Gerritsen deze week tegen Teun. -
Dit betaal je aan tol voor een autovakantie naar Kroatië
Als je op vakantie gaat naar het zuiden, moet je rekening houden met tolwegen en -tunnels. De prijzen zijn de laatste jaren gestegen, maar hoe duur is het eigenlijk om bijvoorbeeld naar Kroatië te rijden? -
Fernando Alonso hoopt op Monegaskische chaos in jacht op ongenaakbare Max Verstappen
Heeft Max Verstappen met zijn sterke kwalificatie de Grand Prix van Monaco al definitief naar zich toe getrokken? Op papier kan alleen een matige start en een flinke dosis chaos aan de Cote d’Azur hem nog van zijn vierde overwinning van het seizoen afhouden.
-
PREMIUM
Verstappen ligt niet wakker van sprintrace: ‘Het gaat erom dat ik die drie extra punten pak’
-
-
-
PREMIUMhuisarts vertelt
Niet zelden ga ik op zoek naar gevonden voorwerpen in de vagina
Een patiënt komt in paniek de spreekkamer van huisarts Rutger Verhoeff binnen. Het condoom is kwijt en zou nog in haar vagina moeten zitten. Hij schrijft erover in de rubriek Huisarts Vertelt. -
Video
Verstappen zet concurrentie al in eerste training op grote achterstand
Max Verstappen begint vanavond als grote favoriet aan de kwalificatie voor de sprintrace. Op een vol Silverstone kwam geen concurrent in de buurt van zijn 1.27,035. Lando Norris hield landgenoot Lewis Hamilton zelfs nipt achter zich op hardere banden.