In 2023 zijn er twee keer zoveel sprintraces in de Formule 1 en hier worden ze gehouden
Wereldkampioen Max Verstappen en zijn collega's krijgen volgend jaar zoals al eerder aangekondigd te maken met een verdubbeling van het aantal sprintraces. Waren het er in 2022 nog drie, in 2023 zijn het er zes. Vandaag werden de locaties officieel bekend.
De eerste sprintrace wordt volgend jaar verreden in Baku, tijdens de vijfde Grand Prix van het seizoen. Daarna wordt er gesprint in Oostenrijk, België, Qatar, Austin en Brazilië.
De sprintraces worden gehouden op circuits die daar volgens onderzoek van de Formule 1 het beste geschikt voor zijn. Het gaat dan met name over de mogelijkheden om in te halen, dicht achter elkaar te rijden en hoge snelheden te halen. Het circuit in Zandvoort behoort daar niet toe.
Stefano Domenicali
Stefano Domenicali, President & CEO van de Formula 1: ,,We hebben enorm positieve reacties gehad op de eerste twee jaar van de sprintraces. We kunnen niet wachten om de fans nog meer actie te tonen. Door de sprintraces krijgen we weekenden waarin op drie dagen competitief wordt geracet. Zo is er voor iedereen meer vermaak.”
De uitslag van de sprintrace op zaterdag bepaalt de startopstelling voor de Grand Prix op zondag. De winnaar verdient acht punten voor het WK.
Bekijk hier de volledige kalender voor het Formule 1-seizoen van 2023.
‘Weinig plezier’ voor Verstappen
Verstappen liet zich dit jaar gelden als kritisch beschouwer van de sprintraces. ,,Ik ben er geen fan van, het voelt alsof we niet echt racen”, zei hij in Brazilië, waar de derde sprintrace werd verreden. ,,Je krijgt inderdaad wat punten, maar je weet ook dat je niet voluit kunt gaan omdat het er een dag later pas echt om gaat. Je ziet ook weinig inhaalpogingen. Ik beleef er weinig plezier aan.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mercedes beleeft in Bahrein één van zijn slechtste dagen: ‘We zullen dieper dan ooit moeten gaan’
Mercedes heeft volgens teambaas Toto Wolff “een van de slechtste dagen ooit” in de Formule 1 beleefd. De auto’s van de Duitse renstal kwamen in de Grote Prijs van Bahrein niet in de buurt van het podium. Lewis Hamilton eindigde als vijfde, George Russell werd zevende. -
PREMIUM
Vier botbreuken en tóch stapte Lance Stroll in F1-auto: ‘Pas op met heroïsch maken van wat een zwakte is’
Aston Martin-coureur Lance Stroll werd tijdens de eerste grand prix van het F1-seizoen zesde. En dat nadat hij twee weken eerder meerdere breuken had opgelopen tijdens een fietsongeluk. Een heroïsche prestatie? Of toch vooral onverantwoordelijk gedrag? -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
Lewis Hamilton trekt harde conclusie na eerste race: ‘Mercedes heeft niet naar me geluisterd’
Mercedes heeft bij het ontwikkelen van de huidige auto in de Formule 1 niet geluisterd naar Lewis Hamilton. Dat zegt hij bij de BBC-radio. Het team beleefde afgelopen weekend een teleurstellende openingsrace. Zowel Hamilton als George Russell haalde het podium niet. -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras.
-
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
-
-
Met samenvatting
Superieure Max Verstappen heerst in openingsrace: één-tweetje voor Red Bull in Bahrein
Max Verstappen heeft zijn status als topfavoriet voor het winnen van de wereldtitel van 2023 onderstreept. De Nederlander reed in zijn Red Bull totaal onbedreigd naar de 36ste GP-zege in zijn carrière. Achter hem en zijn teamgenoot Sergio Pérez werd Fernando Alonso knap derde, Nyck de Vries eindigde zijn eerste race voor AlphaTauri als veertiende. -
Met video
Fans verheugen zich op memorabele inhaalrace Max Verstappen: ‘Als de afloop goed is, vind ik die races zelf ook de leukste’
Vanaf plek 15 gaat Max Verstappen op jacht naar de overwinning in de Grand Prix van Saoedi-Arabië. Het circuit in Djedda leent zich niet voor een eenvoudige inhaalrace voor de wereldkampioen. Lukt het hem wel, kan het zomaar een dag worden die de Formule 1-liefhebber zich nog lang herinnert.