Lewis Hamilton geeft in Qatar met helm in regenboogkleuren signaal af
Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamiton heeft een duidelijk statement gemaakt in de discussie over de mensenrechten in Qatar, waar de coureurs dit weekeinde racen in de Formule 1. De Brit van Mercedes draagt een helm in regenboogkleuren om daarmee de gelijkheid van alle mensen te onderstrepen. Hij toonde hem in de eerste vrije training op het circuit van Losail.
Hamilton sprak zich donderdag uit over de situatie in Qatar, waar mannen en vrouwen geen gelijke rechten hebben en arbeidsmigranten worden uitgebuit. Een recent rapport van een mensenrechtenorganisatie meldde vijftig doden en meer dan vijfhonderd gewonden in 2020 bij de bouw aan stadions en infrastructuur voor het WK voetbal, dat volgend jaar in Qatar wordt gehouden. ,,Als wij hier zijn, moeten we er de aandacht op vestigen”, meende de Brit, die met Max Verstappen strijdt om de wereldtitel.
Hamilton vervolgde: ,,De coureurs bepalen niet waar we rijden, maar we mogen ons wel uitspreken. Een mens maakt niet het verschil, maar samen kunnen we invloed hebben. Het zal niet van de ene op de andere dag verbeteren; er is hier nog een lange weg te gaan.”
Hamiton zei vandaag dat hij ook de resterende wedstrijden van dit seizoen met de regenbooghelm racet. ,,Het is belangrijk voor mij om steun uit te blijven spreken aan mensen die niet overal gelijke rechten hebben.”
Hamilton De twee laatste races van het seizoen staan in Saoedi-Arabië (5 december) en Abu Dhabi (12 december) op het programma.
Bekijk hieronder onze video's over Formule 1.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
-
Met video
Nyck de Vries geniet van Monaco, Max Verstappen niet geheel tevreden: ‘Hier racen in Formule 1 is iets heel anders’
Nyck de Vries heeft zich vandaag goed vermaakt op het stratencircuit van Monaco. De coureur van AlphaTauri, die dit seizoen nog geen onuitwisbare indruk heeft gemaakt, noteerde in de twee trainingen de zestiende en zeventiende tijd. Max Verstappen, die de beste tijd klokte in de tweede oefensessie, was echter niet geheel tevreden. -
Met video's
‘Megablije’ Max Verstappen wint spannende kwalificatie: ‘Adrenaline gierde door mijn lijf’
Het werd een enerverende kwalificatie in Monaco, waar Max Verstappen uiteindelijk alsnog pole position wist te grijpen. Het was de 23ste uit zijn Formule 1-carrière en na afloop benadrukte de tweevoudig wereldkampioen meermaals hoe blij hij daarmee was. Ook Nyck de Vries was tevreden. -
Vrije training 1
Niemand in de buurt van Max Verstappen bij verkenning, klein ‘issue’ voor Lewis Hamilton
Max Verstappen heeft zijn allereerste sessie in Qatar als snelste afgesloten. In een verkennende eerste training ging de Nederlandse WK-leider met 1.23,723 bijna een halve seconde harder dan Pierre Gasly en Valtteri Bottas. -
Dit zijn de tijden waarop Max Verstappen en Lewis Hamilton in actie komen
Nog één race, de allesbeslissende van zondag in Abu Dhabi. De spanning stijgt verder, het kookpunt is bereikt. Hoe ziet de ‘agenda’ van Max Verstappen en Lewis Hamilton er dit weekend uit in Abu Dhabi?
-
PREMIUM3
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
-
-
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Podcast Formule 1 | ‘Nyck de Vries worstelt met het verwachtingspatroon bij Alpha Tauri’
De tijd van de straatraces is even voorbij in de Formule 1. Natuurlijk staat Monaco binnenkort op het programma, maar tot de zomerstop sieren eerst Imola, Barcelona, Oostenrijk, Silverstone en Hongarije de kalender. Voor Nyck de Vries worden het de weken van de waarheid. In een nieuw Pitstop bespreken F1-watcher Marijn Abbenhuijs en presentator Etienne Verhoeff het Formule 1-nieuws.