Max Verstappen hoopt op verbeteringen na domper in Miami: ‘Het is extreem pijnlijk’
Max Verstappen kwam tijdens de eerste twee vrije trainingen in Miami gisteren niet verder dan vijftien ronden en dat is uiteraard slecht nieuws voor de Nederlandse wereldkampioen. ,,Het was geen goede dag voor ons", aldus Verstappen. ,,We wilden naar buiten gaan en de baan leren kennen, maar het verliep niet volgens plan.”
,,We hadden hydraulische problemen", vertelde Verstappen op zijn eigen site. ,,Zodra ik naar buiten ging, kon ik niet sturen en mijn remmen vlogen in brand. Er waren dus wat problemen. We hebben geen enorme hoeveelheid informatie kunnen verzamelen en dat kan lastig worden richting de kwalificatie en de race, maar we gaan ons best doen.”
,,Natuurlijk ga ik proberen het één en ander zaterdag in te halen. We gaan als team aan de slag met de problemen en hopelijk is alles voor de kwalificatie in orde.”
De derde vrije training staat voor vanavond om 19.00 uur op het programma, drie uur later begint de kwalificatie. Het Formule 1-circus is voor het eerst neergestreken in Miami en het circuit is voor alle coureurs nieuw. Veel meters maken is dus van groot belang.
,,Het is extreem pijnlijk", vertelde Verstappen bij Formula1.com. ,,We hadden veel meer kunnen doen vandaag. Het gaat meer om procedures waar we strakker op moeten zitten voor de trainingssessies. Maar daar gaan we het nog wel over hebben.”
Bekijk hieronder de samenvatting van de tweede vrije training:
Tijdens de tweede vrije training viel de prestatie van de twee Mercedessen op. George Russell klokte de snelste tijd, Lewis Hamilton tekende voor de vierde. ,,Het lijkt erop dat we sneller zijn en ze hebben ons uitgelegd dat zeker zijn verbeterd", aldus Hamilton na afloop. ,,Maar ik weet niet precies hoe dat komt. We stuiteren nog steeds, maar wel minder. Stukje bij beetje verbeteren we de auto.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
De status van Max Verstappen is in Amerika enorm gegroeid
Surfend op een nieuwe Amerikaanse golf van F1-populariteit is ook de status van Max Verstappen, die vrijdag twee teleurstellende trainingen kende, gigantisch gegroeid in de VS. Vier jaar terug kon hij er nog anoniem over straat, nu lopen ook de mensen in Miami in oranje shirtjes met zijn naam erop. -
GP Canada | Dit gebeurde er tot nu toe in Montreal en zo laat begint de race vanavond
Het Formule 1-weekend van de Grand Prix van Canada is in volle gang. Met een tijdsverschil van maar liefst zes uur, was voor de Nederlander tot nu toe een latertje, maar de race zelf is op een schappelijk tijd: 20.00 uur vanavond. -
George Russell is klaar met stuiterende F1-wagens: ‘Het is wachten op een groot ongeluk’
Het duurt niet lang meer of het aanhoudende ‘stuiteren’ van de nieuwe generatie Formule 1-auto’s gaat voor ongelukken zorgen. Dat zegt George Russell, de coureur van Mercedes. Hij heeft het probleem bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan aangekaart bij de autosportbond FIA. -
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en – in theorie – veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te ‘stekkeren’? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk. -
Vettel maakt met uitvalbeurt drama compleet voor Aston Martin
Het was een slechte dag voor het team van Aston Martin. Beide heren Stroll en Vettel parkeerde de auto in de muur. Voor Stroll eindigde de sessie al in Q1, Vettel kwam nog tot Q2.
-
Primeur voor Max Verstappen: WK-leider boekt eerste zege in Canada na zinderende strijd met Carlos Sainz
Voor het eerst in zijn Formule 1-loopbaan heeft Max Verstappen de Grand Prix van Canada op zijn naam geschreven. Op het Circuit Gilles Villeneuve moest de wereldkampioen er hard voor werken, maar troefde hij uiteindelijk Carlos Sainz af. Zo liep Verstappen in het WK nog verder uit op zijn voornaamste concurrenten. -
Waarom je niet te hard moet werken voor je op vakantie gaat
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: voorpret. -
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt.