Opnieuw definitief een kruis over Chinese GP, Formule 1 zoekt vervangende locatie
Ook in 2023 trekt de Formule 1 niet naar Sjanghai. Vanwege de aanhoudend strenge corona-restricties in China blijft het voor de koningsklasse onwerkbaar om het Aziatische land aan te doen. Wel wordt actief gezocht naar een alternatief.
Lewis Hamilton was in 2019 de laatste winnaar van de Grand Prix van China en dat zal hij nog wel even blijven ook. Na annuleringen in 2020, 2021 en 2022 gaat de race nabij Sjanghai ook in 2023 voor het vierde seizoen op rij niet door. Vooralsnog stond de Chinese Grand Prix wel gewoon gepland op de nieuwe Formule 1-kalender, als vierde race op 16 april. Dat slot na Bahrein, Saoedi-Arabië en Australië vervalt nu dus opnieuw.
Tot deze week zijn nog gesprekken aangeknoopt met de Chinezen om tot een oplossing te komen voor de onwerkbare situatie met de aanhoudend strenge corona-restricties in het land. Maar waar het land te kampen heeft met veel onvrede onder de bevolking over de blijvende maatregelen zoals lockdowns en verplichte isolatie bij inreizen, ziet Formule 1 zich nu al genoodzaakt definitief een streep te zetten door de wedstrijd. Recent werd ook al het WK indoor-atletiek in Nanjing, gepland voor eind maart, afgelast door atletiekfederatie IAAF.
Met 24 races zou 2023 het langste Formule 1-seizoen ooit worden. Dat recordaantal van 24 afspraken dreigt de sport nu te gaan missen, al wordt er wel gesproken met meerdere alternatieve circuits zoals bijvoorbeeld het Portugese Portimao, dat begin 2021 ook al eens werd aangedaan als vervanger. Met een toch al uitpuilende kalender zegt Formule 1 nu dat het China niet zomaar gaat vervangen om maar een totaal van 24 races te halen, maar de intentie is wel om de komende maanden het slot in de lente opnieuw in te vullen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PREMIUM
Column Marijn Abbenhuijs | Dichterbij de scène die Billy Joel bezingt was ik nooit gekomen
Tijdens de Grand Prix in Texas leerde verslaggever Marijn Abbenhuijs waarom sport volstrekt onbelangrijk is, maar tegelijkertijd ook belangrijker dan wat dan ook kan zijn. -
PREMIUM
Volop speculaties rond Formule 1: alles wijst erop dat Ford en Red Bull met elkaar in zee gaan
De Formule 1-teams presenteren vanaf vandaag om de beurt hun nieuwe auto’s. De ‘car launches’ zorgen voor kriebels richting het nieuwe seizoen, maar zijn verder vooral geruchtmakend. Zoals bij Red Bull, waar er over een samenwerking met Ford gespeculeerd wordt. -
PREMIUM
Tot de laatste kilometer blijft iedereen in de schaduw van Max Verstappen
Waar zijn twee concurrenten nog om een troostprijs vochten, liet Max Verstappen op de slotdag van zijn weergaloze seizoen nog eens zien waarom de Formule 1 nu primair om hem draait. Niks meer te winnen en nog steeds veruit de rapste.
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
-
-
Relatie Formule 1 en FIA onder spanning na tweets Ben Sulayem: ‘Onaanvaardbare bemoeienis’
De eigenaren van de Formule 1 zijn boos op voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de mondiale autosportbond FIA. Die heeft ‘onaanvaardbare’ opmerkingen gemaakt over de financiële waarde van de koningsklasse en zich tegen de afspraken in bemoeid met commerciële zaken. -
Mick Schumacher mag ook testen voor McLaren en komt oude bekende van vader tegen
Mick Schumacher kan komend seizoen als reservecoureur uitkomen voor het Formule 1-team van McLaren. De Engelse renstal heeft een regeling getroffen met Mercedes, waar de 23-jarige Duitser eveneens reserve is. Hij mag komend seizoen voor beide teams racen.