Teambaas Verstappen: ‘FIA had statement kunnen maken door ook Hamilton te straffen’
VideoLewis Hamilton had ook een straf moeten krijgen voor de botsing met Max Verstappen tijdens de Grote Prijs van Italië. Dat zegt teambaas Christian Horner van Red Bull in zijn column op de website van de renstal.
,,Beide coureurs hadden een aandeel in de botsing, het is dan lastig om de één daar meer de schuld van te geven dan de ander. Als de FIA een statement had willen maken, hadden ze beide coureurs dezelfde straf kunnen geven.”
De stewards kwamen echter tot de conclusie dat de aanrijding halverwege de race ‘vooral Verstappen’ viel aan te rekenen. De Nederlandse coureur van Red Bull moet daarom volgende week bij de Grote Prijs van Rusland in Sotsji voor straf drie plaatsen naar achteren op de startopstelling. ,,Omdat ze vonden dat de fout vooral bij Max lag en hij de race niet finishte, was de enige optie om hem een gridstraf te geven. Die accepteren we”, aldus Horner al eerder.
Verstappen en Hamilton raakten elkaar vlak na de pitsstop van de Mercedes-coureur. Ze belandden in de eerste bocht samen in de grindbak, met de Red Bull-bolide van Verstappen bovenop de auto van de Brit. De Nederlander heeft in het WK-klassement 5 punten voorsprong op de zevenvoudig wereldkampioen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Anita (64) laat mooie supermarkten in Nederland links liggen: ‘Betaal liever enkel voor het product’
De inflatie is op het hoogste niveau sinds meer dan veertig jaar. En dat merken we onder meer in de supermarkt. Anita Heimans (64) gaat het liefst naar Duitsland, waar je puur voor de producten betaalt en niet voor de mooie inrichting van een winkel. -
Dit buurland houdt verkeersboetes in op het salaris van wanbetalers
België kan onbetaalde boetes nu nog makkelijker innen door de bedragen rechtstreeks van het salaris van de overtreder in te houden, of zelfs door het voertuig van de overtreder aan de ketting te leggen. -
Schoonmaaktip van de week
Met deze tips bespaar je een hoop geld en heb je ook nog eens lekker zachte handdoeken
Het huis kan eens in de zoveel tijd wel een grote beurt gebruiken. Schoonmaakexpert Marja Middeldorp helpt daarom alledaagse problemen op te lossen. Deze week: handdoeken. -
Grand Prix Zandvoort kreeg bijna 2 miljoen coronasubsidie
De Grand Prix van Zandvoort kreeg de afgelopen jaren voor bijna 1,8 miljoen euro aan coronasubsidie. Dat bevestigen cijfers op de website van de Europese Commissie aan het ANP na berichtgeving van RTL Nieuws. -
Mick Schumacher mag ook testen voor McLaren en komt oude bekende van vader tegen
Mick Schumacher kan komend seizoen als reservecoureur uitkomen voor het Formule 1-team van McLaren. De Engelse renstal heeft een regeling getroffen met Mercedes, waar de 23-jarige Duitser eveneens reserve is. Hij mag komend seizoen voor beide teams racen.
-
Relatie Formule 1 en FIA onder spanning na tweets Ben Sulayem: ‘Onaanvaardbare bemoeienis’
De eigenaren van de Formule 1 zijn boos op voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de mondiale autosportbond FIA. Die heeft ‘onaanvaardbare’ opmerkingen gemaakt over de financiële waarde van de koningsklasse en zich tegen de afspraken in bemoeid met commerciële zaken. -
-
-
IndyCar-kampioen Alex Palou nieuwe reservecoureur Formule 1-team McLaren: ‘Het is geweldig’
Alex Palou is de nieuwe reserverijder van het Formule 1-team van McLaren. De 25-jarige Spanjaard gaat die rol combineren met zijn optreden in de Amerikaanse IndyCar Series. Daar werd hij vorig jaar kampioen. -
Mercedes wil aflopend contract Hamilton deze winter verlengen: ‘Er is geen reden om niet samen door te gaan’
Het Formule 1-team van Mercedes wil het aflopende contract van Lewis Hamilton deze winter verlengen. De 38-jarige Britse coureur gaat het laatste jaar van zijn contract in, maar heeft al duidelijk gemaakt dat hij graag langer door wil gaan. Teambaas Toto Wolff van Mercedes zei afgelopen jaar dat de zevenvoudig wereldkampioen in ieder geval tot zijn veertigste zeker is van een stoeltje bij de renstal.