Begin 2022 duidelijk of Nuenen-Eeneind kan uitbreiden met 80 woningen
NUENEN - Of Nuenen-Eeneind uitgebreid mag worden met tachtig nieuwe huizen is begin 2022 bekend. Rond die tijd neemt het Stedelijk Gebied Eindhoven (SGE) hierover een besluit.
Dat zei de Nuenense wethouder Caroline van Brakel (CDA) donderdagavond in antwoord op vragen van D66 en W70.
De gemeente Nuenen heeft toestemming nodig van de omliggende gemeenten om het nieuwe wijkje Kavelaars te laten bouwen. De beoogde plek is in principe niet bestemd voor stedelijke uitbreiding. Toch maakt het bouwproject kans, omdat het woningen biedt voor specifieke doelgroepen als starters, jongeren en ouderen.
Volgens wethouder Van Brakel maakt Kavelaars een extra kans omdat de vraag naar woningen nu zeer groot is. „Maar nu spreek ik voor mijn beurt. We moeten afwachten wat mijn collega’s vinden. Begin volgend jaar hebben we daarover overleg.”
Eeneind maakt zich grote zorgen over verkeersdrukte
In de wijk Eeneind leven grote zorgen onder bewoners over de mogelijke bouw van tachtig nieuwe huizen. Die zijn voorzien ten zuiden van de N270, tussen de Mulakkers en de Oude Dijk. Omwonenden en de Wijkraad Eeneind zijn bang dat er veel verkeersoverlast ontstaat op de smalle straten in de omgeving.
Volgens onderzoek dat projectontwikkelaar Martien Knoops heeft laten doen, kunnen toekomstige bewoners prima over de bestaande straten rijden zonder dat dit tot ‘onacceptabele situaties’ leidt. Alleen de Molekeslaan hoeft een klein stukje verbreed te worden.
Politieke partijen W70 en D66 wilden van wethouder Van Brakel weten of dit klopt en of de gemeenteraad nog iets mag zeggen over Kavelaars. „Op dit moment bestuderen wij het verkeersonderzoek”, zei Van Brakel. „We kijken of de oplossing praktisch werkt. Zodra we daar zekerheid over hebben, en er overleg is geweest met het SGE, nemen wij een besluit dat we voorleggen aan de gemeenteraad.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
LEZERS REAGEREN
Lezers reageren | Greep uit pensioenkas in jaren '90 oorzaak van veel hogere premies van werkenden nu
EINDHOVEN - Gepensioneerden van nu hebben in hun werkzaam leven veel minder premie afgedragen dan werkenden nu doen. Deze mening van Martin Boerman lokt bij veel lezers een reactie uit. -
Groen beweegpark in Geldrop is geweldig, maar op appartementen en gymzalen is kritiek
GELDROP - Over een beweegpark rond het Strabrecht College in Geldrop en het in aanbouw zijnde woonzorgcentrum Heide waren de meeste inwoners op de inloopavond dinsdagavond enthousiast. Onder direct omwonenden waren echter felle tegenstanders van een nieuw te bouwen appartementencomplex en twee gymzalen voor de school. -
LEZERSBRIEVEN
Brieven | Hybride Systeem te mooi voorgesteld | Extra woningen voor expats in dorpen onwenselijk
EINDHOVEN - Lezers van het ED en ed.nl kunnen een ingezonden brief sturen via Opinie@ed.nl. Hieronder een selectie van de lezersbrieven die donderdag 19 mei in de krant verschenen. -
PREMIUM
Deze buren zitten al jaren ongewenst aan elkaar vast, maar de verlossing is nabij
NEERKANT - Ze zitten al jaren aan elkaar vast, overburen Jeroen Spitters en de familie Luyten uit Neerkant. Ongewenst. De twee adressen aan de Bospeelweg worden van elkaar gescheiden door een weg, maar waren vroeger één geheel. Om raadselachtige redenen werden ze nooit losgekoppeld, wat tot grote conflicten leidde tussen de buren. Nu gloort er hoop.
-
‘Voorheen Slijterij de Graaf’ is terug van weggeweest: ‘We gaan hilarische dingen doen in Helmond’
HELMOND - De Helmondse improvisatieshow Voorheen Slijterij de Graaf keert terug. Stadskunstenaar Luc de Graaf gaat, samen met zijn creatieve kameraden, weer maandelijks optreden in Lokaal42. Dinsdagavond is de aftrap. ,,Het liefste wil ik ook nog de wijkhuizen in.” -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.