Kerstman maakt van Kasteel Geldrop ‘Christmas Castle’, ook voor gezinnen die wat minder te besteden hebben
GELDROP - Het wordt de tweede keer dat de Kerstman logeert in Kasteel Geldrop. Hij heeft zijn vrouw, elfen en speelgoedmachines meegenomen. Kinderen met hun ouders en grootouders kunnen hem bezoeken op 17 en 18 december.
Wie niet alles weet van de mythe van de Kerstman, kan in ‘Christmas Castle’ zijn hart ophalen. De vrouw van de Kerstman vertelt over de slechtste gewoontes die hij heeft; snoepen. Hij staat ’s nachts zelfs stiekem op om door de geheime deur van de slaapkamer naar de keuken te gaan om koekjes te eten.
Niets voor niets zo’n dikke buik
,,Hij heeft dus niet voor niets zo’n dikke buik’’, aldus Michelle Miracle die Christmas Castle organiseert. ,,De kinderen mogen ook door de geheime deur. In de slaapkamer vinden ze van alles van de Kerstman, zoals zijn pyjama. En... daar heeft hij nog meer snoep verstopt.’’
Door corona heeft de Kerstman twee jaar op de Noordpool moeten blijven. In 2019 was Christmas Castle een groot succes. Tweeduizend mensen lieten zich door het versierde Kasteel Geldrop leiden. Expats die niet naar huis gingen, konden hun kinderen meenemen in de mythes en magie van de Kerstman.
,Juist gezinnen die minder te besteden hebben, verdienen een magische kerstbeleving
Dit jaar is Kasteel Geldrop nog meer versierd met enorme decorstukken, zoals ijsberen. Gezinnen kunnen weer bij de Kerstman op bezoek, ook gezinnen die krap bij kas zitten. ,,Juist gezinnen die minder te besteden hebben, verdienen een magische kerstbeleving’’, aldus Miracle. ,,Vandaar dat we die uitnodigen om gratis naar het kerstkasteel te komen na aanmelding bij Stichting Leergeld Geldrop.’’
Speelgoedmaakworkshop
Dit jaar moesten de elven een grote machine meenemen naar Kasteel Geldrop. Op de Noordpool zijn elven het hele jaar bezig om speelgoed te maken dat met kerst uitgedeeld wordt. Maar de ‘bouw-een-beermachine’ ging kapot en maakte te weinig teddyberen die vaak op het verlanglijstje staan.
Bezoekende kinderen kunnen een handje helpen en een teddybeer maken tijdens een speelgoedmaakworkshop. Natuurlijk mogen ze ook een verlanglijstje maken, dat kan in het Nederlands en in het Engels. Dat kunnen ze in de magische brievenbus stoppen, zodat de Kerstman op de hoogte is van hun wensen. De elven zorgen voor de post, maar door de drukte raken ze wel eens wat kwijt. Ze kunnen dus wat hulp van kinderen gebruiken.
Ho, ho, ho
Op het eind van het bezoek mogen kinderen bij de Kerstman op bezoek, ho, ho, ho. Samen met het hele gezin kunnen ze op de bank bij de Kerstman zitten. Geprinte foto’s in lijstjes worden gemaakt voor 5 euro, maar papa’s en mama’s mogen ook zelf foto’s maken
De vrijwilligers die de Kerstman een aangenaam verblijf bezorgen, komen uit Geldrop en omgeving. Zij weten alles over de Kerstman, de Noordpool, elven en rendieren. Voor Engelssprekende expats die niet naar huis gaan om kerst te vieren zijn er speciale Engelstalige tours.
De bezoekers worden 17 en 18 december toegelaten in tijdsblokken van een uur om de wachtrijen klein te houden en voldoende parkeergelegenheid te hebben. Er zijn nog tijdsblokken à 7,50 euro per persoon te koop, zowel Nederlandstalig als Engelstalig, via thechristmascastle.nl.
Stichting Leergeld waar gratis tijdsblokken beschikbaar zijn: info@leergeldgeldrop.nl of appen naar 06-22825095. In het Kasteel brandt de verwarming tijdens de logeerpartij van de Kerstman. Dat maakt het verblijf voor hem en voor de bezoekers in ieder geval aangenaam.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM
Stochelo Rosenberg, de ‘Mount Everest van de gipsyjazz’ speelt weer op zijn gitaar in Gerwen
GERWEN - Het wereldberoemde Rosenberg Trio uit Nuenen speelde zondag weer eens vlak bij huis in Gerwen, in Café De Stam. Bijzonder, als je weet dat deze grootheden van de gipsyjazz ook uitverkochte shows geven in New York of Tokyo. -
PREMIUM
‘Vader bracht me 250.000 euro contant’, zegt Nuenense verdachte (60)
NUENEN - Dat een vader zomaar 250.000 euro cash geld komt brengen aan de zoon met wie hij lang een slechte relatie had, de officier van justitie kan het moeilijk geloven. Hij eist een jaar cel tegen een Nuenenaar en diens voormalige partner. -
De landschapstuin van Kasteel Geldrop wordt in ere hersteld; provincie geeft subsidie
GELDROP - Restauratie van landschapstuin Kasteel Geldrop kan eindelijk van start. De provincie Noord-Brabant geeft een subsidie van 235.000 euro, waardoor de plannen - die al in 2010 zijn gemaakt - kunnen doorgaan. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.
-
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
-
-
Roland Grimberg (Jumbo) is Nuenens Ondernemer van het Jaar, Riene Huijbers wint Young Talent Award
NUENEN - Roland Grimberg is in Nuenen verkozen tot Ondernemer van het Jaar 2022. De filiaalhouder van de Jumbo-supermarkt in het centrum kreeg afgelopen weekend de prijs vanwege zijn succesvolle bedrijfsaanpak en oog voor sociaal personeelsbeleid. -
Muziekevenement The Real Shit matig bezocht; alleen de bekende artiesten trekken wat aandacht
GELDROP-MIERLO - Zo’n 85 jongeren bezochten zaterdagavond The Real Shit. De gemeente wil met dit muziekevenement de mening van jongeren peilen om het 4-jarige cultuurprogramma op te stellen. De twee challenges om het event te promoten, sloegen bij de jeugd niet aan.