Nuenen heeft begin juni een nieuw gemeentebestuur, verwacht formateur Stienen
NUENEN - Het duurt nog zeker ruim een maand voordat Nuenen een nieuw gemeentebestuur heeft. Mede-formateur Frans Stienen verwacht op 7 juni de nieuwe ploeg te presenteren.
Daarmee is Nuenen wat aan de late kant, aangezien in omliggende gemeenten al heel wat nieuwe besturen inmiddels zijn samengesteld. Dat Nuenen pas begin juni een nieuwe bestuur presenteert, heeft twee oorzaken. Door de meivakantie zijn veel politici afwezig, waardoor de formatiegesprekken even gepauzeerd worden.
Daarnaast wil de gemeenteraad van Nuenen dolgraag eerst een zogeheten raadsagenda opstellen, een soort akkoord waarin de belangrijkste klussen voor de komende vier jaar worden opgenomen. „Ik hoop dat dat een unaniem gesteunde agenda wordt”, zegt Stienen.
De CDA-prominent uit Helmond leidt de komende tijd formatiegesprekken samen met Wim van de Kerkhof, vooraanstaand lid van W70. Het is de bedoeling dat grootste partij W70 gaat besturen met GroenLinks/PvdA, D66 en het CDA. Zo luidde kortweg het advies van Stienen, die vlak na de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart aan de slag ging als informateur.
CDA blijft in beeld vanwege ‘stabiel bestuur’
Deelname van het CDA is nog onzeker, omdat W70 en GroenLinks/PvdA het ook prima vinden om met alleen D66 een nieuw college van burgemeester en wethouders te vormen. Toch houdt Stienen vast aan dit advies, omdat in zijn ogen het CDA voor een ‘stabieler’ bestuur kan zorgen.
Maar eerst pogen Stienen en Van de Kerkhof dus om een raadsagenda op te stellen. De bedoeling is dat de gemeenteraad die op 7 mei vaststelt. Stienen heeft tijdens de informatie elf onderwerpen aangedragen die Nuenen de komende vier jaar zeker moet gaan aanpakken. Op het lijstje staan zaken als woningbouw, huisvesting van Sinti, meer betrokkenheid van burgers en een betere sfeer in de politiek.
Ik hoop dat het een unaniem gesteunde raadsagenda wordt
Op 9 mei gaan vertegenwoordigers van W70, GroenLinks/PvdA, D66 en CDA om tafel om te kijken of zij een coalitieprogramma kunnen samenstellen op basis van de raadsagenda. „Ik verwacht dat we daar anderhalf tot twee weken voor nodig hebben”, aldus Stienen.
In die periode moet duidelijk worden of het CDA gaat meebesturen, wie er wethouders worden en wie welk takenpakket krijgt. Dinsdagavond 7 juni worden zij gepresenteerd tijdens een extra vergadering van de gemeenteraad.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet Video
‘Meester’ van de monsteroppas wijst naar haar als boosdoener, hij keek alleen maar toe
DEN BOSCH – Dat de Limburgse ‘meester’ van de monsteroppas wist wat zij allemaal deed met de meisjes ontkent hij niet. Dat hij de genius was, wel. Hij voelt zich zelfs geen medepleger, van ‘nauwe samenwerking’ was geen sprake. -
PREMIUM
Joey wil met zijn kinderboek laten zien ‘dat tattoos tegenwoordig hartstikke normaal zijn’
GELDROP - Tattoo-artiest Joey Boon vindt de meeste kinderboeken eenzijdig. Daarom besloot hij zelf een boek te schrijven, met daarin een vader vol tattoos. ,,We hebben zelfs al met Gert Verhulst om tafel gezeten.” -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
PREMIUM
Nuenen steekt twee ton in het welzijn van mensen, maar weet nog niet precies waaraan
NUENEN - Het heet wat vaag ‘Wijkgericht werken’, maar onder die naam wil Nuenen twee ton steken in projecten voor mensen die om allerlei redenen niet makkelijk meekomen in de samenleving. Het is alleen nog niet duidelijk hoe. -
Werkzaamheden bij een Helmondse straat die er niet meer is, wie weet meer?
HELMOND - Bouwvakkers zijn bezig met werkzaamheden in Helmond op deze foto uit 1978. Het gaat om de doorgang naar Zonnehof, vanuit de Coovelsstraat. Een naam die inmiddels niet meer op de plattegrond terug te vinden is. De Coovelsstraat werd na de grote renovatie van de binnenstad Alphonse Stallaertstraat.
-
PREMIUM
Huurders Woonbedrijf blij met rijkssteun voor blokverwarming, maar: ‘Ik durf nog niet opgelucht adem te halen’
EINDHOVEN/GELDROP - Er gloort hoop voor de 3000 flatbewoners van Woonbedrijf in de regio Eindhoven en andere huurders met blokverwarming, nu het Rijk ook voor deze groep met een energie-steunmaatregel komt. Maar hun onzekerheid en stress is nog niet ten einde. -
-
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging