Een weekend Pitpop in Mierlo: muziekliefhebbers halen hun hart op
MIERLO - Het tweedaags muziekspektakel Pitpop werd dit jaar voor de tiende keer georganiseerd. Als vanouds op festivalterrein op het Molenplein, gelegen in het centrum van Mierlo. ,,Het dak knalt er vanaf van gezelligheid”, aldus enkele bezoekers van het festival.
Vrijdag was de aMEEzing-avond van Pitpop. De 15-koppige aMEEzing band presenteerde meezingers in samenwerking met de kinderen van groep 1 tot en met 8 van de Puur Sang school. Honderdtachtig leerlingen zongen dit jaar mee met de band.
Na de soundcheck stapten Pepijn Damen (10) en een vijftiental medeleerlingen een tikkie nerveus het podium op, om het lied ‘Sexy als ik dans’ van Nielson mee te zingen. ,,Stoer om dat met een echte band te mogen doen. En spannend omdat papa, mama en oma komen kijken.” Hoe stoer de muzikanten ook zijn, ambities in die richting heeft Pepijn niet. ,,Ik wil later hockeytrainer worden.”
Regionaal
Zaterdagavond 16 juni vond Pitpop zelf plaats. Bands als Funtain, Lucky Nine, Binnenlandsche Zaken en Royal Beat maken hun opwachting. Ook dit jaar had het muziekfestijn een regionaal karakter en stond het Molenplein vol.
Indrukwekkend was de huldiging van Linda van Impelen, rond de klok van elf uur door Frank Lammers. “Linda heeft bij de Paralympische Spelen in Pyeongchang het zilver veroverd op de reuzenslalom. Daar is de organisatie van dit evenement reuzetrots op. Bovendien is ze ook een beetje fan van Pitpop, ze heeft nog geen enkele editie gemist!”
BarberQ
Zondag 17 juni staat van 14.00 tot 22.00 uur de derde editie van de BarberQ op de planning. De organisatoren - de Cherry Chop Barbers - omschrijven het festival als 'One day of pure goddamn Rock & Roll'. De line-up dit jaar bestaat uit de bands Dirty Denims, Heavy Hoempa, Hopeless Jack, CC Jerome, Wetnecks (BZB side band) en Bloody Buccaneers (Golden Earring Coverband).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’