Gemert-Bakel wil einde aan mijden zorg
GEMERT-BAKEL - Om te voorkomen dat inwoners van Gemert-Bakel zorg mijden vanwege de hoge eigen bijdrage, wil die gemeente aan die bijdrage gaan sleutelen.
Inwoners van Gemert-Bakel die een beroep op de Wmo doen, hoeven vanaf volgend jaar alleen nog maar het vaste deel van de eigen bijdrage te betalen. Als de gemeenteraad er volgende maand mee instemt, wordt het inkomensafhankelijke deel geschrapt. De maatregel kost de gemeente wel geld: 130.000 euro per jaar.
Als het inkomensafhankelijke deel wordt geschrapt, bestaat de eigen bijdrage in Gemert-Bakel straks nog alleen uit het vaste deel van 17,50 euro per zorgperiode. De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) is bedoeld om mensen zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen laten wonen.
Met financiële steun van de gemeente kunnen inwoners aanspraak maken op bijvoorbeeld een poetshulp, een traplift of een scootmobiel.
De inkomensafhankelijke Wmo-bijdrage staat in meer gemeenten ter discussie. Tot nu toe is Leerdam de enige gemeente die dit deel van de bijdrage daadwerkelijk geschrapt heeft.
Berekening
Eerder al besloot de Gemert-Bakelse gemeenteraad op initiatief van de PvdA en OPA om bij de berekening van de eigen bijdrage voor de Wmo de inkomensgrens - in navolging van Helmond - met 25 procent op te rekken.
Op die manier blijven meer mensen eronder en betalen zij voortaan een lagere eigen bijdrage: alleen nog het vaste deel. Volgens wethouder Jan Bevers (Dorpspartij) lijkt die maatregel in de praktijk weinig effect te sorteren. Overigens blijkt uit cijfers dat in Gemert-Bakel 'slechts' 29 procent van de Wmo-cliënten een inkomensafhankelijke bijdrage betaalt. De rest betaalt geen bijdrage (minima) of de minimale eigen bijdrage van 17,50 euro per zorgperiode.
Voordeel
Een groot voordeel van afschaffing van het inkomensafhankelijke deel is dat voor iedereen snel duidelijk is hoeveel betaald moet worden, stelt de gemeente. Een nadeel is wel dat het schrappen indruist tegen het streven om inwoners meer zaken op 'eigen kracht' te laten regelen. Bovendien kan afschaffing van de bijdrage ervoor zorgen dat meer inwoners een beroep op de Wmo gaan doen.
Daardoor is de gemeente daar naar verwachting meer geld aan kwijt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jaar langer extra huishoudhulp in Gemert-Bakel
GEMERT-BAKEL - Bewoners van Gemert-Bakel kunnen een jaar langer gebruikmaken van de Huishoudelijke Hulp Toelage (HHT). Dat heeft de gemeenteraad via een amendement voor elkaar gekregen. De zes Peelgemeenten willen stoppen met deze landelijke regeling, waarmee mensen huishoudelijke hulp in kunnen huren met subsidie van de gemeente. -
Dief verkoopt dure elektrische fiets tijdens proefrit en meldt aan de politie dat hij is beroofd
HELMOND - Een 27-jarige dief is dinsdag opgepakt, nadat hij er tijdens een proefrit met een elektrische fiets vandoor ging in Helmond. Hij verkocht de fiets ter waarde van zo'n 4000 euro voor 40 euro aan een heler. Daarna belde hij de politie en zei dat hij was ‘beroofd’.Helmond -
PREMIUM
Streep door gemakswinkel met woningen bij entree van Mariahout
MARIAHOUT - Het werd door de politiek als een prachtig plan gezien. Bij de entree van Mariahout zou een gemakswinkel komen mét appartementen voor starters en senioren. Toch stemde de gemeenteraad van Laarbeek gisteravond tegen. Een domper voor het dorp.Mariahout -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
-
-
PSV-middenvelder Gutiérrez is de nieuwe aanvoerder bij Mexicaans nationaal team
Met Érick Gutiérrez als de nieuwe aanvoerder heeft het nationale team van Mexico vrijdagnacht gewonnen van en bij Suriname. Aan het einde van de wedstrijd een 0-2 op het bord, omdat de Mexicanen hun surplus aan kwaliteit wisten om te zetten in goals.Eindhoven -
Kamer houdt verhoging eigen risico niet tegen
Een voorstel van de oppositie om het eigen risico in de zorg volgend jaar in elk geval niet te verhogen, krijgt niet de steun van de Tweede Kamer. De motie kreeg vanmiddag bijval van 73 Kamerleden, 75 volksvertegenwoordigers stemden tegen.