Natte Giro-etappe zorgt voor eerste verschillen: Bernal mentale winnaar, Jumbo-Visma verliezer
Verschillen in klassementHoewel de Giro d’Italia amper vier dagen onderweg is, zijn er na de regenachtige heuveletappe naar Sestola toch al flinke verschillen in het klassement ontstaan. Egan Bernal kroonde zich van de klassementsrenners tot morele winnaar, terwijl Deceuninck-Quick Step juist met minder plezier zal terugdenken aan de door Joe Dombrowski gewonnen etappe.
De Belgische ploeg mikte op voorhand van de Giro op een podiumplaats met João Almeida, de Portugees die vorig jaar lange tijd het roze droeg en uiteindelijk als vierde eindigde in het algemeen klassement. Op de slotklim Colle Passerino reed Almeida echter al snel achter de feiten aan. Terwijl Bahrain-Victorious van voren in het uitgedunde peloton het tempo opvoerde voor Mikel Landa, moest Almeida er als eerste topfavoriet af.
Almeida kwam op 5.58 minuten van ritwinnaar Dombrowski over de streep gebold en maakte een verslagen indruk. Aan alle twijfels over het kopmanschap bij Deceuninck-Quick Step is door de off-day van Almeida wel een einde gekomen, want Remco Evenpoel wist de schade wél te beperken. De Belg die bijna negen maanden geen koers reed als gevolg van zijn zware val in de Ronde van Lombardije finishte op elf seconden van een groep met daarin de sterke Bernal, Landa, Hugh Carthy, Aleksandr Vlasov en Giulio Ciccone. Vooral voor Bernal zal de tijdwinst fijn aanvoelen. De Colombiaan verscheen met twijfels over zijn rugproblemen aan de start, maar leek daar in de slotkilometers weinig hinder van te ondervinden.
In de groep van Evenepoel finishte ook Simon Yates, door velen bestempeld als topfavoriet. Ook Daniel Martin eindigde in die groep net als Romain Bardet van Team DSM, die zijn ploegmaat Jai Hindley (vorig jaar tweede in het eindklassement) wel tijd zag verliezen. Hindley eindigde in een groep met Vincenzo Nibali, Pavel Sivakov, Marc Soler en Pello Bilbao op 34 seconden van de groep Bernal.
Ook Jumbo-Visma zal met weinig plezier terugblikken op de etappe. Hoewel de Nederlandse formatie op de openingsdag in Turijn nog met Edoardo Affini en Tobias Foss knap als tweede en derde eindigde in de individuele tijdrit, verloor kopman George Bennett vandaag de aansluiting met de andere klassementsmannen. In het wiel van Foss verloor hij bijna anderhalve minuut op onder andere Bernal.
Uitslag klassementsmannen 4de etappe
11. Egan Bernal (INEOS-Grenadiers), eerste klassementsrenner
13. Aleksandr Vlasov (Astana), zelfde tijd
14. Mikel Landa (Bahrain-Victorious) ,,
15. Hugh Carthy (EF Education-Nippo) ,,
16. Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step) + 11 seconden
17. Romain Bardet (DSM) ,,
18. Simon Yates (Team BikeExchange) ,,
19. Daniel Martin (Israel Start-Up Nation) ,,
20. Davide Formolo (UAE Emirates) ,,
26. Emanuel Buchmann (BORA-hansgrohe) + 34 seconden
27. Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo) ,,
28. Pavel Sivakov (INEOS-Grenadiers) ,,
29. Jai Hindley (DSM) ,,
31. Marc Soler (Movistar) ,,
33. Pello Bilbao (Bahrain-Victorious) ,,
38. George Bennett (Jumbo-Visma) + 1.29 minuut
49. João Almeida (Deceuninck-Quick Step) + 4.21 minuten
92. Bauke Mollema (Trek-Segafredo) + 12.18 minuten
In het algemeen klassement gaat Alessandro De Marchi aan de leiding. De Italiaan nam de leiderstrui over van Filippo Ganna, die kopwerk moest verrichten voor Bernal. In het klassement is Vlasov op de zevende plek de eerste klassementsrenner, op vier seconden gevolgd door Evenepoel.
Bauke Mollema verloor dinsdag bewust twaalf minuten en mikt in deze Giro op ritwinst.
Bekijk hieronder het nieuwe klassement.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
De wonderlijke Giro-zege van Taco van der Hoorn: ‘Ik val aan en probeer het, vandaag lukt het: kippenvel’
-
Van der Hoorn in voetsporen Dumoulin als vierde Nederlander met Giro-etappezege deze eeuw
Taco van der Hoorn won vanmiddag de derde etappe van de Giro d’Italia en daarmee trad de 27-jarige Nederlander in de voetsporen van Tom Dumoulin. Dumoulin was in 2018 de laatste Nederlander die een Giro-etappe wist te winnen. -
PREMIUMAnalyse Thijs Zonneveld
Hoofdrolspelers horrorcrash spelen het hard en er is geen weg meer terug
Het is 279 dagen geleden dat Fabio Jakobsen de hekken in werd gereden in de Ronde van Polen, maar de klap ijlt nog altijd na. Sinds vorige week is de relatie tussen hem en Dylan Groenewegen verder verhard. -
PREMIUM
In het peloton snappen ze wetenschapper en buitenbeentje Taco van der Hoorn niet
Columnist Thijs Zonneveld is vol bewondering over Taco van der Hoorn, die gisteren heel Intermarché-Wanty Goubert, het rijdende circus van Hilaire van der Schueren, liet glunderen. ‘Zijn mond stond zo ver open dat je kon zien wat hij ‘s morgens had ontbeten.’ -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
-
-
-
Ganna verliest roze trui in verregende rit aan De Marchi, dagzege voor vluchter Dombrowski
De vierde etappe van de Giro d’Italia werd geteisterd door zware regenval, maar Joe Dombrowski trotseerde de extreme weersomstandigheden en reed vanuit de vroege vlucht naar de dagzege. Alessandro De Marchi eindigde als tweede en neemt de roze trui over van Filippo Ganna. -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.