Kampioenen van toen na veertig jaar bij elkaar: Helmond Sport huldigt ploeg die in 1982 promoveerde
HELMOND - André Klaassen, Robert Cox, Henny van de Ven en Otto Versfeld zijn er zeker bij: zij poseren al in het speciaal uitgegeven retro-shirt. Helmond Sport huldigt op 6 mei tijdens de laatste wedstrijd van het seizoen de selectie die in 1982 naar de eredivisie promoveerde.
Een groot deel van de spelers en staf van toen, komt op vrijdag 6 mei bijeen. Ze krijgt een uitgebreid programma voorgeschoteld. Met ontvangst in Hotel HUP in Mierlo, een diner in het stadion en huldiging tijdens de rust van Helmond Sport-FC Den Bosch.
Nummers één en twee promoveerden
Dat was veertig jaar geleden ook de wedstrijd waarin Helmond Sport kampioen werd van de eerste divisie. De ploeg van trainer Jan Notermans had daarvoor, op 1 mei, al de promotie kunnen vieren na de 2-1 thuiszege op Veendam. Daarmee was ze zeker van de tweede plaats. Net als nu het geval is, gingen destijds de nummers één en twee naar de eredivisie.
De bevrijdende treffer van Harry Lubse, kort voor het einde, was het startsein voor een groot feest op het veld, een rijtoer door de stad en een bordesscène bij West-Ende. In dat hotel krijgt de kampioensselectie nu een overnachting met ontbijt aangeboden. Nog een overeenkomst met 40 jaar geleden: toen maakte Morssink een speciale feesttaart, bij het winnen van de eerste periodetitel. Dat doet de bakkerij nu weer.
Lees onder de foto over de 25 retro-shirts
De initiatiefnemers van deze reünie zijn William Verkoelen, Frank Raaijmakers en Jos Lenssen, die er veertig jaar geleden bij waren. Verkoelen, tegenwoordig bestuurslid, haalde zijn vriend Robert Cox erbij, destijds topscorer bij de Helmonders.
Oude HS-logo
Het is gelukt om een groot deel van de selectie bij elkaar te krijgen. Van spelers, trainer en manager die niet meer in leven zijn, komen de echtgenotes. De huidige spelers treden aan in retro-shirts, met daarop het oude HS-logo. Daarvoor heeft de KNVB toestemming gegeven. Hiervan zijn er 25 gemaakt, waaronder 3 keepershirts. Die worden geveild.
Bij dat aantal blijft het: de jubileumshirts komen niet in de verkoop. Dat geldt wél voor de 150 kampioenssjaals waarop de namen prijken van de van spelers en trainers van toen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Vrijwilligers Deurnes wijkhuis vinden geen opvolgers en stoppen daarom, hoe nu verder?
Deurne -
PREMIUM
Een half uur lang bombarie in Lierop voor de ZLM Tour: ‘Ze zijn zo weg, hè?’
LIEROP - Ook dit jaar trekt de meerdaagse ZLM Tour door de streek. Voor wielerliefhebbers uit Lierop en omgeving de uitgelezen kans om een klein voorproefje van het wielerfestijn mee te pakken. ,,Het is maar twee minuten, maar dat maakt het niet minder mooi.”Someren -
PREMIUM
Opnieuw blijkt Helmond te streng voor bijstandsmoeder en wordt teruggefloten
HELMOND - Weer fluiten rechters Helmond terug omdat ze een bijstandsmoeder onrecht heeft aangedaan. De gemeente claimt dat haar bijstandsbeleid sociaal is, maar ze blijkt nu voor de tweede keer in korte tijd juist onredelijk streng te zijn.Helmond -
PREMIUM
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
PREMIUM
Jan Egelmeers werd door iedereen liefkozend ‘Ome Jan’ genoemd; voetbalclub Handel verliest nog ’n icoon
HANDEL - Hij is de tweede oprichter van voetbalvereniging Handel die binnen een week overlijdt. Stiekem lag de echte passie van Jan Egelmeers bij het maken van muziek. De maandag op 92-jarige leeftijd overleden Handelnaar was geliefd bij veel inwoners.Gemert
-
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
-
-
-
Jubilerende Streupers organiseren dienstenveiling
DE RIPS - Carnavalsvereniging De Streupers heeft geld nodig om de festiviteiten voor het 66-jarig jubileum te bekostigen. Daarom houdt de club zaterdag 17 juni een dienstenveiling. -
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige.
In samenwerking met indebuurt Helmond