Politie stuurt sms-bom naar cokegebruikers in Helmond: ‘Je nummer is gevonden in een dealertelefoon’
HELMOND - Drie gram coke halen, twee betalen staat er normaal in het bericht dat in één klap naar alle klanten gaat. Maar dit keer werd de ‘sms-bom’ van dealers gebruikt om 86 Helmondse gebruikers hulp te bieden. Het is de volgende stap in de strijd tegen de drugsproblematiek in de stad.
Je telefoonnummer is gevonden in de telefoon van een drugsdealer. Voor hulp bij stoppen, neem contact op met telefoonnummer 14 0492, optie 2. Maandagochtend om precies 10.04 uur kregen 86 Helmonders bovenstaand sms’je. Afzender: de politie. Wie reageert krijgt hulp bij drugsverslaving, schuldhulpverlening of hulp om een uitweg te vinden uit de drugswereld.
Politie en gemeente Helmond maakte daarbij gebruik van de opdringerige verkooptechniek van drugsdealers: de sms-bom. Daarbij krijgt het hele klantenbestand in één keer hetzelfde bericht. Vanaf ‘s ochtends vroeg worden drugsgebruikers zo continu lastig gevallen met advertenties waarin cocaïne en andere drugs wordt aangeprezen. Drie gram halen, twee betalen: dat werk.
Klantenbestand
In de strijd tegen de drugsproblematiek in Helmond werden afgelopen anderhalf jaar verscheidene dealers opgepakt en kregen de opsporingsdiensten ook beter zicht op hun werkwijze. Dankzij de telefoons konden zij bovendien bij het klantenbestand. Daar werden uiteindelijk na onderzoek 86 Helmonders uit geselecteerd voor de actie. „Het doel is echt om te helpen, niet om via hen bijvoorbeeld dealers strafrechtelijk te vervolgen”, zegt projectleider Peter Knoops.
Ook moet de actie verder voorkomen dat dealers misbruik kunnen maken van kwetsbare verslaafden om zelf uit beeld te blijven. „Het huis van een klant wordt gebruikt als opslagplek voor drugsvoorraad of hun bankrekening wordt misbruikt voor financiële drugstransacties”, zegt Haitske de Veen, teamchef van de politie in Helmond. Op die manier werd onder andere het huis overgenomen van iemand die in een begeleid wonen-traject zat.
Criminaliteit en geweld
Er was tijdens het project eerder al met 36 drugsgebruikers contact gelegd, 25 van hen krijgen nu hulp. Burgemeester Blanksma benadrukt nog maar eens dat het drugsprobleem in de stad alleen goed kan worden aangepakt als er minder vraag is naar bijvoorbeeld coke: „Drugsgebruikers hebben niet altijd in de gaten dat ze een systeem van criminaliteit en geweld in stand houden.”
Een goed gesprek over belangrijke maatschappelijke thema’s, sluit je aan bij Nederland in Gesprek en laat écht van je horen.
Om een gesprekspartner te vinden met een andere kijk op de wereld, leggen we deelnemers zeven controversiële vragen voor. U geeft daar online antwoord op en vervolgens wordt u gekoppeld aan iemand bij u in de buurt. Daarmee kunt u in gesprek, maar mochten de regels zijn zoals ze nu zijn, is het natuurlijk niet onze bedoeling om duizenden mensen op de been te brengen. Zijn de regels nog streng, dan kunt u digitaal met elkaar in gesprek, via de laptop of telefoon.
Dit zijn de stellingen waarop je met elkaar in gesprek kan gaan, klik bij de eerste vraag op ja of nee en alle stellingen verschijnen:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
-
Vanochtend overwegend bewolkt in Helmond
Het wordt vandaag bewolkt maar zo goed als droog in Helmond. 's Middags stijgt de temperatuur tot 24 graden en is de wind matig, windkracht 3. Vanavond is het bewolkt en koelt het af tot ongeveer 21 graden. -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
PREMIUM
Vliegen in een oude Dakota en high five met de koning: Helmondse leerlingen winnen Kidswedstrijd Veteranendag
HELMOND - Ze kunnen binnenkort een high five geven aan premier Mark Rutte en koning Willem-Alexander. De leerlingen van groep 5B van basisschool De Goede Herder in Helmond hebben de kidswedstrijd van de Nederlandse Veteranendag gewonnen.Helmond -
Is het geen plaatje? Ondanks corona lichte stijging aantal tatoeëerders in Helmond
Een leeuw op je borst, een hart in je nek of de naam van je kind op je zij: nu de temperatuur stijgt, worden steeds meer tatoeages zichtbaar. Met 3656 tatoeëerders die begin dit jaar bij de Kamer van Koophandel stonden ingeschreven, hebben liefhebbers keus genoeg. De gemeente Helmond tekent voor 22 van zulke artiesten.
-
PREMIUM
Stortvloed aan reacties op verkeersplan zet wethouder Helmond in beweging: garages beter vindbaar en Brandevoort ‘intercitystation’
Helmond -
-
-
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
Eindhovense vrouwen gebeld voor seksafspraakjes door identiteitsfraude: OM eist 3 jaar cel en tbs
EINDHOVEN/UTRECHT - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag drie jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen stalker Matthieu M. Meerdere slachtoffers werken bij forensische kliniek Woenselse Poort in Eindhoven. M. plaatste volgens het OM van dertien vrouwen foto’s, telefoonnummers en adressen op sekssites.Eindhoven
In samenwerking met indebuurt Helmond