Zeven aanhoudingen in Helmond, onder meer voor opruiing: ‘Een van de raddraaiers werd tijdens rellen in Eindhoven ook al opgepakt’
HELMOND - Sjaak Santegoets, politiechef Zuidoost, ging dinsdagavond in op de rellen van de afgelopen dagen in Helmond. Hij vertelde tijdens een digitale bijeenkomst met raadsleden dat er op maandagavond nog eens zeven raddraaiers werden aangehouden. De jongste was veertien, de oudste negentien jaar oud.
Delen per e-mail
,,Zes daarvan kwamen uit Helmond, eentje uit Bakel. Die laatste is aangehouden voor opruiing op sociale media. Op zondagmiddag werd hij ook al aangehouden tijdens de ongeregeldheden in Eindhoven”, zei Santegoets.
Benzine
Op sociale media ziet de politie onder meer oproepen voorbij komen om brand te stichten met jerrycans vol benzine. Santegoets gaf aan dat sommigen van zijn agenten dagen draaien van ‘achttien tot twintig’ uur. ,,Dat is niet oneindig vol te houden”, legde hij uit. ,,De wijkagenten zullen nu vooral ‘s avonds en ‘s nachts rondlopen, in plaats van overdag. We zullen anders om moeten springen met onze capaciteit.”
De politiechef zei dat hij nog geen duidelijke signalen had gekregen dat Helmond Sport-fans bescherming hadden geboden aan ondernemers in de stad. ,,We hebben ook begrepen dat daar vanuit ondernemers kennelijk weinig behoefte aan is.”
De politiechef gaf aan dat meer dan 99 procent van de Helmonders zich wél aan de regels houdt. Tot gisteravond deelde de politie zestien proces-verbalen uit aan mensen die de avondklok hadden overtreden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Corona rukt op in Zuidoost-Brabant, vooral in Someren, Waalre, Helmond, Meierijstad en Oirschot
EINDHOVEN - Het aantal nieuwe vastgestelde coronabesmettingen in Zuidoost-Brabant is verder toegenomen. In Someren, Waalre, Helmond, Meierijstad en Oirschot is de groei fors (meer dan 50 procent). -
PREMIUM
Teleurstelling verschijnt aan de oppervlakte na dramaweek voor Helmond Sport: ‘Ik verdien meer’
In het grotere geheel overheerst nog altijd de vreugde van de wederopstanding van Helmond Sport. Maar een slechte week, met een gelijkspel tegen Jong PSV en een terechte nederlaag tegen nummer laatst FC Dordrecht, maakt ook duidelijk dat er sprake is van teleurstelling in de selectie. -
Pakketmarkt explodeert, ziet Eindhovens verzendplatform: 103 procent groei in 2020
EINDHOVEN - Als verzendplatform voor webshops is Sendcloud gewend aan hoge groeicijfers. Corona doet er nog een schep bovenop. Het volume aan verzonden pakketjes in Nederland verdubbelde in 2020, zo berekent het Eindhovense snelgroeiende bedrijf aan de hand van interne data. -
PREMIUM
Tiny house is de oplossing voor veel woonzorgen: ‘Mijn oude huis had kamers waar ik nooit kwam’
AARLE-RIXTEL - Als Luck Dankers en zijn vriendin Elle bezoekers krijgen in hun kleine huisje in Aarle-Rixtel, zijn er twee typen reacties mogelijk. ‘Wat gaaf, wat goed dat je dat doet. Het ziet er veel groter uit dan gedacht’. Of: ‘Jee, dit is écht heel klein. Man, waar begin je aan?’ -
Oproep
In herinnering: ieder leven is een verhaal
Ieder mens heeft een verhaal dat verteld mag worden. Na een overlijden blijven voor de nabestaanden de herinneringen aan die ene, unieke persoon. Het Eindhovens Dagblad biedt ruimte voor deze herinneringen van onlangs overleden dierbaren, en smeedt ze aan elkaar tot een mooi levensverhaal in de krant.
-
PREMIUMUPDATE
Helmonder Ad ‘de Rat’ vrijgesproken van cold case-moord op Amsterdamse drugscrimineel, ondanks 'bekentenis’
AMSTERDAM - Hoewel Helmonder Ad K. tegen een undercoveragent bekende dat hij in 2002 drugscrimineel Patrick van Dillenburg vermoordde, spreekt de rechtbank hem en zijn kompaan Fred T. vrij. De bekentenis kwam los via de omstreden Mr. Bigmethode en hoewel de rechtbank die wel toestaat, is het allemaal te onduidelijk verlopen. -
PREMIUM
Ontvoering en mishandeling kost jongerenwerker uit Helmond zijn baan: ‘Hij heeft geen positieve invloed’
-
PREMIUM
Van kapsalon tot osteopaat, iedereen gaat blij het achterstallig onderhoud te lijf: ‘We maken er wel iets van’
EINDHOVEN/HELMOND - De haren, de nagels, de zere ruggen en ja, ook de rijstijl, er is weer professionele aandacht voor. Kappers, chiropractors en rijinstructeurs, beoefenaars van contactberoepen, zijn blij dat ze weer aan de slag mogen. En anders hun klanten wel.
In samenwerking met indebuurt Helmond