‘38 in Hapert is niet zomaar een restaurant’
HAPERT - Na het vertrek van Italiaans restaurant ‘La Solitaria’ is de open plek aan de Markt in Hapert weer opgevuld. Deze week opende de familie Mkrtsjan er ‘Lunch & Diner 38'.
Delen per e-mail
‘Binnen drie weken hebben we alles voor elkaar gekregen”, vertelt zoon en chef-kok Haroet Mkrtsjan. Samen met zijn vader Sammy en moeder Margarita wil hij in Hapert een eigen plek veroveren. Hij bouwt daarvoor op de ervaring die de familie opdeed in de Weebosch. Daar hadden ze tot eind vorig jaar een restaurant.
,,Ik wil contact hebben met de inwoners. Niet restaurant nummer zoveel zijn. Daarom zochten we weer iets in een dorp. In de Weebosch kende ik iedereen”, aldus Haroet Mkrtsjan.
Lokale producten
De klassieke Italiaanse inrichting van het restaurant werd met behulp van ontwerpadvies van Marije Fransen-Dona aangepakt: ,,Stoer, maar speels. Modern, maar niet te strak. Gezellig, niet te formeel”, karakteriseert hij zijn nieuwe zaak. In de keuken werkt de familie met verse en - waar mogelijk - lokale producten.
Vader Sammy weet hoe je pizza’s ambachtelijk en naar traditioneel Italiaans recept kunt maken. Daarnaast staan voldoende lunch- en dinergerechten op de kaart om aan de wensen van elke gast te voldoen.
Haroet deed tijdens zijn opleiding op De Rooi Pannen ervaring op in diverse restaurants. ,,Voor mezelf werken en gastvrij zijn. Iets extra’s doen. Dat wilde ik altijd al. Ik ga daarom ook voor de mond-tot-mondreclame. Als mensen over je praten, hoef je niet te adverteren.” Daarom ook is het in de laatste uren voor de nieuwe zaak opengaat een drukte van belang met laatste klusjes en het ontvangen van leveranciers. ,,Met de opening moet het kant en klaar zijn. Je kunt maar één keer een eerste indruk maken.”
Bakker Wieland
Het restaurant is open van 10.00 tot 21.00 uur. Dinsdag is de zaak gesloten. Lunch & Diner 38 kan vijftig gasten ontvangen. Er is een zithoekje voor een kopje koffie met gebak van de lokale bakker Wieland.
,,Wij bieden Hapert onze gastvrijheid en lekkere gerechten”, stelt hij. In zijn hoofd spelen al plannen voor het aanbieden van een ontbijt, afhaalservice en kinderfeestjes met een pizzaworkshop. Bezorgen bij bedrijven zit al in het aanbod. Over enkele weken staan er ook weer terrasstoelen aan de Markt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zorgen bij Bergeijkse fracties over gevaarlijke oversteek nieuwe fietspad Broekhovenseweg
RIETHOVEN - De Bergeijkse politiek is in haar nopjes met het nieuwe stuk snelfietspad dat langs de Broekhovenseweg komt. Er is alleen één onderdeel dat politieke fracties én omwonenden zorgen baart: een potentieel gevaarlijke oversteek die fietsers moeten maken ter hoogte van de weg Zeven Fonteinen. -
OPROEP: Thuiswerken of liever toch niet?
EINDHOVEN - Werk thuis, tenzij het niet anders kan. Dat is nog altijd de oproep die het kabinet doet aan iedereen in Nederland. Toch lijken wegen drukker en treincoupés minder leeg dan in het voorjaar. -
Online-uitzending over plannen voor De Groene Long Bladel
BLADEL - Het bureau KruitKok Landschapsarchitecten geeft woensdagavond een presentatie van het concept-ontwerp van De Groene Long. Dat is een groen gebied waar meerdere betrokkenen plannen voor maken. -
Corona: aantal ziekenhuisopnames Zuidoost-Brabant stabiel, aantal besmettingen daalt gestaag
EINDHOVEN - Het aantal coronapatiënten in de ziekenhuizen in Zuidoost-Brabant blijft redelijk stabiel. De vier instellingen verzorgden deze dinsdag samen 138 personen met Covid-19. Van hen lagen er 32 op de intensive cares. -
Ongeluk zet Hulselse Hoef op zijn kop
HULSEL - De automobilist die op zondag 10 januari op de Hoef in Hulsel een lantaarnpaal, transformatorhuisje en twee bomen beschadigde, heeft zich nog niet gemeld bij de gemeente Reusel-De Mierden.
-
Carnavalsgigant in Hoogeloon: ‘Massa is nu even geen kassa’
HOOGELOON - Carnavalsliefhebbers trekken normaal gesproken in de januarimaand massaal naar Robbies Feestkleding in Hoogeloon. Maar dit jaar dus niet. De ‘carnavalsgigant van Brabant’, met een enorm assortiment carnavalskleding en -accessoires, zit op het coronaslot. -
Hebben jullie net een baby gekregen of in blijde verwachting? Deel dan jullie verhaal met ons
Eindhoven verwacht rond deze periode een kleine babyboom. De organisatie 040verloskunde zag in de eerste maanden na de eerste lockdown een stijging van het aantal zwangere vrouwen dat zich aanmeldde. Ook in juli wisten aanstaande ouders 040verloskunde massaal te vinden. Wij zijn nu op zoek naar die kersverse vaders en moeders die met hun verhaal en foto in de krant willen. -
Gezochte Eindhovenaar (48) met tienduizenden euro's aan openstaande boetes aangehouden in Reusel
REUSEL - Een 48-jarige man uit Eindhoven is donderdag in Reusel aangehouden door de Koninklijke Marechaussee. Hij werd nog gezocht, bleek tienduizenden euro's terug te moeten betalen en moest bovendien nog een gevangenisstraf uitzitten.