AH-pandeigenaar en omwonenden vragen
rechter om plan Hof-Noord tegen te houden
DEN HAAG/BERGEIJK - Eigenaar Bert van den Boomen van het AH-winkelpand aan de Burgemeester Magneestraat voelt zich flink besodemieterd door de gemeente Bergeijk, vertelde hij vrijdag bij de Raad van State buiten de rechtszaal. Ook zijn relatie met de broers Hans en Wil Beekman, exploitanten van de Albert Heijn en huurders van zijn winkelpand, is volledig op de klippen gelopen.
De Raad van State boog zich vrijdag over het bestemmingsplan Hof-Noord. Daarin is de bouw geregeld van een nieuwe Albert Heijn-supermarkt met daarboven dertig appartementen. Drie bewoners van het Sterrepad en Hof en Van den Boomen zijn naar de Raad van State gestapt. De omwonenden vinden dat een grote full-service supermarkt niet thuishoort op die plek in het centrum. Overdag vrezen ze voor verkeeroverlast. En ’s avonds na negenen- als de winkel dicht is -zal het een dooie boel worden, denken ze.
Sprake van ‘staatssteun’?
Van den Boomen voelt zich geslachtofferd door de gemeente, die het plan Hof-Noord op onder meer de plek van het oude postkantoor van de grond wil krijgen. Voor deze locatie bestond in 2014 een plan dat in het slop kwam, zei Van den Boomens raadsvrouw Wilma Krijger.
Ontwikkelaar Bos & Haagland, eigenaar van het postkantoor, heeft vervolgens de gemeenteraad gevraagd om te sturen naar verplaatsing van de AH. ‘’Bergeijk heeft er 1,5 miljoen euro gemeenschapsgeld ingestoken, wat staatssteun is’’, zei Krijger. De Raad van State moet maar uitmaken of dat geoorloofde staatssteun is of niet, vindt de juriste.
Vergaand plan voor uitbreiding huidige AH
Wat Van den Boomen steekt is dat hij zelf een vergaand plan had om Albert Heijn in zijn pand te laten uitbreiden. Hij kocht vijf panden rond zijn winkelpand voor de uitbreiding van de AH, aanleg van parkeerplaatsen en achttien appartementen. Het bleek voor niets. Zijn plan ketste af omdat de appartementen niet in het woningbouwcontingent zouden passen, aldus Krijger.
Waar de Raad van State ook naar moet kijken is het aantal vierkante meters supermarkt per hoofd van de bevolking dat er straks is. Met de komst van 1800 vierkante meter van de nieuwe AH ontstaat een enorm overschot, zegt Van den Boomen.
‘Geen supermarkt meer’
Hij gaat er daarbij van uit dat zijn pand na de verhuizing een supermarkt blijft. Hij zegt al een huurder te hebben. Voor de gemeente is het uitgesloten. ‘’Er kan daar geen supermarkt meer’’, zei een woordvoerder. En als er een surplus is-wat er niet is-dan is daar marktruimte voor, zo stelt de gemeente. Winkelier Beekman zegt de uitspraak af te wachten. Die komt over zes tot twaalf weken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Accu's, dekens en winterkleding voor Oekraïne gevraagd
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM
Duizelse bedreiger (53) Rutte moet twee maanden de cel in
DUIZEL - Een 53-jarige man uit Duizel moet twee maanden de cel in voor het bedreigen van Mark Rutte. In hoger beroep kreeg hij een hogere straf dan de tachtig uur taakstraf en drie maanden voorwaardelijk die hem in eerste instantie was opgelegd. -
Transformatie Zwarte Bergen Luyksgestel naar luxe vakantiepark kan beginnen
LUYKSGESTEL - De transformatie van voormalig vakantiepark Zwarte Bergen in Luyksgestel naar luxe vakantiepark Forest Village kan na ruim een jaar beginnen. Het bestemmingsplan werd in januari vorig jaar al door de gemeenteraad van Bergeijk vastgesteld, maar is nu pas definitief geworden. -
PREMIUM4
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn.
-
PREMIUM
Van de Ecuadoraanse jungle terug naar het voetbalveld in Middelbeers: ‘Even lastig om weer in het ritme te komen’
-
-
-
140 handtekeningen voor mindervalidentoilet in Eersel
EERSEL - 140 handtekeningen leverde de actie van de PvdA-GroenLinks in Eersel voor de komst van een mindervalidentoilet op de Markt in Eersel en Vessem op. Mensen konden vorig jaar december fysiek op de Markt een handtekening zetten, maar ook digitaal kon steun worden gegeven. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.