College achter plan nieuwe atletiekbaan Reusel
REUSEL - De Reuselse atletiekvereniging AVR ‘69 kan wat het college van Reusel-De Mierden betreft rekenen op een nieuwe atletiekbaan. De raad moet er nog mee instemmen.
Delen per e-mail
Het college van Reusel-De Mierden is akkoord met een uitgave van circa drie ton voor een kunststof atletiekbaan voor AVR ‘69. Dat zijn niet de complete kosten. De gemeente vergoedt daarmee de helft. De andere helft komt van Brainport. De totale kosten om de baan van AVR uptodate te maken bedragen dus zes ton.
Met de bijdrage van Brainport, maar ook die van de gemeente kan AVR een flinke stap zetten, legt wethouder Frank Rombouts uit. ,,Het is een mooie aanwinst voor de club en zeker ook voor de gemeente", aldus de wethouder.
Discuswerpkooi
AVR '69 is met 350 leden een van de grotere verenigingen in de gemeente. Het huidige atletiekbaan ligt op sportpark De Hoek en is versleten. De nieuwe wordt van kunststof. Er komen verder een verspringbak, een hoogspringbak en een discuswerpkooi. De club betaalt per jaar 7000 euro terug aan de gemeente. Dat geld moet komen uit eigen te organiseren activiteiten. De club heeft aangegeven dat dat moet lukken. Die inspanning is voor een periode van veertig jaar.
Als de gemeenteraad instemt met de plannen, kan de baan in de zomer van volgend jaar aangelegd worden. Het initiatief heeft tot gevolg dat de club voortaan wedstrijden op de baan kan organiseren. Zo wordt er ook gedacht aan rolstoelraces.
,,Het is erg goed dat we straks in Reusel een atletiekbaan hebben liggen die aan alle eisen voldoet", zegt Rombouts. ,,Voor de inwoners van onze regio is dat een mooie aanwinst.” Hij zegt verheugd te zijn dat Brainport mee wil betalen. ,,Daarmee zegt Brainport dat dit belangrijk is voor Zuidoost-Brabant en ook voor internationale kenniswerkers die hier willen komen wonen en werken.
Verder in het nieuws
-
Riethoven kan weer bij 'Sienie in de kerstkast kijken'
RIETHOVEN - Een kerstmarkt vanuit de kast in haar huis: voor Sienie Scheffers uit Riethoven is het al zestien jaar een vast onderdeel van de decembermaand. -
Uitkopen Brabantse boeren kost miljoenen
EINDHOVEN - Bedrijven met hoge uitstoot in een zone van vijf kilometer rondom Natura2000-gebied komen in aanmerking voor een uitkoopregeling. -
Raadsleden en ambtenaren in Zuidoost-Brabant hebben elkaar nodig, volgens enquête
EINDHOVEN - De kwaliteit van het ambtenarenapparaat kan beter, bleek uit de ED-enquête onder gemeenteraadsleden in Zuidoost-Brabant. Toch hebben ambtenaren en raadsleden elkaar nodig, zo is de stellige overtuiging van veel gekozen volksvertegenwoordigers. ,,Alleen zie je wel dat de rol van die ambtenaar verandert.” -
PREMIUM
Raadsleden in ED-enquête: geen gemeentefusie, maar wat dan wel?
HEEZE-LEENDE/EINDHOVEN - Samenvoegen van (delen van) ambtelijke apparaten of een gemeentelijke fusie met de buren? In veel kleine gemeenten is die vraag aan de orde. Maar uit de ED-enquête onder raadsleden blijkt voor beide trajecten te weinig draagvlak. -
Huisarts in Eersel zwaait na 36 jaar af
-
PREMIUM
Het harde leven van dj Brennan Heart uit Oirschot in een biografie
-
Wereldlichtjesdag Oirschot: Samen het verdriet delen
OIRSCHOT - In een drukbezochte Wereldlichtjesdagviering in de kapel van de zusters Franciscanessen werden zo’n tachtig kaarsjes aangestoken voor overleden kinderen. -
Sluiting van zwembad De Smagtenbocht in Bladel zal velen duperen
BLADEL - Sluiting van zwembad De Smagtenbocht in Bladel betekent dat wekelijks zo'n achthonderd zwemmers zonder water zitten. Daarbij zijn ook groepen, die voor hun gezondheid het bad bezoeken.