Dorpslopers brengen geld bijeen voor KWF met trailrun en wandeltocht
HOOGE MIERDE – De hardlopers en wandelaars van de Dorpslopers uit Hooge Mierde organiseren op zondag 6 maart een wandeltocht en trailrun. De deelnemers gaan over mooie paden in het bosgebied van Landgoed de Utrecht. De tocht heeft als doel geld bijeen te brengen voor het KWF en met enkele ex-kankerpatiënten in de organisatie weten ze wat daar nog nodig is.
Mariëtte Meulenbroeks (54) uit Lage Mierde weet uit eigen ervaring hoe belangrijk het is om als kankerpatiënt ondersteuning te krijgen. ,,Ik kreeg er tien jaar terug mee te maken. Het was net alsof er een bom in mijn leven ontplofte,” blikt ze terug. ,,Gelukkig had ik baat bij alle kennis die door onderzoek opgebouwd is, maar daarna moest ik mijn leven vanaf een nulpunt weer opbouwen. Sporten en bewegen heeft me daarbij zeker geholpen. Nu willen we het KWF gaan ondersteunen om verder onderzoek mogelijk te maken want deze ziekte is nog lang niet weg.”
Toen ik ermee te maken kreeg had ik er eerder al mijn vader aan verloren en ook mijn zus had ermee te maken
Ook Francien Kuijken (59) uit Hooge Mierde weet uit eigen ervaring wat het is om tegen kanker te knokken. ,,Toen ik ermee te maken kreeg had ik er eerder al mijn vader aan verloren en ook mijn zus had ermee te maken,” zegt ze. ,,Toen ik te horen kreeg wat er aan de hand was, dacht ik meteen aan mijn vier kinderen. Het geeft enorm veel steun als anderen met jouw strijd meeleven. Ik voel me gelukkig dat ik het overleefd heb, maar dat is niet voor iedereen een zekerheid. Daarom wil ik me er ook voor inzetten dat anderen in de toekomst geholpen kunnen worden.”
Kleine markt
Voor zowel de wandeltocht als natuurrun kan er op zondag 6 maart gestart worden tussen 8.00 en 14.00 uur. Start en finish zijn bij de Spartelvijver aan de Weeldsedijk in Hooge Mierde. Voor wandelaars liggen er routes klaar van 5, 10 en 15 kilometer, terwijl de trailrun gaat over 10, 15 en 25 kilometer. Naast het sportieve deel is er voor de toeschouwers ook een kleine markt.
Voor de Dorpslopers is de run en de wandeltocht een voorbereiding voor deelname aan de Vrijthofchallenge, een monster-estafette en wandeltocht van ruim 100 kilometer die op 23 april gehouden wordt. De wandelaars lopen dan ruim 100 kilometer in twee dagen, de estafettelopers doen dat in één dag.
,,Bewegen is voor iedereen goed,” zegt Mariëtte. ,,Want hoe belangrijk het ook is om kanker te genezen, nog beter is het natuurlijk om het te voorkomen met een gezonde leefwijze.”
Inschrijven voor de wandeltocht en trailrun kan per e-mail; stuur die naar leovanavendonk@gmail.com.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bloemenzee midden in Eersel: ‘Wij zijn niet van de perkjes en de steentjes’
EERSEL - Piet Menting is altijd wel wat aan het plukken. Maar eigenlijk heeft hij maar weinig te doen in zijn tuin. ,,Je kunt er niet schoffelen. Het sproeien valt mee, want de aarde is goed bedekt en droogt dus niet zo snel uit. En onkruid wieden, daar is toch geen beginnen aan.” -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar. -
Zestig soorten planten in Oirschotse voortuin van Frank de Bresser: van dropplant tot cola-geranium
OIRSCHOT - Met zestig verschillende vaste planten in zijn voortuin is Frank de Bresser aardig op weg naar een botanische variant. -
Beeldhouwcollectief de Groene Steen in Duizel: ‘Gewoon een gezelschapje met een gezamenlijke liefhebberij’
DUIZEL - ,,We zijn geen vereniging, we zijn gewoon een club, een collectief. We zijn eigenlijk niks, gewoon een gezelschapje met een gezamenlijke liefhebberij.” -
PREMIUMBIJZONDERE HOBBY'S
Stefan heeft een kamer vol Dommelsch: ‘Inmiddels heb ik zo’n 120 unieke glazen’
DOMMELEN - Stefan Groenen is al ruim twintig jaar een fanatiek verzamelaar van Dommelsch parafernalia. De 36-jarige inwoner van Dommelen beschikt niet alleen over viltjes, glazen en andere reguliere reclamedragers, maar is beretrots dat hij ook een aantal echte must-haves in zijn speciale bierkamer heeft staan.
-
PREMIUM
Zwarte zaterdag maakt weinig indruk op vakantiegangers op parkeerplaats aan A67
VELDHOVEN - Zwarte zaterdag of niet, vakantiegangers rijden massaal naar het zuiden. Waarom stappen ze juist vandaag in de auto of op de motor? Een kijkje op parkeerplaats Oeienbosch aan de A67 bij Veldhoven. -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje.