Fysiotherapeut Sjaak Coenen uit Riethoven behandelt in zijn eerste boek de zelfregie van het leven
RIETHOVEN - Fysiotherapeut Sjaak Coenen zag ze voorbijkomen in zijn praktijk: patiënten met ernstige aandoeningen en beperkingen die desondanks gezegend waren met een enorme geestelijke veerkracht. Ze inspireerden hem tot het schrijven van een boek over kwaliteit van leven en mindset.
Delen per e-mail
,,Omdat ik zo onder de indruk was én ben van deze mensen en de power die zij tonen, wilde ik het graag vastleggen in een boek. Ik heb met hen diverse gesprekken gevoerd en dat maakte een overlapping zichtbaar.”
Coenen, eigenaar van fysiotherapiepraktijk Coenen in Riethoven, heeft deze week het boek met de titel Kiezen en zelfregie uitgebracht. Hierin bespreekt hij de unieke mindset die een vijftal patiënten uit zijn praktijk heeft, ondanks hun aandoening. Het zijn patiënten met uiteenlopende, maar zeer ernstige diagnoses, onder wie een vrouw met niet aangeboren hersenletsel (NAH), iemand met een heupfractuur, Duchenne spierdystrofie, maar ook een patiënt met lymfeklierkanker.
Veerkracht
Coenen: ,,De overeenkomst tussen hen is de positiviteit en de veerkracht waarmee zij in het leven staan. Ze hebben allemaal een ontzettend sterk doorzettingsvermogen en een groot vertrouwen in zichzelf en de toekomst. De zorg die ze daarnaast aan zichzelf en anderen geven is hoog en daar halen ze energie uit. Ook het sociale vangnet, dat kenmerkend is voor deze patiënten, maakt hen sterker.”
Coenen behandelt in zijn boek, naast het levensverhaal van de vijf patiënten, ook de theorie achter de aandoening en het tot stand komen van zelfregie. ,,Door dit stukje theorie is het boek ook interessant voor bijvoorbeeld paramedici. Het heeft een dubbele functie: het persoonlijke wordt gecombineerd met de medische feiten.”
Bij de theoretische uitleg maakt Coenen gebruik van zelfgemaakte tekeningen en metaforen. Elke casus wordt afgesloten met ‘Tips voor het leven’ van de deelnemers. Coenen wil met het boek een inspiratiebron bieden voor andere mensen.
Het maken van het boek heeft Coenen zo geïnspireerd, dat hij door wil gaan met schrijven. Een nieuw boek over revalideren is al in de maak. ,,Ik heb er een nieuwe passie bij gekregen.”
Zijn boek Kiezen en zelfregie is niet verkrijgbaar in de winkel, maar wel via de praktijk Coenen en via info@coenenfysiotherapie.nl. Een deel van de opbrengst gaat naar de Hersenstichting Nederland.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wie bediende in 1964 de machine in de linnenfabriek van Van Moorsel in Eindhoven?
EINDHOVEN - Het is 1964 als er per vrachtwagen een nieuwe machine voor de linnenfabriek van Van Moorsel aan de Beemdstraat in Eindhoven wordt afgeleverd. Wie heeft er nog bij Van Moorsel gewerkt of weet welke machine hier afgeleverd werd? We horen het graag. Kijk ook op ed.nl/oudedoos of onder dit artikel voor meer foto’s. -
Jongeren in coronatijd: hoe onderhoud je contact met vrienden?
De kroegen gesloten, het onderwijs grotendeels op slot en na negen uur ‘s avonds mag je voorlopig de deur niet meer uit. Een avondje gezelligheid met je vrienden bij iemand thuis zit er nu dus ook even niet in. Wij zijn benieuwd naar de manieren waarop jongeren wél contact met hun vrienden kunnen onderhouden. -
Deze drie durven: sushi, mannenmode en fietskleding nieuw in Nieuwstraat in Eersel
EERSEL - Het zijn jonge ondernemers die ondanks of juist dankzij deze bijzondere tijd een winkel in de Nieuwstraat in Eersel starten. Liam Tan (28) bedrijfsleider van Sushi Eight, Rick Dierckx (33) en Remo Louwers (25) van Denim Sports Bar en Roy de Waal (35) van Bike Fashion hebben veel gemeen. -
PREMIUM
Polen beroven Polen en ontvoeren elkaar terwijl andere Polen toekijken; niemand weet hoe het zat in Eersel
DEN BOSCH - Vijf Polen die twee Polen beroven en twee Polen ontvoeren, wat wordt gezien door weer andere Polen. Allerlei auto's die een rol spelen, en (Poolse) getuigen die zich soms vergissen in het aanwijzen van daders. Ga er maar aanstaan in een rechtszaak (met Poolse tolken) waarin iedereen rijkelijk strooit met onuitspreekbare Poolse namen. -
PREMIUM
Opeens zat er een gat in de weg in Lage Mierde: ‘Je ruikt de rioollucht’
LAGE MIERDE – Een gat van één bij één meter. De Bernardusweg in Lage Mierde is de komende anderhalve maand afgesloten, nadat er een sinkhole ontstond.
-
PREMIUM
GGD-directeur wil deel prikken zelf kunnen regelen: ‘Voor schrijnende gevallen en mensen waar iets mis gaat’
EINDHOVEN - Directeur Ellis Jeurissen van de GGD Brabant Zuidoost wil dat haar organisatie voortaan een klein deel van de prikafspraken zelf kan verdelen. ,,Geef ons lokaal tien procent regelruimte om lokaal verschil te maken.” -
Wat gaat de gemeente Eersel doen met 5,7 miljoen euro?
EERSEL - Geld opzij zetten voor de toekomst of juist de vrijheid houden om dat niet te doen. Die discussie speelde in de Eerselse gemeenteraad deze week. -
Woningen nemen plek van tankstation in Knegsel in
KNEGSEL - Tankstation Avia in Knegsel verdwijnt. Op de grond aan de Vessemseweg 2-2a komen zeven woningen.