Middelbeerse fotografe gaat verveling te lijf met project over thuisquarantaine
MIDDELBEERS/EINDHOVEN - Ze verveelde zich te pletter door het wegvallen van klussen. Fotografe Annemarie Vriends stort zich daarom nu op haar project ‘Raam isolement’.
Delen per e-mail
Haar eerste opdracht in Woensel is al direct een heel bijzondere. Gescheiden door het glas van de bijkeuken van familie Van de Wiel-Kokluk maakt Annemarie Vriends uit Middelbeers foto’s voor haar project ‘Raam isolement’. Veiligheid voor alles, zeker hier, want dochter Lynn Kokluk (12) lijdt aan de zeldzame stofwisselingsziekte syndroom van Zellweger en is extra kwetsbaar.
De kinderen kunnen niet naar school en moeder Saskia van de Wiel heeft nu voltijd de zorg voor de zwaar gehandicapte Lynn. Ze vertelt: ,,In het begin was het lastig omdat het hele normale ritme wegviel. Voor Lynn kwam het taxibusje niet meer om haar naar zorginstelling Zonhove te brengen. Ook moet ik zorgen dat er voldoende stimulans is voor Lynn, maar ik heb niet de middelen die de school heeft. Ik maak me nu ook zorgen om haar voortgang. Ze was net aan het leren haar rolstoel via oogbeweging te sturen. Dat is ze straks mogelijk weer verleerd.”
Ook voor Noa Kokluk, die vwo-4 doet aan het Eckart College, was het wennen. ,,Het is moeilijk om de motivatie voor schoolwerk op te brengen, hoewel school de zaken rond huiswerk online wel goed aanstuurt”, zo vindt de 15-jarige. Ze moet lachen: ,,Ik had nooit verwacht dat ik het zou zeggen, maar ik mis school nu na vijf weken thuisquarantaine echt.”
Moeder Saskia prijst zich gelukkig met alle hulp van Noa, maar ze maakt zich ook zorgen. ,,Soms sta ik er echt alleen voor, bijvoorbeeld in de weekends dat Noa naar haar vader gaat. Dan kan ik niet eens de deur uit voor een boodschap. Ik hoop vooral dat ik zelf niet ziek word. Dan zou Noa alles alleen moeten doen.”
Expositie
Het fotoproject van Vriends is bedoeld voor op haar website en op Facebook en voor een expositie. ,,Ik wil de mensen in hun isolatie laten zien, zoals ze nu echt zijn. Daarbij komt hun verhaal: hoe ervaar je de isolatie en op elkaars lip zitten, maak je je zorgen, wat mis je? Zo hebben we er later nog beeld bij. Deze hele crisis zal sowieso beklijven, net zoals in 1973 de autoloze zondagen bijvoorbeeld. De eerste aanmeldingen komen nu binnen. Iedereen in onze regio kan zich aanmelden om gratis gefotografeerd te worden.”
Noa is enthousiast over het project. ,,Zo zie je het straks zoals het echt was. Superleuk!” Moeder Saskia hoopt vooral dat er over een tijdje een einde aan de thuisquarantaine komt. ,,Ik sluit me met plezier op voor het goede doel, maar dat je niet weet hoelang het nodig is, dat maakt het moeilijk. Aan de andere kant geniet ik eigenlijk ook van het zorgen voor Lynn. Ze zou volgens de artsen maar hooguit vier jaar worden. Nu voelt iedere dag als een cadeautje. Een keertje shoppen met Noa zou wél weer eens leuk zijn. Dat doen we nu maar online, of we bestellen lekker een keer sushi!”, zo lacht ze.
Aanmelden voor het fotoproject ‘Raam isolement’ kan via de Facebookpagina van Annemarie Vriends of annemarievriends.nl.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Opeens zat er een gat in de weg in Lage Mierde: ‘Je ruikt de rioollucht’
LAGE MIERDE – Een gat van één bij één meter. De Bernardusweg in Lage Mierde is de komende anderhalve maand afgesloten, nadat er een sinkhole ontstond. -
Bladel zet ‘foutje’ voor MS Schippers recht
HAPERT - Het bestemmingsplan voor de nieuwbouw van MS Schippers op het Kempisch Bedrijvenpark in Hapert klopt niet helemaal. De gemeente Bladel en de provincie werken er aan mee om dat verzuim recht te zetten. -
Zonnepark bij Groenewoud in Oirschot voorlopig van de baan
Nu er de komende jaren geen hoogspanningstation verrijst bij Groenewoud en Proosbroekweg in Oirschot, zien burgemeester en wethouders het ook niet zitten om dat gebied aan te wijzen als zoekgebied voor potentiële zonneparken. Hoewel de gemeenteraad daar vorig jaar nog opdracht toe had gegeven. -
Jim Steenbakkers aan de slag als Visit Eersel Manager
EERSEL - Bezoekers moeten Eersel en de vijf andere kernen in de gemeente beter weten te vinden. Daar moet Jim Steenbakkers voor gaan zorgen. Hij gaat per 1 maart aan de slag als Visit Eersel Manager. -
Gezonde bomen Oirschot wijken niet voor ontsluitingsweg nieuwe woonwijk: ‘Die komt aan de andere kant’
Gezonde bomen die moeten wijken vanwege ‘worteldruk’? Daar geloven de omwonenden van vijf populieren aan de Leeuwerikstraat in Oirschot niets van. ‘De straat moet op termijn dat nieuwe woonwijkje gaan ontsluiten’, stellen ze. ,,Nee, dat klopt niet”, zegt de gemeente Oirschot.
-
Politie rolt hennepkwekerij met 1300 planten op in Netersel
NETERSEL - De politie heeft vrijdag een hennepkwekerij in Netersel ontmanteld. In een schuur aan de Polderdijk werd een kwekerij met ruim 1300 planten aangetroffen. -
PREMIUMcoronavirus
Vaccineren in instellingen met mobiele huisartsenposten volgende week van start: ‘Een complexe opgaaf’
EINDHOVEN/HELMOND - Met mobiele teams gaan de huisartsenposten in de regio vanaf volgende week op pad om bewoners van zorginstellingen te vaccineren die nog geen prik hebben gehad. Het gaat niet om verpleeghuisbewoners maar om ouderen en gehandicapten die een eigen huisarts hebben. ,,Het is een zeer complexe opgaaf.” -
‘Ik ga met de leukste en moeilijkste persoon wandelen, dat ben ikzelf’
EERSEL - De hele maand maart loopt Jolanda Verdegaal uit Eersel het bekende, 500 kilometer lange Pieterpad om op haar 50ste verjaardag aan te komen in Maastricht. Ze loopt voor een goed doel: de toeristensector in Nepal.