Praktijkles Pius X-college in De Groene Long, tussen de vrijwilligers en bezoekers
BLADEL - Later dan gepland, maar donderdagmiddag werd dan toch de de bouwstart van de Dierhouderij van het Pius X-College gevierd. Een cruciale stap in de verdere ontwikkeling van het Bladelse dorpspark De Groene Long.
Er werd een lint doorgeknipt en met champagne geklonken, belangrijker is echter dat de piketpaaltjes op de juiste plaats staan en dat er alvast een inrit is gemaakt aan de Postelweg. Aannemer van Montfort kan nu aan de slag.
Het praktijklokaal komt er later dan gepland, moest Peter Bons van het Pius X-College - en voorzitter van stichting De Groene Long - toegeven. ,,Het nieuwe schooljaar halen we niet, maar begin 2023 kunnen we hier les geven aan circa vijftig leerlingen van de afdeling Groen van ons vmbo en van de praktijkschool.”
Werken tussen de vrijwilligers en bezoekers
,,Hier gaan we een schoolvoorbeeld van ‘betekenisvol leren’ ontwikkelen, met name voor onze praktijkgerichte leerlingen”, lichtte rector-bestuurder Maarten de Veth toe. ,,Ze kunnen hier werken tussen de vrijwilligers en bezoekers. Daar leren ze van en ze zien waarvoor ze het doen. Zo krijgt hun werk ook een maatschappelijke functie.”
De school bouwt op het nieuwe dorpspark een leslokaal en stallen voor de dieren en het kleinvee. De oppervlakte wordt 250 vierkante meter. Aan de zijde van de Postelweg komt een inrit en parkeerterrein.
De twee overige partners op het park, tuinderij Het Groene Goud en de Vrienden van de Kinderboerderij gaan het gebouw ook deels gebruiken als accommodatie. De tuinderij gaat dit jaar al het tweede oogstseizoen in. Dit voorjaar is er gewerkt aan een tuinkas en de beregeningsinstallatie. Het Groene Goud levert voor de 150 deelnemers wekelijks groente en bloemen op.
Onder schooltijd worden de dieren straks verzorgd door leerlingen. Daarbuiten moeten wij het doen met onze vrijwilligers
De kinderboerderij kan pas verder ontwikkeld worden als de dieren van het Pius X-College daadwerkelijk in de wei staan. ,,We zijn bezig om het geld rond te krijgen met subsidies en sponsors”, zegt mede-initiatiefnemer Toon Hendriks. Ook is er nog behoefte aan vrijwilligers. ,,Onder schooltijd worden de dieren straks verzorgd door leerlingen. Daarbuiten moeten wij het doen met onze vrijwilligers.”
Voor de zomervakantie moeten de paden op het park aangelegd zijn. Stichting De Groene Long zorgt daarna zelf voor hekwerk, poorten en speeltoestellen. Het ziet ernaar uit, dat dat lukt met hout uit het bos in Bladel. Geschikte bomen daarvoor zijn gekapt en liggen te drogen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
‘Gezelligste rondje van de Kempen is terug’
WESTERHOVEN - Het vertrouwde gezicht - strijdende wielrenners in rondjes om de kerk - keert terug in Westerhoven. Na de coronajaren vindt op 28 mei de zesde kermisronde van Westerhoven plaats. Mét een nieuw onderdeel. -
Collectief zegeviert in de Kempen: ‘We gunnen het elkaar, daardoor komen we tot dit soort prestaties’
De wielerklassieker Omloop der Kempen werd een zege van het collectief. Roel van Sintmaartensdijk mocht dan wel het zegegebaar maken, maar de 21-jarige renner roemde de prestatie van zijn ploeg VolkerWessels. Die ploeg nam in de uitslag -achter nummer twee Arne Peters- ook plekken drie (broer Daan) en vier (Coen Vermeltfoort) in. -
Veiligheidsregio wil 2 miljoen extra van regiogemeenten; ‘We moeten ze niet afstraffen omdat ze zo flexibel waren’
EINDHOVEN - De 21 gemeenten in Zuidoost-Brabant moeten financieel bijspringen om de begroting voor de veiligheidsregio voor 2023 rond te krijgen. Het gaat in totaal om 2 miljoen euro. Daarvan is 600.000 euro nodig omdat medewerkers door de drukke coronatijd niet toekwamen aan hun reguliere werkzaamheden. Er moet nu een inhaalslag gemaakt worden. -
Omloop-voorzitter Henry van den Biggelaar geridderd
VELDHOVEN - Henry van den Biggelaar is zondag benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Van den Biggelaar kreeg de koninklijke onderscheiding uitgereikt bij zijn afscheid als voorzitter van de Omloop der Kempen.
-
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
Man (38) uit Bladel opgepakt nadat hij twee vrouwen op fiets belaagde, verdacht van seksueel misbruik
BLADEL - Een 38-jarige man uit Bladel is maandag opgepakt als verdachte van seksueel misbruik van een 55-jarige vrouw begin deze maand in zijn woonplaats. Dat meldt de politie. De man wordt er ook van verdacht een 15-jarige meisje in Reusel te hebben belaagd in april.