Weg vrij voor doorstart Theater De Enck in Oirschot
OIRSCHOT - Theater De Enck in Oirschot krijgt alsnog de doorstart, waar de inwoners na het faillissement zoveel actie om gevoerd hebben. De gemeenteraad stemde vanavond in met verkoop van de grond en het gemeentelijke deel van het pand.
De initiatiefnemers voor de doorstart, de Oirschotse ondernemers Frank van Laarhoven en André van de Ven, hebben daar, samen met de gemeente, een constructie voor bedacht waarbij de commerciële en sociaal-culturele aspecten binnen De Enck gescheiden worden.
De ondernemers kopen voor marktconforme prijzen de grond (514.140 euro), het gemeentelijke vastgoeddeel in het pand (250.000 euro) én moeten met de curator om de tafel om de boedelschuld van de failliete vorige stichting De Enck (op 1 juli 450.000 euro) af te wikkelen.
Voor het sociaal-culturele deel wordt een aparte stichting opgericht. Op die manier doet de gemeente Oirschot zaken met de initiatiefnemers voor de verkoop van de grond en het vastgoed en met de stichting in oprichting die het theater en de danszaal gaat exploiteren.
De exploitatie is straks voornamelijk gericht op de tientallen verenigingen die van De Enck gebruikmaken. Maar de stichting heeft ook de wens om professionele voorstellingen in het theater te gaan programmeren. Daarvoor zoekt ze de samenwerking met Theater De Kattendans in Bergeijk en Theater De Schalm in Veldhoven. Zij zullen De Enck dan huren voor de te programmeren voorstellingen.
Rol van gemeente nu helder
Die scheiding van de verantwoordelijkheden van gemeente, eigenaren en stichting kon de goedkeuring van de gemeenteraad krijgen. ,,Dit dossier kenmerkte zich door de gordiaanse knoop waarin onduidelijk was wat de rol van de gemeente nu was bij De Enck", verwoordde Corine van Overdijk van de VVD het. ,,Was ze nu huurder, geldschieter of toezichthouder?”
Dat enkele partijen toch weer op de stoel van toezichthouder wilden gaan zitten, stond haar en CDA-voorman Joep van de Ven tegen. ,,Laten we die knoop nu ontward houden", hielden zij hun mede-raadsleden voor.
Prioriteit voor Oirschotse verenigingen
Maar een motie om straks bij een subsidie-overeenkomst te borgen dat Oirschotse verenigingen net het onderspit delven ten opzichte van professionele voorstellingen, werd uiteindelijk toch door een meerderheid van de raad gesteund. Vooral omdat het wethouder Piet Machielsen kan ondersteunen in onderhandelingen met zowel de initiatiefnemers én de curator van de vorige, failliete Stichting De Enck.
Met hen én de curator gaat Machielsen ook op zoek naar mogelijkheden om Oirschotse verenigingen zo snel als mogelijk weer onderdak te krijgen in De Enck, al dan niet in afwachting van de definitieve overdracht en ingebruikname van het lokale theater én gemeenschapshuis.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMtips
De muren toe aan een likje verf? Zo kies je de juiste kleur
De gemiddelde Nederlander geeft de muren in huis elke drie tot vier jaar een nieuw kleurtje. Maar hoe kies je een goede tint? Heleen van Gent, kleurexpert bij AkzoNobel, geeft advies. -
Van Laarhoven gelooft nog in doorstart De Enck in Oirschot
OIRSCHOT - De gemeente Oirschot heeft voorlopig nee gezegd tegen het doorstartplan voor De Enck. Maar de gesprekken gaan verder. De initiatiefnemers blijven positief. -
Directeur Veldhovens Theater De Schalm wil initiatief voor Theater De Enck ondersteunen ‘anders dreigt culturele kaalslag in Oirschot’
OIRSCHOT/VELDHOVEN - Sjoert Bossers, directeur van het Veldhovense Theater De Schalm, wil het initiatief om het eerder failliet gegane Theater De Enck in Oirschot gaan ondersteunen met zijn expertise en netwerk. Maar dan moet de gemeente Oirschot wel met een structurele financiering over de brug komen: ,,Anders dreigt er een culturele kaalslag.” -
PREMIUM
Extra uitdaging voor bouwers carnavalswagens: ‘Materialen als ijzer, tempex en verf zijn allemaal duurder geworden’
CRANENDONCK - Het carnavalsbouwseizoen kwam langzaam op gang, maar nu de optochten naderen en de carnavalskriebels echt de kop opsteken, geven de bouwers nog eens extra gas. -
Plan voor doorstart De Enck in Oirschot; ‘passie voor dit theater’
OIRSCHOT - Frank van Laarhoven, ondernemer in Oirschot, wil De Enck kopen en ervoor zorgen dat het theater weer gebruikt kan worden door lokale verenigingen. Zijn plannen worden in de komende weken beoordeeld door curator en gemeente.
-
Plan voor doorstart De Enck in Oirschot wordt verder onderzocht; nog lange weg te gaan
OIRSCHOT - Komt er een doorstart van het failliete sociaalcultureel centrum De Enck in Oirschot? Er ligt een concreet plan op tafel, maar de beoordeling van de gemeente is niet positief. Er wordt met de initiatiefnemers gezocht naar een compromis. -
-
-
PREMIUMhuisarts vertelt
‘Vroeger keken we ’s avonds samen naar Disney+, maar nu wil ze niet meer’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. Deze week behandelt hij een patiënt met ernstige buikklachten. -
PREMIUM
Huis vol ongebruikte aankopen? Zo voorkom je nutteloze uitgaven
Weinig geld hebben en toch flink uitgeven. Sommige mensen hebben een gat in hun hand. Waarom is het voor hen zo moeilijk om financieel pas op de plaats te maken?