In 'babyrestaurant’ leren ouders over goede voeding voor hun spruit
Wanneer mag je baby voor het eerst fruit? En mogen kleintjes van een half jaar oud nou wel of geen pindakaas? Met dat soort vragen kunnen prille ouders en aanstaande vaders en moeders binnenkort aankloppen bij het Babyrestaurant.
Delen per e-mail
Aanstaande moeders weten vaak niet wat je mag eten tijdens de zwangerschap. Die kennis valt ‘erg tegen’, zegt Patricia Schutte van het Voedingscentrum. ,,Wij krijgen veel vragen: mag ik dit wel of niet. Mag je wel of geen brie, bijvoorbeeld? Je hebt brie van rauwmelkse kaas, die kun je beter laten staan. Maar er bestaat maar ook brie van gepasteuriseerde melk en die mag je gewoon eten.”
Ook de kennis bij nieuwbakken ouders over wat baby’s mogen eten, schiet tekort en daarom zoeken het Voedingscentrum, de Good Baby Food en Nationaal Actieplan Groenten en Fruit de doelgroep op. De vorm die ze kiezen: een tijdelijk ‘babyrestaurant’ op de Negen Maanden Beurs. ,,Het idee is dat we in dat eerste pop-up restaurant informatie gaan geven over wat goede voeding is voor de baby als die min 9 maanden is tot plus 9 maanden. Goede voeding begint zelfs al voor de zwangerschap, met het slikken van foliumzuur”, legt Schutte uit.
De ouders kunnen workshops volgen en hapjes proeven die zowel goed zijn voor baby's als voor zwangere vrouwen. De beurs is van 20 tot en met 24 februari in RAI Amsterdam. Rudolph van Veen verricht de opening van het babyrestaurant.
Eet jij vandaag gezond en licht? Hugo Kennis legt uit hoe je risotto met forel en garnalen maakt:
Verder in het nieuws
-
Koken & Eten Waarom een eetdagboek helpt als je wilt afvallen
Een eetdagboek kan een krachtig hulpmiddel zijn om je eetgewoontes te veranderen. Hoe werkt het? Werkt het überhaupt? Een expert en twee ervaringsdeskundigen vertellen. -
Koken & Eten ‘Iedereen met stuk land kan een voedselbos beginnen’
Met een voedselbos produceer je je eigen biologische planten, fruit en kruiden, die je thuis in de keuken kunt gebruiken. Madelon Oostwoud schreef een boek over het fenomeen. -
Wat Eten We Vandaag: Milkshake & chocolate chip cookies
Morgen begint de werkweek alweer, maar gelukkig kun je vandaag nog even genieten van het weekend. Dat gaat een stuk gemakkelijker met deze milkshake en chocolate chip cookies. -
Koken & Eten Verbluffend: Jennifer valt 55 kilo af binnen een jaar. ‘Deze vijf tips bleken voor mij te werken’
Jennifer Still is een schrijfster en editor uit New York, die geniet van eten, drinken, televisie kijken en al haar hele leven kampt met overgewicht. Zij viel toch 55 kilo af in minder dan een jaar tijd en vertelde onlangs aan Business Insider hoe ze dit gedaan heeft. -
Koken & eten Vis uit blik saai? Niet met deze recepten
Vis uit blik minderwaardig? Welnee, als je maar goeie blikken koopt, vindt Bart van Olphen. Zijn tweede boek met recepten met vis uit blik is net uit. Drie makkelijke gerechten.
-
Einde van een tijdperk: Ikea neemt het één euro-ontbijt op de schop
Liefhebbers van een Ikea-ontbijt mogen vanaf nu hun knip trekken. Althans, als ze geen lid zijn van de Ikea-familie. Wie geen pasje heeft, moet voortaan in de buidel tasten voor het geliefde één euro-ontbijt. Voor pashouders blijft de schade beperkt tot 20 cent meer. -
PREMIUM
Koken & Eten Ruby is ‘de vierde smaak’ naast puur, melk en wit
Het is hommeles in chocoladeland. Steen des aanstoots: een fruitige roze chocoladesoort van ongefermenteerde cacaobonen. -
Wat Eten We Vandaag: Gevulde pita’s met homemade vegaballetjes
Het is weekend en dus heb je de tijd om uit te pakken. Daarvoor zijn deze gevulde pita’s perfect geschikt voor: je maakt zelf de vegaballetjes en ook de knoflooksaus is zelfgemaakt. Dat wordt smullen!